NANOLEX Si3D 9H - Trwała Powłoka Ceramiczna 30ml (6912021818)

do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
189,00 zł
z 10 sztuk

kolor/wzór:

Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska 14,00 zł
 • Przesyłka kurierska pobraniowa 16,49 zł
Zakupy od 600 zł wysyłka gratis
 • lokalizacja: Brwinów, Polska
 • czas wysyłki: 24 godziny

parametry

 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • marka: Nanolex
 • waga (z opakowaniem): 0.6 [kg]

opis

Powłoka ceramiczna Nanolex Si3D

Nanolex Si3D to wyjątkowo odporna na działanie wody, brudu i mocnej chemii powłoka, co zapewnia doskonałą ochronę przed zabrudzeniami.Cechy produktu:

 • typ: powłoka ceramiczna
 • do powierzchni lakierowanych, felg, metali
 • pojemność: 30 ml
 • doskonały efekt ochronny
 • wyjątkowy efekt wizualny
 • niezwykle twarda i trwała powłoka
 • zmniejsza podatność na zabrudzenia
 • właściwości hydrofobowe
 • wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych

Nanolex Si3D jest powłoką ceramiczna, w skład której wchodzą nanocząsteczki krzemu i węgla. Dzięki odpowiedniej kompozycji polimerów zapewnia wyjątkową hydrofobowość, co przekłada się na wysoki współczynnik samooczyszczania się powierzchni zabezpieczonej tym produktem. Molekuły Si3D Nanoflex - poprzednicy materiałów ceramicznych i hybrydowych - składają się z krzemionki, azotu, wodoru oraz organicznych związków, takich jak węgiel. Wszystkie te skuteczne polimery nie zawierają rozpuszczalników ani fluoru. Dodatkowo zastosowany składnik termoplastyczny tworzy niezwykle hydrofobową, elastyczną, usieciowaną matrycę, aby zapewnić wyjątkową twardość i trwałość. Jest ona wyjątkowo odporna na działanie wody oraz czynników zewnętrznych. Zawdzięcza to wiązaniom na poziomie molekularnym składników odpowiadających za twardość i trwałość. Krzem zawarty w powłoce polepsza efekt optyczny lakieru, poprzez uwydatnienie jego struktury oraz zwiększenie głębi i intensywności koloru.

Auto posiadające powłokę SI3D jest znacznie mniej podatne na zabrudzenia. Wymaga rzadszych wizyt w myjni a samo mycie jest znacznie łatwiejsze i przebiega szybciej.

Powierzchnia lakierowana zabezpieczona powłoką Si3D jest izolowana od kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym.

Si3D zabezpiecza powierzchnie lakierowane, felgi  metale, tworząc szklaną warstwę ochronną, która także zapewnia wyjątkowy efekt wizualny.

Powłoka posiada twardość 9H, która została potwierdzona badaniami przeprowadzonymi przez szwajcarski instytut SGS. Przy w pełni prawidłowej pielęgnacji lakieru wpływa to, na powstawanie mniejszej ilości mikro- zarysowań.

Wydajność w przypadku zabezpieczenia lakieru i powierzchni lakierowanych dwoma warstwami powłoki  (w zależności od rodzaju oraz stanu lakieru zużycie może różnić się o +/- 20%): 30ml- Opel Astra / 50ml- Mercedes GLS

 

Trwałość: do 30.000km/ do 2 lat (przy prawidłowej aplikacji i pielęgnacji)

Całkowity czas wiązania produktu: 72h (w dobrych warunkach atmosferycznych auto może wyjechać po 24h)

 

Produkty Nanolex  zostały stworzone, przetestowane oraz wyprodukowany w Niemczech.

Proces aplikacji produktu:

 1. Auto przed aplikacją musi być oczyszczone z brudu, smoły, zanieczyszczeń metalicznych itd., zalecamy: PreWash Concentrate, Pure Shampoo, Nanolex Tar Remover oraz Nanolex Wheel Cleaner & Iron Remover.
 2. Na tak przygotowanej powierzchni, należy wykonać pełną korektę lakieru, a minimalnie "One Step" (np. systemem polerskim Nanolex). Rekomendujemy pełną korektę lakieru - wtedy powłoka uzyska maksymalne właściwości. Dotyczy to także nowych aut, na których należy KONIECZNIE wykonać przynajmniej ”Finish” dla usunięcia fabrycznych zabezpieczeń.
 3. Auto należy dokładnie oczyścić z past polerskich itp. za pomocą specjalistycznych preparatów (np. Nanolex EX bądź IPA)
 4. Każdy element musi być 3-krotnie odtłuszczony, zalecamy preparat Nanolex EX (może być także IPA)
 5. Ostatnie odtłuszczenie musi być wykonane preparatem Nanolex EX (spryskujemy element, czekamy ok. 1-2 min. i  wycieramy do sucha). Odczekujemy 15 minut, żeby preparat EX w pełni odparował.
 6. Pierwsza warstwa musi zostać nałożona solidnie, ponieważ zapewnia 80% właściwości powłoki i łączy się bezpośrednio z lakierem. Kolejne warstwy są uzupełnieniem i łączą się jedynie z poprzednią warstwą. Na powierzchni lakieru musi zostać “tłusty” film powłoki. Gromadzenie się kropli na powierzchni lakieru nie jest pożądane, oznacza bowiem nadmiar produktu,  a brak optycznego “mazu” oznacza niedostatek powłoki. Na 2 warstwę zużywamy ok 40% mniej produktu w porównaniu do warstwy pierwszej. Łączenie obszarów na pojedynczym elemencie następuje z minimalną nakładką.
 7. Wybieramy obszar ok. 40 x 40 cm, bądź mały element i ruchami krzyżowymi (góra- dół) rozprowadzamy dokładnie powłokę. Aplikator musi być przemoczony/nasiąknięty na całej długości. Powłokę rozcieramy aplikatorem- praktycznie do jej optycznego zniknięcia.
 8. W zależności od temperatury i wilgotności powietrza odczekujemy 30-180 sekund (w temperaturze 20 stopni Celsjusza ok. 60 sekund).
 9. Okrągłymi, drobnymi  i szybkimi ruchami dokładnie rozcieramy (nie docieramy !) powłokę, aż do uzyskania jednolitego wyglądu(należy pomóc sobie lampą inspekcyjną). Rozcieramy jedynie ciężarem samej dłoni, bez żadnego nacisku. Zalecamy rozcieranie powłoki fioletową mikrofibrą Nanolex, która jej nie wchłania a rozciera. Należy docierać z zakładkami o sąsiedni element / powierzchnię łączoną.
 10. Nakładanie kolejnej warstwy powłoki następuje po 5-15 minutach od nałożenia warstwy poprzedniej, (w międzyczasie NIE wygrzewamy pierwszej warstwy, nie odtłuszczamy itd.), (w temperaturze 20 stopni Celsjusza zalecamy 10 minut). Drugą i kolejną warstwę rozcieramy natychmiast po aplikacji. Jeżeli aplikacja drugiej warstwy sprawia trudnośći oznaczo to że wystarczy jedynie jedna (w większości przypadków przyjmują się dwie warstwy).
 11. Po zakończonym procesie aplikacji zalecamy wyjazd na światło dzienne, w celu upewnienia się, że powłoka została idealnie dotarta.
 12. Wstępne utwardzenie powłoki następuje po 12 godzinach w temperaturze 20 stopni Celsjusza (auto może mieć wtedy kontakt z wodą), pełne utwardzenie następuje w przeciągu 1-2 tygodni (po tym okresie auto można pierwszy raz umyć). Wyjazd auta z garażu zalecamy po 24 godzinach.
 13. Przed wyjazdem auta na zewnątrz a najwcześniej po 12h, zalecamy aplikację SiFinish. Ma on za zadanie chronić powłokę na początku, która nie jest w pełni utwadzona  przed powstawaniem zacieków.

W okresie zimowym zalecamy odczekanie 12h przed wygrzewaniem. Wymaga tego kompozycja rozpuszczalników oraz ich właściwości. Powłokę wygrzewamy w temperaturze 50 stopni Celsjusza przez 8 godzin/ 80 stopni Celsjusza przez 2 godziny.

Wskazówki:

 1. Zalecamy częstą zmianę mikrofibry do rozcierania (na auto wielkości Opla Astry powinniśmy zużyć przynajmniej 2- mikrofibry na warstwę). Nie zmienianie stron oraz samej mikrofibry może powodować “mazy”.
 2. Brak częstej zmiany aplikatora (zalecamy zmianę co około 15 minut) może powodować rysowanie lakieru oraz powstawanie “mazów”. Powodem jest odparowywanie rozpuszczalników z powierzchni aplikatora, co powoduje jego utwardzanie.
 3. Prawidłowa ilość zużytego produktu w przypadku dwóch warstw(w zależności od rodzaju oraz stanu lakieru zużycie może różnić się o +/- 20%):
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u CHEMOPAK za co najmniej 600 zł.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka:
14,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
30
przybliżony czas realizacji:
2 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Przesyłka kurierska pobraniowa
pierwsza sztuka:
16,49 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
30
przybliżony czas realizacji:
2 dni robocze
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka:
0,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
-
przybliżony czas realizacji:

Punkty odbioru

APS CHEMOPAK BIS
Piłsudskiego 21
05-840 Brwinów
email: biuro@chemopak.com
tel.: +48 22 729 42 52

 • Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:30
 • Sobota - Niedziela zamknięte

Płatność gotówką
Kontakt nie jest wymagany

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT

Gwarancja

24 miesiące

Rodzaj gwarancji

producenta/dystrybutora

Okres gwarancji

24 miesiące

Reklamacja

1 rok

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

1 rok (dla firm rękojmia wyłączona)

Adres do reklamacji

APS CHEMOPAK BIS
Piłsudskiego 21
05-840 Brwinów
Dodatkowe informacje

Opis procedury reklamacyjnej: 


1. Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem allegro@chemopak.com lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. 

Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: 

- imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, 

- datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, 

- przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, 

- wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. 


2. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. 


3. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. 


4. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

Zwroty

14 dni

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

APS CHEMOPAK BIS
PIŁSUDSKIEGO 21
05-840 BRWINÓW

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Dodatkowe informacje

Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy: APS CHEMOPAK BIS gwarantuje bezpieczeństwo transakcji i pewność zwrotów. W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług – zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci otrzymane od Kupującego płatności. Aby odstąpić od umowy zawartej na Allegro, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: allegro@chemopak.com Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej. Przesyłkę należy nadać na adres siedziby firmy podany wyżej. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy (oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy): Ja [imię, nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy: [nazwy kupionych przedmiotów], numery oferty w Allegro [numery]. Data zawarcia umowy to [data], data odbioru przedmiotów [data]. Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego] Login Allegro: [login kupującego]. Adres: [adres kupującego] Data: [data odstąpienia od umowy] Podpis: [tylko jeżeli formularz jest wysyłany w wersji papierowej]. Towar zwracany jest w stanie niezmienionym (chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu), odpowiednio zabezpieczony, wraz z dowodem zakupu. Zwrot należności za towar następuje do 14 dni od daty otrzymania kompletnej przesyłki. W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru. Zastrzegamy sobie prawo do zwrotu pieniędzy za najtańszą możliwą opcję dostawy zgodnie z obowiązującą ustawą o prawach konsumenta z dn. 30. maja 2014, Dz.U. 2014 poz.827, cyt: Art. 33. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. Klient będący konsumentem ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy, będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności rzeczy. Odstąpienie od umowy jest możliwe tylko wtedy, gdy kupujący jest konsumentem, a zakup nastąpił u przedsiębiorcy. Wszystkie produkty oferowane przez Sprzedającego są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Sprzedawca jest odpowiedzialny za wady towaru na podstawie obowiązujących przepisów prawa. W przypadku sprzedaży niebędącej sprzedażą konsumencką, wyłącza się przepisy o rękojmi zawarte w Kodeksie Cywilnym.