MPL6453 Stolik Edukacyjny KLOCKI Figury Układanka (6881183172)

1 osoba kupiła 1 sztukę
do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
44,99 zł
z 4 sztuk
Dostawa
 • PACZKA W RUCHu 4,50 zł
 • E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 8,00 zł
 • Paczka pocztowa ekonomiczna 10,00 zł
 • lokalizacja: Parzymiechy, Polska
 • czas wysyłki: do 3 dni

parametry

 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • bohater: brak
 • marka: inna
 • wiek dziecka: 12 m +
 • certyfikaty, opinie, atesty: CE
 • płeć: chłopcy, dziewczynki
 • materiał: plastik, inny

opis

Stolik Edukacyjny KLOCKI Figury Układanka

Kod produktu: MPL6453

Edukacyjny stolik z klockami rozwija kreatywność oraz zdolności motoryczne dziecka. Odpowiedni dla każdego maluszka który uwielbia układać, przekładać, dopasowywać kształty do otworów. Nasz mały konstruktor może budować, a co za tym idzie również burzyć i zainspirowany znowu tworzyć i tak w kółko.

Elementy łatwo się dopasowują oraz płynnie poruszają dając naszemu dziecku wiele radości. Stolik może służyć z nóżkami lub bez, można je również z łatwością przechowywać wkładając je na odwrotną stronę stolika.

Klocki nie wypadają z łódek, jak również łódki trzymają się solidnie na stoliku.

Układanka stymuluje rozwój logicznego myślenia, usprawniają naszą pociechę manualnie i motoryczne.

Świetna nauka poprzez zabawę umożliwia stymulację wyobraźni oraz koncentracji.

Niezwykle praktyczna zabawka może przysłużyć jako przygotowanie do edukacji przedszkolnej.

Wyposażenie zestawu:

 • stolik
 • 4 nóżki
 • 12 łódek do kształtów
 • 24 klocki

Wymiary stolika: 28x30x15cm

Wymiary opakowania: 31,5x29x10,5 m

Dostawa i płatność
od 4,50 zł

Lokalizacja: Parzymiechy, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
16,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
4 dni robocze
Paczka pocztowa ekonomiczna
pierwsza sztuka
10,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
100
czas realizacji
6 dni roboczych
Paczka pocztowa priorytetowa
pierwsza sztuka
14,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
100
czas realizacji
4 dni robocze
E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie
pierwsza sztuka
8,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10
czas realizacji
5-6 dni roboczych
PACZKA W RUCHu
pierwsza sztuka
4,50 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
2
czas realizacji
5-6 dni roboczych

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska pobraniowa
pierwsza sztuka
25,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
4 dni robocze
E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10
czas realizacji
5-6 dni roboczych

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Gwarancja
24 miesiące

Rodzaj gwarancji

sprzedającego

Okres gwarancji

24 miesiące
3 miesiące dla przedsiębiorców
Dodatkowe informacje

 

 1. Niniejszy punkt Regulaminu stosuje się wyłącznie w stosunkach z KUPUJĄCYMI nie będącymi KONSUMENTAMI.
 2. Jeżeli  rzecz sprzedana ma być przesłana przez SPRZEDAWCĘ, uznaje się, że  wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na  miejsce przeznaczenia SPRZEDAWCA powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu  się przewozem rzeczy tego rodzaju.
 3. Z chwilą wydania rzeczy  sprzedanej przewoźnikowi przechodzą na KLIENTA korzyści i ciężary  związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub  uszkodzenia rzeczy.
 4. Przy odbiorze przesyłki z zamówionymi  produktami KLIENT nie będący KONSUMENTEM obowiązany jest zbadać  przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju.  Jeżeli stwierdzi, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie  Produktu, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do  ustalenia odpowiedzialności przewoźnika.
 5. Odpowiedzialność z tytułu rękojmi wygasa po 30 dniach od daty odebrania PRODUKTU.
 6. SPRZEDAWCA  informuje, że w przypadku PRODUKTÓW objętych także gwarancją  uprawnienia kupującego i obowiązki gwaranta z tego tytułu są określone i  należy je wykonywać zgodnie z warunkami zamieszczonymi w KARCIE  GWARANCYJNEJ. Udzielona GWARANCJA na sprzedany PRODUKT jest uprawnieniem  dodatkowym i nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień  kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.
 7. Jeśli  nie zachodzą przypadki odpowiedzialności SPRZEDAWCY z tytułu rękojmi,  upoważniające KLIENTA do zwrotu PRODUKTU, KLIENT może zwrócić zakupiony  PRODUKT jedynie za zgodą SPRZEDAWCY, na koszt KLIENTA, jeżeli PRODUKT  jest nieużywany, lub użyty w ramach zwykłego zarządu w okresie 14 dni od  daty otrzymania.
 8. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, KLIENT może od  umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże KLIENT nie może od  umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na  rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma  zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub  naprawiana, chyba że wady są nieistotne.
 9. SPRZEDAWCA jest  zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli KLIENT  (KUPUJĄCY) wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy.
 10. Przy  sprzedaży między osobami prowadzącymi działalność gospodarczą utrata  uprawnień z tytułu rękojmi następuje, jeżeli KLIENT nie zbadał rzeczy w  czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił  niezwłocznie sprzedawcy o dostrzeżonej wadzie, a w wypadku gdy wada  wyszła na jaw dopiero później – jeżeli nie zawiadomił sprzedawcy  niezwłocznie po jej wykryciu.
 11. REKLAMACJE z tytułu  odpowiedzialności z tytułu rękojmi nieopisane w niniejszym REGULAMINIE  są rozstrzygane w trybie opisanym w kodeksie cywilnym art. 556-581z  poniższymi zastrzeżeniami.
 12. Na podstawie art. 558 Kodeksu  Cywilnego odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi wobec Klienta nie  będącego jednocześnie konsumentem zostaje ograniczona w następujący  sposób:
  • SPRZEDAWCA – w przypadku uznania reklamacji – jest  zobowiązany wyłącznie do przywrócenia zgodności z umową dostarczonego  produktu poprzez naprawę lub wymianę – w zależności od decyzji  SPRZEDAWCY;
  • KLIENT pokrywa koszty przesyłki reklamowanego produktu – do SPRZEDAWCY – sprzedawca nie przyjmuje przesyłek za pobraniem;
  • SPRZEDAWCA pokrywa koszt ponownej wysyłki po uznaniu reklamacji;
  • wyłącza się postanowienia Art.567 i Art. 568 Kodeksu Cywilnego;
 13. Powyższe  ograniczenia odpowiedzialności z tytułu rękojmi nie mają zastosowania w  przypadku roszczenia klienta w związku z wadliwością rzeczy sprzedanej  na podstawie zapisów Kodeksu Cywilnego Dział II.1 Art. 576.1, 567.2,  576.3 i 576.4
 14. Odpowiedzialność SPRZEDAWCY w stosunku do KLIENTA  nie będącego KONSUMENTEM, bez względu na jej podstawę prawną, jest  ograniczona – zarówno w ramach pojedynczego roszczenia, jak również za  wszelkie roszczenia w sumie – do wysokości zapłaconej ceny oraz kosztów  dostawy z tytułu zawartej umowy. SPRZEDAWCA ponosi odpowiedzialność w  stosunku do KLIENTA nie będącego KONSUMENTEM tylko za typowe szkody  przewidywalne w momencie zawarcia umowy i nie ponosi odpowiedzialności z  tytułu utraconych korzyści w stosunku do KLIENTA nie będącego  KONSUMENTEM.
 15. Wszelkie spory powstałe pomiędzy  Sprzedawcą/Usługodawcą, a KLIENTEM niebędącym KONSUMENTEM zostają  poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę SPRZEDAWCY.

Reklamacja
1 rok

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

1 rok
dla firm rękojmia wyłączona

Adres do reklamacji

FHU ART-BART
Krzepicka 41
42-164 PARZYMIECHY
Dodatkowe informacje

REKLAMACJE - Odpowiedzialność z tytułu rękojmi i gwarancji przy sprzedaży z udziałem KONSUMENTA. SPRZEDAWCA odpowiada wobec KONSUMENTA z tytułu rękojmi jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną - przez okres 2 lat od wydania rzeczy. Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. SPRZEDAWCA informuje, że w przypadku PRODUKTÓW objętych także gwarancją uprawnienia kupującego i obowiązki gwaranta z tego tytułu są określone i należy je wykonywać zgodnie z warunkami zamieszczonymi w KARCIE GWARANCYJNEJ. Udzielona GWARANCJA na sprzedany PRODUKT jest uprawnieniem dodatkowym i nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień KONSUMENTA z tytułu odpowiedzialności Sprzedawcy z tytułu przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej (art. 577 Kodeksu Cywilnego). Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli KONSUMENT wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy. W przypadku stwierdzenia wady lub niezgodności dostarczonego PRODUKTU z umową, KONSUMENTOWI przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem: allegro@odpustowe.pl lub w formie pisemnej na adres do reklamacji i zwrotów, możliwość wypełnienia gotowego formularza (odpustowe.pl/pliki/_do_pobrania/odp_allNOWY_druk_reklamacyjny.pdf ).Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: -imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, nazwę użytkownika Allegro, -datę zawarcia umowy stanowiącej podstawę reklamacji, -przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, -wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. W miarę możliwości prosimy o dołączenie fotografii przedstawiającej defekt, ułatwi to dalsze postępowanie reklamacyjne. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej Jeżeli uznanie reklamacji jest związane z naprawą lub wymianą towaru - SPRZEDAWCA odeśle produkt KONSUMENTOWI na własny koszt. Uszkodzenia mechaniczne - jeżeli nie są wynikiem wad produktu - powstałe podczas użytkowania nie mogą być podstawą reklamacji. Reklamacji nie podlega też zużycie wynikające z normalnego użytkowania jak i też uszkodzenia w wyniku nieprawidłowych zabiegów konserwacyjnych.

Zwroty
14 dni

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

FHU ART-BART
Krzepicka 41
42-164 Parzymichy

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Dodatkowe informacje

Zgodnie z art 27. ustawy o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827) KONSUMENT zawierając „umowę na odległość” - ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny - w terminie 14 dni kalendarzowych od daty objęcia w posiadanie PRODUKTU (jeżeli produkt składa się z wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach termin rozpoczyna się od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części, jeżeli umowa polega na regularnym dostarczaniu Produktów przez czas oznaczony - od objęcia w posiadanie pierwszego z Produktów - lub w przypadku usług lub umowy o innym charakterze - 14 dni od dnia zawarcia umowy, jednak jeżeli kupującym jest KONSUMENT, za wydanie kupującemu rzeczy sprzedanej uważa się jej powierzenie przez SPRZEDAWCĘ przewoźnikowi, gdy SPRZEDAWCA nie miał wpływu na wybór przewoźnika przez kupującego. W przypadku odstąpienia od umowy KONSUMENTOWI przysługuje zwrot poniesionych kosztów. Jeżeli w czasie zawierania umowy KONSUMENT wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób oferowany przez SPRZEDAWCĘ - SPRZEDAWCA nie jest zobowiązany do zwrotu KONSUMENTOWI poniesionych przez niego dodatkowych kosztów przewyższających najtańszy sposób. Warunkiem dotrzymania terminu jest w tym czasie złożenie SPRZEDAWCY oświadczenia o odstąpieniu od umowy pisząc na adres e-mail: allegro@odpustowe.pl, można skorzystać z gotowego formularza do pobrania na naszej stronie internetowej (odpustowe.pl/pliki/_do_pobrania/odp_allNOWY_Wzor_Oswiadczenie_o_odstapieniu_.pdf). Lub pisząc: 

FHU ART-BART BARTOSZ ZYMŁA Krzepicka 41,42-164 PARZYMIECHY Ja [imię, nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy: [nazwy kupionych przedmiotów], numery oferty w Allegro [numery] . Data zawarcia umowy to [data], data odbioru przedmiotów [data] . Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego] Login Allegro: [login kupującego] Adres: [adres kupującego] Data: [data odstąpienia od umowy] Podpis: [tylko jeżeli formularz jest wysyłany w wersji papierowej] Bezpośrednie koszty zwrotu PRODUKTU do SPRZEDAWCY ponosi KONSUMENT (KLIENT). Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje KONSUMENTOWI wypadkach wymienionych w załączniku. SPRZEDAWCA nie odbiera przesyłek wysłanych ”za pobraniem”. Przesyłka zwrotna powinna być odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniem w transporcie. 7. Brak możliwości odstąpienia od umowy Prawo odstąpienia od umowy zawartej w ramach Allegro nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów: o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy; w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy; w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb; w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia; w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami; w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli; w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy; w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę; zawartej w drodze aukcji publicznej; o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi; o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy. 9. Obowiązek dostarczenia rzeczy bez wad. Oświadczam, że firma FHU ART-BART Bartosz Zymła, zobowiązuje się do dostarczenia rzeczy bez wad z wyłączeniem wad wskazanych w ofercie sprzedaży.

O sprzedającym
odpustowe-pl
99,4%
kupujących poleca tego sprzedającego

13940

 

66

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

4,9

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

 • 886204804
 • 000000000
poniedziałek - piątek
08:00 - 15:00
sobota - niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

Dane do wpłaty : 

 Bartosz Zymła FHU ART-BART

 Krzepicka 41 

42-164 Parzymiechy 

PKO : 87102016640000390203441367

Pozostałe informacje

1.Wysyłka towaru:

Koszty wysyłki (dostawy) naliczane są zgodnie z aktualnymi  cennikami firm kurierskich i zależą

od wagi, rozmiarów przesyłki, wyboru sposobu dostawy oraz od wybranej formy płatności. KLIENT

w trakcie wypełniania interaktywnego formularza zamówienia jest informowany o  kosztach

i dokonuje wyboru sposobu i akceptuje koszt wysyłki podczas składania ZAMÓWIENIA.

Informacja szczegółowa o kosztach przesyłki jest zamieszczona w zakładce "DOSTAWA I PŁATNOŚĆ" na stronie SKLEPU INTERNETOWEGO. Koszty dostawy ponosi KLIENT chyba,

że opis oferty produktu stanowi inaczej.Zakupione produkty wysyłamy przesyłkami pocztowymi

lub firmami kurierskimi.

Przesyłki dostarczają:

- firma kurierska FEDEX oraz POCZTEX48,- Poczta Polska - przesyłki listowne oraz Odbiór w punkcie E-przesyłka, Odbiór w punkcie RUCH SA.

2. Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych  procedur:

W przypadku sporów związanych z realizacją zawartej umowy strony będą

dążyły do rozwiązania sporu na drodze postępowania polubownego

pozasądowego - w tym do rozwiązania sporu przed mediatorem. W przypadku

braku rozstrzygnięcia sporu na drodze polubownej sądem właściwym do

rozstrzygnięcia sporu będzie Sąd Powszechny.

Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego

sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym

Polubownym Sądem .

Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w

Katowicach,

delegatura w Częstochowie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i

procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod następującym adresem:

http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów

konsumenckich”.

3. Wszystkie nazwy PRODUKTÓW oferowanych do sprzedaży przez SKLEP

INTERNETOWY są używane w celach identyfikacji i mogą być chronione i

zastrzeżone na podstawie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej

(Dz.U. 2001 nr 49 poz. 5081 ze zm.).

4. Wszystkie zdjęcia zamieszczone na STRONIE INTERNETOWEJ chronione są

na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach

pokrewnych – (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83 ze zm.) - posiadają twórczy i

indywidualny charakter. Nie można ich kopiować bez zgody Administratora

Strony

Internetowej.

5. INSTRUKCJE OBSŁUGI:

Dbaj z nami o środowisko, instrukcje obsługi do zakupionych u nas

produktów są

do pobrania w formie elektronicznej PDF do pobrania pod adresem :

http://odpustowe.pl/pliki/instrukcje-obslugi/

6. Jako firma sprzedająca artykuły elektryczne jak i elektroniczne

informuję

iż ELEKTRO-ŚMIECI  na których widnieje znak który jest poniżej trzeba

oddawać do wyznaczonych punktów ZBIORU tych ELEKTRO-ŚMIECI

Symbol elektro-śmieci:

Znak PRZEKREŚLONEGO KONTENERA NA ŚMIECI zamieszczony na wszystkich

urządzeniach

elektrycznych i elektronicznych symbolizuje, że nie wolno wyrzucać ich

do

śmietnika razem z innymi odpadami. Program polegający na zbiórce

zużytego

sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od 21 października 2005 r.

obowiązuje

w Polsce ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, według

której, wszystkie zużyte urządzenia działające na prąd lub na baterie,

m.in.:

pralki, lodówki, miksery, mikrofalówki, golarki elektryczne, telefony

komórkowe, telewizory, wiertarki, komputery, a także świetlówki i

żarówki energooszczędne to odpady, których nie można wyrzucać razem z innymi

odpadami

do śmietnika.