Niepokoje wychowanka Torlessa - Robert Musil (6541674176)

zakończona
7,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • stan: używane
  • okładka: miękka

Książka czytana raz, stan bardzo dobry.

Powieść Roberta Musila zadaje wciąż aktualne i fundamentalne pytania o źródła przemocy i w przejmujący sposób opisuje mechanizmy manipulacji człowiekiem.
Akcja rozgrywa się w internacie gdzieś na prowincji monarchii austro-węgierskiej i opowiada o przeżyciach czterech uczniów - Törlessa, Beineberga, Reitinga i Basiniego. Dwaj z nich przyłapują tego ostatniego na kradzieży i w zamian za przemilczenie całej sprawy przed dyrekcją poddają go coraz brutalniejszym prześladowaniom. Zwornikiem akcji czyniąc przeżycia Törlessa, książka przedstawia jego dorastanie duchowe, proces wydobywania się z gmatwaniny niejasnych i sprzecznych emocji związanych z własną osobowością, którą kształtuje między innymi stosunek do okrucieństwa własnego i innych oraz dwulicowość oficjalnego ("dorosłego") świata.

"Książka urzeka swoistym klimatem erotycznego i intelektualnego napięcia, subtelnym uchwyceniem ulotnych drgnień uczuć i myśli, sekwencją nader sugestywnych, wciągających scen, które rozgrywają się między trzeźwością umysłu a ekstazą, pomiędzy jasnością a mrokiem, w dosłownym i przenośnym znaczeniu tych słów".

Egon Naganowski, Podróż bez końca. O życiu i twórczości Roberta Musila

Rok wydania: 2015
Stron: 244
Format:
135x205

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 9,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje