Nowelizacja jako sposób zmiany prawa... (6483371205)

zakończona
49,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony priorytetowy 9,00 zł
  • lokalizacja: Poznań
  • stan: nowy
  • okładka: miękka
  • rok wydania (xxxx): 2016
  • kondycja: bez śladów używania

Piotr F. Zwierzykowski, Nowelizacja jako sposób zmiany prawa. Studium z teorii legislacji, Ars Boni et Aequi, Poznań 2016, ss. 320.

Dr Piotr F. Zwierzykowski - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Paryż I Panteon-Sorbona - jest adiunktem w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz asystentem sędziego w Trybunale Konstytucyjnym; w latach 2008-2010 pełnił funkcję doradcy Rzecznika Praw Obywatelskich do spraw reformy procesu stanowienia prawa. Specjalizuje się w teorii i filozofii prawa, legislacji oraz prawie konstytucyjnym.

Książka jest pierwszą w polskiej literaturze rozprawą poświęconą nowelizacji. Autor realizuje w niej dwa główne cele. Po pierwsze, odsłania te spośród fundamentów prawniczego pojmowania dynamiki prawa, które przesądzają o tym, że nowelizacja jest faktyczną zmianą w systemie prawa, a nie zaledwie techniką redagowania tekstów prawnych. Po drugie, charakteryzuje nowelizację z teoretycznoprawnego punktu widzenia, wydobywając jej kluczowe aspekty: systemowy i czynnościowy.

Proponując wieloaspektowe spojrzenie na tytułowe zagadnienia, monografia ma charakter panoramiczny; porusza wątki sytuujące się na zróżnicowanych płaszczyznach: prawnej, filozoficznej i językoznawczej.

Na zaksięgowanie wpłaty na moim koncie Allegro oczekuję 7 dni roboczych od dnia zakończenia aukcji.

Wysyłki dokonuję w ciągu 5 dni roboczych od dnia zaksięgowania na moim koncie Allegro pełnej wpłaty,

obejmującej cenę oraz podane koszty wysyłki - listem poleconym priorytetowym (Pocztą Polską) w kopercie ochronnej ("bąbelkowej").

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 9,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua