Nasz film - Katarzyna Cierniak-Morgenstern (6910941226)

zakończona
12,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • List polecony ekonomiczny 10,80 zł
 • lokalizacja: Warszawa, Polska
 • stan: używany
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 2017

Uwaga: Allegro MiniPaczką InPost możliwość wysłania max 3 książek (ograniczenia InPostu co do wagi i wymiarów przesyłki)

Nasz film - Katarzyna Cierniak-Morgenstern stan db+ (lekkie zagiecie okładki z przodu i z tyłu)

na wewn. str. okładki jest napisane, że tekst przed ostateczną korektą, ale z doświadczenia wiem, że normalnie się takie książki czyta

okładka miękka

Wyd. Literackie 2017

str. 285

opis:

Wielka miłość, artystyczny świat i portret wybitnego reżysera Opowieść żony Janusza Kuby Morgensterna Och, jak bym chciała wrócić do tamtych lat. Wiele bym dała, żeby tylko móc przeżyć to wszystko od początku&hellip (fragment książki) Zaczęło się jak w kinie. Ona &mdash studentka Akademii Sztuk Pięknych On &mdash początkujący filmowiec. Janusz Kuba Morgenstern po raz pierwszy zobaczył ją przez okno tramwaju. Krystyna dostrzegła go nieco później, gdy jako asystent reżysera, w poszukiwaniu pięknej nieznajomej, trafił do ASP. Scena niemalże jak w Romeo i Julii &mdash Ona stoi na schodach, On (oniemiały) obserwuje ją z dołu powoli zbliżają się do siebie. Ale to nie PRL-owska wersja dramatu wszech czasów: zamiast tragedii &mdash przeszło pięćdziesiąt lat wspólnego, pasjonującego życia. Zwykle Krystyna Cierniak-Morgenstern stała na drugim planie. Dla męża zrezygnowała z kariery &mdash tkania artystycznych gobelinów i aktorskich epizodów w międzynarodowych produkcjach filmowych. Była obok niego gdy debiutował filmem Do widzenia, do jutra, razem z nim dzieliła radość z sukcesów Stawki większej niż życie, Polskich dróg, Jowity, Żółtego szalika czy Mniejszego zła. To jej podziękował, gdy odbierał Platynowe Lwy za całokształt twórczości. Nasz film. Sceny z życia z Kubą to piękna opowieść o przemijaniu, miłości i życiowej pasji, w której głos zabiera również sam Morgenstern. Pełen anegdot i fotografii barwny portret artystycznego środowiska oraz kulturalnego pokolenia mistrzów, ze Zbigniewem Cybulskim, Romanem Polańskim, Tadeuszem Konwickim, Gustawem Holoubkiem i Stanisławem Dygatem na czele. Jednak nade wszystko &ndash to intymna opowieść muzy o jej artyście. Kiedyś, jak już był chory, bardzo słaby, powiedział, że strasznie się martwi o mnie, jak go nie będzie. &bdquoDlatego musisz być zawsze &mdash odpowiedziałam mu wtedy. &mdash Bo jak nie będzie ciebie, to kto się będzie mną opiekował?!&rdqu­o. A on na to: &bdquoJa&rdq­uo. I mam wrażenie, że rzeczywiście tak jest. Że on się mną opiekuje. (fragment książki)

ZAPRASZAM NA INNE MOJE AUKCJE

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 43 1160 2202 0000 0002 5742 9300
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 15
Allegro Kurier InPost 12,18 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 15
List polecony priorytetowy 11,00 zł
kolejna sztuka: 3,50 zł
maksymalnie w paczce: 2
List polecony ekonomiczny 10,80 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje