Od Napoleona do III RP. 200 lat polskiej żandarmer (6483247764)

zakończona
24,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 8,80 zł
 • List polecony priorytetowy 11,50 zł
 • lokalizacja: Pruszków
 • stan: nowy
 • waga (z opakowaniem): 0.80 [kg]
 • okładka: twarda
 • rok wydania (xxxx): 2013
 • kondycja: bez śladów używania

Tytuł: Od Napoleona do III RP. 200 lat polskiej żandarmerii

Autor: Bogusław Pacek

Stron: 352, kilkadziesiąt zdj. cz-b i kolorowych z dziejów żandarmerii WSW

Rok wydania: Warszawa 2013, I wydanie

Wydawca: Bellona

Format: B-5, 165x235 mm

Waga: 0,70 kg

Okładka: twarda Stan: 5,00, w skali od 1,00 do 5,00. Nówka-nowa

Cena detaliczna/okładkowa­: 39,00 zł

Słoik jest mocno zakręcony. „Kup Teraz!”. Po co kręcić?

/// milicja, policja MP, WSW, policja wojskowa, prawo, porządek ///

Bogusław Pacek, Od Napoleona do III RP. 200 lat polskiej żandarmerii. Od Napoleona do III RP. Szkice z dziejów 200 lat Żandarmerii Wojska Polskiego to pierwsza publikacja kompleksowo przedstawiająca dzieje polskiej policji wojskowej na przestrzeni 200 lat. Jan Suliński prezentuje etapy rozwoju formacji od Napoleona, tj. od czasów powołania polskiej Żandarmerii w 1812 r., aż po koniec II wojny światowej. Bogusław Pacek podjął się opisania kolejnych przeobrażeń policji wojskowej od roku 1943 aż po czasy współczesne, tj. rok 2012. Od Napoleona do III RP… to ciekawa, barwna pozycja, która pokazuje wiele znanych, ale także dopiero odkrytych zdarzeń z dziejów formacji.

Gen. dyw. dr hab. Bogusław Pacek absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, były komendant główny Żandarmerii Wojskowej, twórca oddziałów specjalnych ŻW, były zastępca dowódcy operacji Unii Europejskiej w Czadzie, asystent szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego ds. Wojsk Lądowych i Wojsk Specjalnych, doradca ministra obrony narodowej, rektor Akademii Obrony Narodowej, autor wielu publikacji, w tym opisujących działania Żandarmerii Wojskowej, felietonista. płk w stan. spocz. dr Jan Suliński absolwent Oficerskiej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych i Akademii Sztabu Generalnego WP. Doktoryzował się w dziedzinie sztuki wojennej w 1989 roku. Od 1990 roku komendant Żandarmerii Wojskowej Warszawskiego Okręgu Wojskowego, następnie od 1995 do 1997 roku – kierownik Zakładu Techniki Kryminalistycznej i Ochrony Specjalnej. Od wielu lat zajmuje się historią polskiej żandarmerii. Autor kilku książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących tej formacji. Wykładowca Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim

1). Kupuj więcej niż jedną rzecz zapłacić mniej za przesyłkę. 2) Licytowana rzecz ma dobry sejwink, warta pieniędzy. Nie kupuj na „wariata”, niech kupi ten komu się przyda. 3). Im wcześniej przelew dotrze tym przesyłka szybciej wpadnie w skrzynkę. 4). Przy braku przelewu do 10 dni wystawiam negatywny komentarz na Allegro. Brak zamknięcia transakcji w długim terminie. 5). Proszę dokonać opisanych wpłat na konto. Następnie proszę o e-mail, przyspieszy wysyłkę. Pamiętaj o podaniu opcji dostawy. 6). Indywidualnie informuję o kosztach nadania kilku przedmiotów i zagranicznego. Inne taryfy opłat. Note. When you send a package overseas air fares are other postal charges. Individually inform you about the cost of foreign shipping.

Dobra okazja, warta pieniędzy.

Licytuj, bo ktoś cię uprzedzi i możesz żałować straconej, cennej publikacji!!

Bum-Bum-Bum!

Miło o prezencie tu pamiętać!

Radość wielka czeka cię, gdy z marszu kupisz mnie!

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • NORDEA BANK POLSKA S.A. 63 1440 1387 0000 0000 0924 3887
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 11,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 8,80 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua