Nowy Lekcjonarz Mszalny tom 2 - wyd. 2015 (6483995994)

zakończona
70,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Pocztex Kurier48 9,90 zł
  • Pocztex Kurier48 pobraniowy 11,90 zł
  • Przesyłka kurierska 14,50 zł
  • lokalizacja: Środa Wielkopolska
  • czas wysyłki: 24 godziny
  • stan: nowy
  • okładka: twarda
Nowy Lekcjonarz Mszalny tom 2

Obejmuje okres Wielkiego Postu i okres Wielkanocy

format podstawowy B5 - 17 x 24 cm

Wydawnictwo: Pallottinum
Data wydania: 2015

Liczba stron: 564

Oprawa: twarda

Format: 17 x 24 cm

ISBN: 978-83-7014-761-7

Tom 2

Nowe Lekcjonarze Mszalne:

- zgodne z najnowszymi przepisami liturgicznymi,

- nowe tłumaczenie czytań z V wydania Biblii Tysiąclecia.

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski dnia 10 maja 2010 r. postanowiła rozpocząć prace nad przygotowaniem drugiego wydania Lekcjonarza mszalnego według Ordo Lectionum Missae (1981 r.), na podstawie piątego wydania Biblii Tysiąclecia. Nazwy ksiąg biblijnych wprowadzono według tego wydania Biblii (np. nie „Księga Joba”, ale „Księga Hioba”). Poza tym, zgodnie z nr. 122c Wprowadzenia do drugiego wydania Lekcjonarza mszalnego, zmieniono zapowiedź czytania: nie mówi się „Czytanie z Księgi Syracydesa”, ale „Czytanie z Mądrości Syracha”. Teksty czytań podane są prozą, z wyjątkiem „Pieśni Zachariasza”, „Pieśni Maryi” oraz „Pieśni Symeona”. Te pieśni pochodzą z przekładu zawartego w Liturgii godzin. Również z tej księgi (t. I, 2006 r.) pochodzą tłumaczenia psalmów responsoryjnych.

W drugim wydaniu Lekcjonarza mszalnego zastosowano także nowe zasady pisowni języka religijnego (por. Pisownia słownictwa religijnego, red. R. Przybylska, W. Przyczyna, Biblos, Tarnów 2011). Dzięki temu język czytań nie jest już archaiczny, ale uwspółcześniony, np. było: Tyś jest mój Syn umiłowany (Mk 1, 11; Łk 3, 22), jest: Ty jesteś moim Synem umiłowanym; było: ongiś bluźniercę (1 Tm 1, 13), jest:dawniej bluźniercę.

Niektóre psalmy responsoryjne zostały inaczej podzielone, tak aby każda zwrotka zawierała logiczną całość tematyczną. Ponadto wszystkie refreny są jedenastozgłoskowe, aby łatwiej było śpiewać. Wersety psalmu lub aklamacji, które nie mieszczą się w jednej linijce, są przeniesione do drugiej, na zasadzie pewnego „uskoku”, aby psałterzysta orientował się, że druga linijka jest kontynuacją poprzedniej. Każdy tom zawiera dwie melodie do śpiewu czytań i pięć melodii do śpiewu Ewangelii. Przewiduje się wydanie w formie broszurowej melodii do śpiewu czytań, Ewangelii oraz czterech sekwencji.

Na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wprowadzono sekwencję Chwal, Syjonie, Zbawiciela, która nie jest obowiązkowa (t. III). Podobnie dodano na wspomnienie NMP Bolesnej (15 IX) sekwencję Bolejąca Matka stała; również i ona nie jest obowiązkowa.

W t. III nastąpiła zmiana nazwy części II z: Uroczystości Pańskie w okresie zwykłym na: Święta Pańskie w okresie zwykłym. Ta zmiana była podyktowana tym, że do tej części dodano czytania na święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pozostałe obchody występujące w II części są w randze uroczystości. Jednak wspólne określenie dla uroczystości i świąt to: święta.

Niektóre rubryki występujące w lekcjonarzu są już dostosowane do trzeciego wydania Mszału rzymskiego. Prace nad tomami I–V, a więc zawierające czytania na wszystkie okresy roku liturgicznego, zostały zakończone w październiku 2013 r. Miesiąc później pięć tomów zostało złożonych w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w celu zatwierdzenia, które nastąpiło 17 marca 2015 r. Oficjalnie nowy Lekcjonarz mszalny ukaże się w liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a więc 22 października br. Ta nowa księga liturgiczna, oparta na Piśmie Świętym, wpisuje się w złoty jubileusz pierwszego wydania Biblii Tysiąclecia (1965 r.).

Nasze dane:
Velino
Jarosław Zwiernik
ul. Ks. Kegla 1/1
63-000 Środa Wlkp.
Konto bankowe:
IDEA BANK S.A.
17 1950 0001 2006 0272 0229 0002
tel. 668 232 375
email: velino.allegro@proko­nto.pl
Płatność przez Payu
Przelew - przedpłata
Płatność na nasze konto bankowe
Pobranie - przy odbiorze Płatność w chwili odbioru paczki

17 1950 0001 2006
0272 0229 0002

Paczki wysyłamy codziennie od poniedziałku do piątku Pocztą Polską lub firmą kurierską DPD.
Przesyłka kurier 48 Poczty Polskiej - gwarantowany czas dostawy najpóźniej 48h.
Koszty wysyłki podane są przy każdej aukcji. Bez względu na to, ile książek zakupisz za wysyłkę zapłacisz tylko raz.
W przypadku wysyłek za granicę prosimy o kontakt w celu ustalenia kosztów wysyłki.
Książki pakujemy w opakowania kartonowe, które bardzo dobrze zabezpieczają przesyłkę przed uszkodzeniem.
Niektóre mniejsze książki pakujemy w koperty bąbelkowe.
wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 14,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Pocztex Kurier48 9,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 3 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 17,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Pocztex Kurier48 pobraniowy 11,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 3 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

zwroty

czas na zwrot: 14 dni

adres do zwrotu:
 
Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi, mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, konieczne jest, aby poinformowali Państwo nas (Velino Jarosław Zwiernik, ul. Ks. Kegla 1/1, 63-000 Środa Wlkp.) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty przesyłki, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Prosimy odesłać lub przekazać nam rzecz w terminie 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Ponoszą Państwo jedynie koszt odesłania do nas towaru.Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

pozostałe informacje

Witam! Nazywam się Jarosław Zwiernik i jestem właścicielem firmy Velino. Nasza firma została założona w 2012 roku. Szczególną wagę przykładamy do perfekcyjnej obsługi Klienta, dlatego mogą być Państwo pewni rzetelnej realizacji każdego zamówienia. Również ewentualne reklamacje i zwroty rozpatrujemy zawsze bezproblemowo, bez zadawania dodatkowych pytań. W 2014 roku nasza firma znalazła się w gronie finalistów Rankingu Wiarygodne Opinie. Posiadamy też Standard Allegro, przyznawany sprzedawcom, którzy błyskawicznie realizują zamówienia, nie zawyżają kosztów wysyłek i przykładają najwyższą wagę do obsługi klienta. W naszej ofercie oprócz bestsellerów polskich i zagranicznych autorów znajdziesz także pozycje trudno dostępne, o niskich nakładach. Oferta książkowa jest stale poszerzana i aktualizowana. Sprzedajemy tylko nowe książki! Zamówienia złożone i opłacone do godz. 12.00 zazwyczaj są wysyłane jeszcze tego samego dnia Koszt przesyłki jest zawsze podany w opisie przedmiotu – jeśli kupujesz kilka przedmiotów, za przesyłkę zapłacisz tylko raz (nie dotyczy przesyłek listem poleconym). Obowiązuje wtedy najwyższy koszt przesyłki spośród zakupionych aukcji, np. przy zakupie dwóch książek, gdy jedna z nich ma koszt przesyłki 5,50 a druga 7 zł przesyłka wyniesie 7 zł. Paczki wysyłamy codziennie od poniedziałku do piątku Pocztą Polską lub firmą kurierską DPD a także przez Paczkomaty. Książki pakujemy w opakowania kartonowe, które bardzo dobrze zabezpieczają przesyłkę przed uszkodzeniem. Niektóre mniejsze książki pakujemy w koperty bąbelkowe.