Odliczając do dnia zero. Stuxnet. Kim Zetter (7015354733)

parametry

  • faktura: Wystawiam fakturę VAT
  • format: epub, mobi, pdf

opis

okładka
Odliczając do dnia zero. Stuxnet, czyli prawdziwa historia cyfrowej broni (Ebook)
Autor: Kim Zetter
Wydawca: Helion
Rok wydania: 2017
Liczba stron (w wersji papierowej): 416
ISBN: 978-83-283-3713-8
kontakt

allegro@ebookpoint.pl

tel.32 230 98 63 w. 121, 188
fax.32 230 98 63 w. 110
(pon. – pt. 8.00–16.00)

Helion
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice

Pierwszy „strzał” zwiastujący erę wojen cyfrowych padł na przełomie 2009 i 2010 roku w zakładzie wzbogacania uranu pod Natanz w środkowym Iranie. Przedstawiciele jednostki ONZ odpowiedzialnej za monitorowanie irańskiego programu nuklearnego zorientowali się, że wirówki służące do wzbogacania uranu zaczęły się psuć na ogromną skalę bez pozornie wytłumaczalnych przyczyn. Nie wiedzieli jeszcze, że kilka miesięcy wcześniej, w czerwcu 2009 roku, ktoś dyskretnie uruchomił niszczycielską broń cyfrową na komputerach w Iranie. Ta broń, nazwana Stuxnet, po cichu wśliznęła się do krytycznych systemów w Natanz z jednym zadaniem: sabotować program nuklearny w Iranie.

Nie, to nie jest kolejna powieść science fiction. Na stronach tej książki znajdziesz całą historię tej pierwszej na świecie cyberbroni, od jej genezy za murami Białego Domu do skutków jej użycia w irańskim zakładzie. Przeczytasz też niesamowitą opowieść o geniuszach, którzy zdołali rozwikłać sekret tego sabotażu. Jednak ta książka to nie tylko fascynująco napisana historia Stuxneta. Znajdziesz tu wizję przyszłości cyberwojen i dowiesz się, co może się stać, jeśli Twój świat stanie się celem podobnego ataku. Przekonasz się, że nasza wspaniała cywilizacja Zachodu znajduje się na krawędzi...

Witaj w mrocznym świecie cyberwojen!


Kim Zetter jest znaną, niezależną dziennikarką z Kalifornii. Zajmuje się różnymi tematami, jednak najlepiej znana jest z artykułów publikowanych w magazynie „Wired” i „PC World” o cyberprzestępstwach, swobodach obywatelskich, prywatności i bezpieczeństwie. Była jednym z pierwszych dziennikarzy opisujących Stuxnet po jego wykryciu. Pisała też o wielu innych sprawach związanych z WikiLeaks, inwigilacją przez agencję NSA i hakerskim półświatkiem. Otrzymała kilka prestiżowych nagród dziennikarskich.

Niezwykle ciekawa. […] Zetter zmienia skomplikowaną, techniczną cyberhistorię we wciągający kryminał. […] Możliwe, że już wkroczyliśmy w erę cyberwojen.

— „Washington Post”

Miarodajny opis rozprzestrzeniania się i wykrycia Stuxneta [przekazuje] otrzeźwiające informacje na temat podatności na ataki systemów (linii kolejowych, stacji uzdatniania wody, sieci energetycznych), od których zależy współczesny model życia.

— „The Economist”

Poparta dokładnymi badaniami […]. Zetter przedstawia kompletny opis »hakerskiego ataku stulecia«, jak nazwano tę operację, [jednak] książka zdecydowanie wykracza poza jej podstawowy temat i stanowi mrożące krew w żyłach wprowadzenie do ery cyberwojen.

— „Wall Street Journal”

Po części powieść detektywistyczna, po części jednocześnie przerażająca i błyskotliwa rozprawa na temat przyszłości sztuki wojennej. […] Ambitna, kompletna i ciekawa książka; powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kogo interesują zagrożenia, z którymi Ameryka — i świat — z pewnością będzie zmagać się w nadchodzących latach.

— Kevin Mitnick, autor książek Duch w sieci i Sztuka infiltracji (bestsellerów „New York Timesa”)

Opisuje tę złożoną kwestię z polotem typowym dla thrillera szpiegowskiego. […] nawet czytelnicy, którzy nie odróżniają sterownika PLC od iPada, dużo się dowiedzą z przystępnej i po mistrzowsku opracowanej relacji Zetter.

Publishers Weekly (książka otrzymała wyróżnienie)

Prawdziwy techniczny kryminał, [który] przedstawia dokładny opis dawnych intryg i rzut oka na to, co nas czeka […] Zetter przejrzyście opisuje skomplikowane kwestie techniczne, zagłębiając się w zawiłości szkodliwego oprogramowania i szpiegostwa oraz kierując opowieść w mroczne elektroniczne korytarze. […] Rządy, hakerzy i nieokreślone jednostki podkładają komputerowe bomby zegarowe, które mogą trafić na znajdujący się niedaleko Ciebie laptop.

Kirkus

Ekscytująca i łatwa w odbiorze opowieść o pierwszej na świecie cyberbroni. Zetter nie tylko opisuje tę broń i historię jej wykrycia, ale też wyjaśnia motywy i mechanizmy ataku, a także przedstawia ważne argumenty na rzecz tego, dlaczego ta sprawa jest ważna.

— Bruce Schneier, autor książek Secrets and Lies i Schneier on Security


payu
zaufane opinie
zabezpieczenia, administracja, vpn, linux, szyfrowanie, serwer, testowanie, pentester, kali, aplikacja, metasploit, luki, system, testy penetracyjne, system operacyjny, dane, sieć, bezpieczeństwo, scapy, informatyka, cyberprzestępczość, kurs, książka, podręcznik, tutorial,hakowanie, haker, programowanie, hack, oszustwo, socjotechnika, hacking, manipulacja, penetracyjne, stuxnet, cyberbroń, łamanie, cyberwojna, przestępczość komputerowa, metasploit, cyberterroryzm, wojna cybernetyczna, skanowanie, kali linux, cyberprzestępczość, testy, kurs, książka, podręcznik, tutorial,hakowanie, informatyka, zabezpieczenie, dane, haker, hakerstwo, ataki, bezpieczeństwo, włamania, penetracyjne, przestępstwa, szyfrowanie maili, cyberwojna, wyłudzanie, bezpieczeństwo systemów informatycznych, komunikacja, analiza, kontrola, duplikacja, cyberataki, hacking, kurs, książka, podręcznik, tutorial,hakowanie, haker, penetracyjne, vpn, ataki, hacking, testy, metasploit, system, przeglądarka, cyberprzestępczość, testy penetracyjne, tor, onion, cyberterroryzm, szyfrowanie, programowanie, serwer, zabezpieczenia, zabezpieczenie, zarządzanie, kurs, książka, podręcznik, tutorial,penetracyjne, sieć, zabezpieczenia, hacking, testy, hakowanie, ataki, szyfrowanie, haker, sieci, metasploit, informatyka, pakiety, linux, testowanie, zabezpieczenie, sieci bezprzewodowe, ochrona, kali, administracja, wirus, kurs, książka, podręcznik, tutorial,ebp-kat-bezpieczenstwo-sieci,ebp-kat-hacking
Dostawa i płatność

Lokalizacja: Gliwice, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka elektroniczna (e-mail)
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
natychmiast

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Gwarancja
1 miesiąc

Rodzaj gwarancji

productenta/dystrybutora

Okres gwarancji

1 miesiąc
Reklamacja
1 rok

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

1 rok

Adres do reklamacji

Helion.pl Sp. z o.o.
Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
Dodatkowe informacje

 

W przypadku reklamacji związanych z wadą produktu prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: allegro@ebookpoint.pl, telefonicznie lub listownie na adres:


Helion.pl Sp. z o.o. ul. Kościuszki 1c, 44-100 Gliwice, z dopiskiem „reklamacja”.


Zgłaszając reklamację należy podać imię, nazwisko oraz swój NICK, nr aukcji, nr dowodu zakupu (faktury VAT) oraz opisz przedmiot i powód reklamacji, a w ciągu 14 (czternastu) dni ustosunkujemy się do złożonej reklamacji i powiadomimy o dalszym postępowaniu.

Zwroty

Czas na odstąpienie od umowy

-

Adres do zwrotu

-

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

-
Ograniczenie prawa do odstąpienia

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupujący otworzył zapieczętowane opakowanie nagrania dźwiękowego, wizualnego lub programu komputerowego (przepis z ustawy).

O sprzedającym
Ebookpoint
99,2%
kupujących poleca tego sprzedającego

2421

 

18

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

5,0

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

  • 032 *** ** ** (pokaż)
poniedziałek - piątek
09:00 - 17:00
sobota - niedziela
zamknięte

Pozostałe informacje

email: allegro@ebookpoint.pl
telefon: 032 230 98 63
Numer oferty:7015354733
Zgłoś naruszenie zasad
Do góry