Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera (6439369565)

zakończona
29,00 zł
sprzedaż zakończona
Dostawa
 • List polecony ekonomiczny 6,40 zł
 • Niemcy 20,00 zł
 • Wielka Brytania 20,00 zł
 • lokalizacja: Wrocław, Polska
 • czas wysyłki: do 3 dni

parametry

 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • waga (z opakowaniem): 0.4 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 2016
 • kondycja: bez śladów używania

opis


Książka ta jest skierowana do ludzi posiadających zespół Aspergera oraz osób z ich otoczenia.

„Kim jestem?”, „Co sprawia, że tak ciężko odnaleźć mi się w świecie?”, „Dlaczego nie jestem rozumiany i akceptowany przez innych?” – czy zadawałeś sobie kiedykolwiek takie pytania? Spróbujmy wspólnie poszukać na nie odpowiedzi. One są tylko w tobie, nikt inny ich nie zna i nikt nie może rozwiązać twoich problemów, bo tak naprawdę nic o tobie nie wie. Nikt nie ma prawa robić nic za ciebie. Twoja przeszłość i przyszłość należą tylko do ciebie.

Napisałam tę książkę, bo mam podobne doświadczenia do twoich i mogę ci pomóc. Doskonale wiem, jak ważne dla ludzi z zespołem Aspergera jest to, by wiedzieli, jak unikać sytuacji wywołujących cierpienie. Być może właśnie tobie uda się osiągnąć szczęście i sukces bez bólu, który był i jest udziałem wielu dorosłych osób z zaburzeniami rozwojowymi. Chcę podzielić się z tobą moją wiedzą i przemyśleniami, abyś mógł lepiej zrozumieć przede wszystkim sam siebie, ale też tych, którzy cię otaczają i ich reakcje na to, co mówisz, co robisz, jaki jesteś. Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się przydatne i dzięki nim będzie ci się żyło łatwiej.

Joanna Ławicka - doktor nauk społecznych, pedagog specjalny, współtwórca Fundacji Prodeste z Opola, od trzech lat prezes zarządu. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich oraz komputerowych gier edukacyjnych we współpracy z PWN. Prywatnie – człowiek z pasją, działa na rzecz rozwoju turystyki i kultury, wychowuje trzy córki. Diagnozę zespołu Aspergera otrzymała w wieku 28 lat.

„[...] Książka Nie jestem kosmitą nie wskazuje dróg, lecz uświadamia ich istnienie. Dla mnie jest czymś w rodzaju przewodnika, mapy, atlasu, kluczem do umysłu. Podróż, jaką niewątpliwie jest życie, dzięki pozycjom takim jak ta nie stanie się łatwiejsza, ale nabierze głębszego sensu. […] Żałuję, że nie było mi dane dużo wcześniej poznać takiej książki. Ominęłoby mnie sporo bólu i zacząłbym działać szybciej, podczas gdy przez wiele lat stałem w miejscu lub szedłem tam, dokąd mnie pchnięto. Ominęło mnie sporo pięknych widoków, ale nie jestem przecież kosmitą i nigdzie nie odlatuję, więc mam jeszcze sporo czasu, by nadrobić stracone lata i cieszyć się światem, którego z pewnością jestem częścią [...]”.


Krystian Głuszko – pisarz, poeta, szczęśliwy mąż i ojciec małej Małgosi. Zespół Aspergera zdiagnozowano u niego w wieku 25 lat.

„Jako osoba z zespołem Aspergera uważam, że to bardzo dobra książka. Gdyby to było możliwe, wysłałbym ją sobie sam w czasy, gdy byłem młodszy. Informacje w niej zawarte pomogłyby mi uniknąć kilku konkretnych błędów. Książkę polecam rodzicom dzieci z zespołem Aspergera, aby KONIECZNIE podsunęli ją swoim dzieciom. Wydaje mi się też cenna dla wszystkich dorosłych z zespołem Aspergera.


Marek Stankiewicz – biolog terenowy z powołania, fotografik z pasji. Autor bloga photography
& asperger. Zespół Aspergera zdiagnozowano u niego w 2010 r.

„Książka Nie jestem kosmitą to lektura obowiązkowa dla wszystkich osób ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera, w szczególności tych, które dopiero wkraczają w dorosłe życie.

Kiedyś chciałam być osobą neurotypową. Po wielu latach zrozumiałam, że tak naprawdę kryła się za tym jedynie chęć bycia akceptowaną. Teraz wiem, że jesteśmy całkowicie w porządku – i ja, i mój autystyczny mózg. Ludzie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu powinni być uczeni takiego nastawienia do siebie od wczesnego dzieciństwa.

Ta książka nie próbuje nikogo zmieniać w człowieka, którego rozwój przebiegł w typowy sposób. Nie ma w niej też ciągłego wpędzania w poczucie winy z powodu odmienności oraz powtarzania: MUSISZ SIĘ ZMIENIĆ. Ludzie i tak zmieniają się z upływem czasu. Jest to zupełnie naturalne i dotyczy także osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Nienaturalna jest za to konieczność ciągłego odgrywania „normalnego” wbrew sobie, wyłącznie w celu usatysfakcjonowania innych. Muszą się z tym pogodzić zarówno osoby ze spektrum, jak i ich otoczenie . Nie ma sensu marnować życia na ciągłą walkę.

Nie jestem kosmitą to jedna z niewielu książek, które przedstawiają zespół Aspergera jako odmienność, a nie chorobę i cierpienie. Z publikacji tej młody człowiek dowie się, że nie jest zły ani uszkodzony – jest po prostu inny. Dowie się także, że zasługuje na szacunek ze strony innych ludzi, wliczając w to także terapeutów. Traktowanie dorastających i dorosłych ludzi ze spektrum jak małych, nic nie rozumiejących dzieci jest nagminne. Cieszę się, że ktoś o tym napisał. Jeszcze bardziej się ucieszę, kiedy któreś z "wiecznych dzieci" w końcu przeciwko temu zaprotestuje.

Książkę można wykorzystać też jako zeszyt ćwiczeń służących do lepszego poznania samego siebie. Wiele osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu unika autorefleksji, gdyż woli się zajmować swoim hobby. Tymczasem do sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie kluczowe jest poznanie własnego ja. Jaki jestem? Jak odbieram rzeczywistość? Jakie są moje relacje z ludźmi? Co jest dla mnie ważne? Jakie mam cele w życiu? Na te wszystkie pytania można odpowiedzieć sobie, korzystając z tabel umieszczonych w poszczególnych rozdziałach. Jako osoba z zespołem Aspergera bardzo lubię tabele i konkretne pytania. Są one dużo lepsze od skumulowanego tekstu, z którego trzeba samemu wywnioskować... no właśnie, co?

Wadą wielu poradników psychologicznych jest to, że są pełne treści, które nic nie wnoszą. Po ich przeczytaniu nadal nic nie wiemy. Tutaj treści są konkretne i zmuszają do myślenia. Wyjaśniają też wiele ludzkich zachowań. A przede wszystkim zachęcają do akceptacji samego siebie. Tego właśnie nam brakuje w „autystycznym środowisku”. Ważne jest, żeby o tym głośno mówić. Ważne jest również, żeby o tym mówili sami zainteresowani. Dlatego mam nadzieję, że Nie jestem kosmitą to dopiero początek polskiej serii książek pisanych przez osoby, u których zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu”.


Katja Schrödinger – informatyczka, autorka bloga koci świat asd o życiu osoby z zespołem Aspergera. Autorka projektu gry komputerowej AUSI (Autism Simulator). Zaburzenia ze spektrum autyzmu zdiagnozowano u niej w wieku 4 lat.

Poszukaj odpowiedzi na pytania, które warto poznać, niezależnie od tego, kim i jakim się jest…

Znajdź źródła Mocy i dowiedz się…

 • Jakie są rozwojowe źródła różnorodności wśród ludzi
 • Jak zrozumieć świat społeczny
 • Czym jest odmienność sensoryczna, jak sobie z nią radzić i jak ją wykorzystać do swoich celów
 • Dlaczego ludzie są interesującym zjawiskiem i co z tego wynika dla Człowieka
 • Jak angażować specjalistów do pomagania sobie lub… im odmawiać
 • W jaki sposób rozwijać swoje myślenie społeczne Jak wpływać pozytywnie na swoją przyszłość

Wiecej informacji o książce i projekcie na stronie: nie-kosmita.pl


Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa): 0,00%, oprocentowanie stałe 0%, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, całkowity koszt: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł, koszt ubezpieczenia: brak), 20 równych miesięcznych rat w wysokości po: 50 zł. Warunki oferty: wg stanu na 2 października 2017r. Umowa o pożyczkę zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie lub mBank S.A. z siedzibą w Warszawie lub Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, pod warunkiem pozytywnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Czas promocji jest ograniczony: null – null. Szczegóły promocji określa regulamin dostępny na: na.allegro.pl/raty.
Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Dostawa i płatność
od 6,40 zł

Lokalizacja: Wrocław, Polska

Wysyłka

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
List polecony ekonomiczny
pierwsza sztuka
6,40 zł
kolejna sztuka
3,00 zł
maksymalnie w paczce
3
czas realizacji
6 dni roboczych

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Niemcy
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
12,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Wielka Brytania
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
12,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Czechy
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
12,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Irlandia
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Szwecja
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Holandia
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Norwegia
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Włochy
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Francja
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Belgia
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Dania
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2
Austria
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
8,00 zł
maksymalnie w paczce
2

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Gwarancja
12 miesięcy

Rodzaj gwarancji

producenta/dystrybutora

Okres gwarancji

12 miesięcy
Reklamacja
1 rok

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

1 rok

Adres do reklamacji

Seven Heroes sp. z o.o.
Pl. Solny 14/3
50-062 Wrocław
Dodatkowe informacje

Proszę o zgłoszenie reklamacji mailowo na adres reklamacje@seven-heroes.com.

Zwroty

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

Seven Heroes sp. z o.o.
pl. Solny 14/3
50-062 Wrocław

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
O sprzedającym
7H
98,4%
kupujących poleca tego sprzedającego

182

 

3

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,7

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

4,9

Dane firmy

Kontakt

poniedziałek - piątek
10:00 - 15:00
sobota - niedziela
zamknięte

Pozostałe informacje

email: allegro@seven-hereos.com