Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera (6439369565)

31 osób kupiło 33 sztuki
do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
29,00 zł
z 258 sztuk
Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 6,40 zł
 • Niemcy 20,00 zł
 • Wielka Brytania 20,00 zł
 • lokalizacja: Wrocław, Polska
 • czas wysyłki: do 3 dni
 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • waga (z opakowaniem): 0.40 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 2016
 • kondycja: bez śladów używania


Książka ta jest skierowana do ludzi posiadających zespół Aspergera oraz osób z ich otoczenia.

„Kim jestem?”, „Co sprawia, że tak ciężko odnaleźć mi się w świecie?”, „Dlaczego nie jestem rozumiany i akceptowany przez innych?” – czy zadawałeś sobie kiedykolwiek takie pytania? Spróbujmy wspólnie poszukać na nie odpowiedzi. One są tylko w tobie, nikt inny ich nie zna i nikt nie może rozwiązać twoich problemów, bo tak naprawdę nic o tobie nie wie. Nikt nie ma prawa robić nic za ciebie. Twoja przeszłość i przyszłość należą tylko do ciebie.

Napisałam tę książkę, bo mam podobne doświadczenia do twoich i mogę ci pomóc. Doskonale wiem, jak ważne dla ludzi z zespołem Aspergera jest to, by wiedzieli, jak unikać sytuacji wywołujących cierpienie. Być może właśnie tobie uda się osiągnąć szczęście i sukces bez bólu, który był i jest udziałem wielu dorosłych osób z zaburzeniami rozwojowymi. Chcę podzielić się z tobą moją wiedzą i przemyśleniami, abyś mógł lepiej zrozumieć przede wszystkim sam siebie, ale też tych, którzy cię otaczają i ich reakcje na to, co mówisz, co robisz, jaki jesteś. Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się przydatne i dzięki nim będzie ci się żyło łatwiej.

Joanna Ławicka - doktor nauk społecznych, pedagog specjalny, współtwórca Fundacji Prodeste z Opola, od trzech lat prezes zarządu. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich oraz komputerowych gier edukacyjnych we współpracy z PWN. Prywatnie – człowiek z pasją, działa na rzecz rozwoju turystyki i kultury, wychowuje trzy córki. Diagnozę zespołu Aspergera otrzymała w wieku 28 lat.

„[...] Książka Nie jestem kosmitą nie wskazuje dróg, lecz uświadamia ich istnienie. Dla mnie jest czymś w rodzaju przewodnika, mapy, atlasu, kluczem do umysłu. Podróż, jaką niewątpliwie jest życie, dzięki pozycjom takim jak ta nie stanie się łatwiejsza, ale nabierze głębszego sensu. […] Żałuję, że nie było mi dane dużo wcześniej poznać takiej książki. Ominęłoby mnie sporo bólu i zacząłbym działać szybciej, podczas gdy przez wiele lat stałem w miejscu lub szedłem tam, dokąd mnie pchnięto. Ominęło mnie sporo pięknych widoków, ale nie jestem przecież kosmitą i nigdzie nie odlatuję, więc mam jeszcze sporo czasu, by nadrobić stracone lata i cieszyć się światem, którego z pewnością jestem częścią [...]”.


Krystian Głuszko – pisarz, poeta, szczęśliwy mąż i ojciec małej Małgosi. Zespół Aspergera zdiagnozowano u niego w wieku 25 lat.

„Jako osoba z zespołem Aspergera uważam, że to bardzo dobra książka. Gdyby to było możliwe, wysłałbym ją sobie sam w czasy, gdy byłem młodszy. Informacje w niej zawarte pomogłyby mi uniknąć kilku konkretnych błędów. Książkę polecam rodzicom dzieci z zespołem Aspergera, aby KONIECZNIE podsunęli ją swoim dzieciom. Wydaje mi się też cenna dla wszystkich dorosłych z zespołem Aspergera.


Marek Stankiewicz – biolog terenowy z powołania, fotografik z pasji. Autor bloga photography
& asperger. Zespół Aspergera zdiagnozowano u niego w 2010 r.

„Książka Nie jestem kosmitą to lektura obowiązkowa dla wszystkich osób ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera, w szczególności tych, które dopiero wkraczają w dorosłe życie.

Kiedyś chciałam być osobą neurotypową. Po wielu latach zrozumiałam, że tak naprawdę kryła się za tym jedynie chęć bycia akceptowaną. Teraz wiem, że jesteśmy całkowicie w porządku – i ja, i mój autystyczny mózg. Ludzie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu powinni być uczeni takiego nastawienia do siebie od wczesnego dzieciństwa.

Ta książka nie próbuje nikogo zmieniać w człowieka, którego rozwój przebiegł w typowy sposób. Nie ma w niej też ciągłego wpędzania w poczucie winy z powodu odmienności oraz powtarzania: MUSISZ SIĘ ZMIENIĆ. Ludzie i tak zmieniają się z upływem czasu. Jest to zupełnie naturalne i dotyczy także osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Nienaturalna jest za to konieczność ciągłego odgrywania „normalnego” wbrew sobie, wyłącznie w celu usatysfakcjonowania innych. Muszą się z tym pogodzić zarówno osoby ze spektrum, jak i ich otoczenie . Nie ma sensu marnować życia na ciągłą walkę.

Nie jestem kosmitą to jedna z niewielu książek, które przedstawiają zespół Aspergera jako odmienność, a nie chorobę i cierpienie. Z publikacji tej młody człowiek dowie się, że nie jest zły ani uszkodzony – jest po prostu inny. Dowie się także, że zasługuje na szacunek ze strony innych ludzi, wliczając w to także terapeutów. Traktowanie dorastających i dorosłych ludzi ze spektrum jak małych, nic nie rozumiejących dzieci jest nagminne. Cieszę się, że ktoś o tym napisał. Jeszcze bardziej się ucieszę, kiedy któreś z "wiecznych dzieci" w końcu przeciwko temu zaprotestuje.

Książkę można wykorzystać też jako zeszyt ćwiczeń służących do lepszego poznania samego siebie. Wiele osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu unika autorefleksji, gdyż woli się zajmować swoim hobby. Tymczasem do sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie kluczowe jest poznanie własnego ja. Jaki jestem? Jak odbieram rzeczywistość? Jakie są moje relacje z ludźmi? Co jest dla mnie ważne? Jakie mam cele w życiu? Na te wszystkie pytania można odpowiedzieć sobie, korzystając z tabel umieszczonych w poszczególnych rozdziałach. Jako osoba z zespołem Aspergera bardzo lubię tabele i konkretne pytania. Są one dużo lepsze od skumulowanego tekstu, z którego trzeba samemu wywnioskować... no właśnie, co?

Wadą wielu poradników psychologicznych jest to, że są pełne treści, które nic nie wnoszą. Po ich przeczytaniu nadal nic nie wiemy. Tutaj treści są konkretne i zmuszają do myślenia. Wyjaśniają też wiele ludzkich zachowań. A przede wszystkim zachęcają do akceptacji samego siebie. Tego właśnie nam brakuje w „autystycznym środowisku”. Ważne jest, żeby o tym głośno mówić. Ważne jest również, żeby o tym mówili sami zainteresowani. Dlatego mam nadzieję, że Nie jestem kosmitą to dopiero początek polskiej serii książek pisanych przez osoby, u których zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu”.


Katja Schrödinger – informatyczka, autorka bloga koci świat asd o życiu osoby z zespołem Aspergera. Autorka projektu gry komputerowej AUSI (Autism Simulator). Zaburzenia ze spektrum autyzmu zdiagnozowano u niej w wieku 4 lat.

Poszukaj odpowiedzi na pytania, które warto poznać, niezależnie od tego, kim i jakim się jest…

Znajdź źródła Mocy i dowiedz się…

 • Jakie są rozwojowe źródła różnorodności wśród ludzi
 • Jak zrozumieć świat społeczny
 • Czym jest odmienność sensoryczna, jak sobie z nią radzić i jak ją wykorzystać do swoich celów
 • Dlaczego ludzie są interesującym zjawiskiem i co z tego wynika dla Człowieka
 • Jak angażować specjalistów do pomagania sobie lub… im odmawiać
 • W jaki sposób rozwijać swoje myślenie społeczne Jak wpływać pozytywnie na swoją przyszłość

Wiecej informacji o książce i projekcie na stronie: nie-kosmita.pl

Uwaga! W lipcu i sierpniu książki będą wysyłane w ciągu 14 dni od wpłaty - wszytkim nalezy się trochę wakacji ;)

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 41 1240 1994 1111 0010 4434 4558
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 6,40 zł
kolejna sztuka: 3,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
przybliżony czas realizacji: 6 dni roboczych
Niemcy 20,00 zł
kolejna sztuka: 12,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 6-8 dni roboczych
Wielka Brytania 20,00 zł
kolejna sztuka: 12,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 7-9 dni roboczych
Czechy 20,00 zł
kolejna sztuka: 12,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 6-7 dni roboczych
Irlandia 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 8-10 dni roboczych
Szwecja 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 8-10 dni roboczych
Holandia 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 7-8 dni roboczych
Norwegia 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 7-10 dni roboczych
Włochy 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 8-11 dni roboczych
Francja 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 7-9 dni roboczych
Belgia 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 7-8 dni roboczych
Dania 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 7-9 dni roboczych
Austria 20,00 zł
kolejna sztuka: 8,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 7-9 dni roboczych
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam fakturę VAT