Media kultura i ekonomia Graham Murdock (6541727201)

zakończona
69,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 9,00 zł
 • Paczka pocztowa ekonomiczna 15,00 zł
 • Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 25,00 zł
Zakupy powyżej 400 zł
 • lokalizacja: GDAŃSK
 • stan: nowe
 • okładka: miękka
 • kondycja: bez śladów używania
mirek7323 telefon: 737314393 email: mirek7323@gmail.com

Media, kultura i ekonomia
Krytyczne pytania
Antologia tekstów

Graham Murdock

KSIĄŻKA NOWA

Opis książki:

Fragment wstępu:

Po pierwsze, należy analizować struktury i strategie podstawowych formacji instytucjonalnych, zarówno komercyjnych, jak i państwowych, które utrwalają kon-sumpcjonizm i fundamentalizm oraz restrukturyzują warunki oraz miejsca codziennych działań. Po drugie, należy zbadać, jak te spojrzenia na świat przekładają się na popularne formy kulturowe oraz jak te angażujące wyobraźnię przedsięwzięcia kształtują codzienne myślenie, spory i działania. Po trzecie, trzeba dociec, jak można ożywić publiczne instytucje kulturalne, aby tworzyć zasoby kulturowe dla prawdziwie kosmopolitycznej wrażliwości opartej na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, zdolnej do wspierania i podtrzymywania poczucia wspólnego zajmowania się problemami społecznymi. Szczególne zainteresowanie budzi tu możliwość wytworzenia elementów do budowy nowej ponadnarodowej sieci wspólnych obszarów publicznych poprzez wykorzystanie pozytywnego potencjału technologii cyfrowych w celu połączenia publicznych instytucji kulturalnych oraz wytworzenia nowych relacji między wiedzą ekspercką i niespecjalistyczną, twórczością profesjonalną a spontaniczną. Nad tym projektem pracuję obecnie.
Zapraszając do pełnej wyobraźni nauki o społeczeństwie, C. Wright Mills wezwał do przeprowadzania analiz, posuwających się "od badania pojedynczej rodziny do porównawczej oceny narodowych budżetów świata; od szkoły teologicznej do instytucji wojskowej; od dochodów przemysłu naftowego do badań poezji współczesnej" (op. cit.: 13-14). Jako badacze systemów komunikacji, które odgrywają główną rolę w umacnianiu i kształtowaniu każdego aspektu życia instytucjonalnego, symbolicznego oraz codziennego, musimy pilnie na nowo postawić przed sobą ten ambitny cel.
Żywię nadzieję, że zebrane w tej książce eseje być może dostarczą pewnych wskazówek, jak rozpocząć to przedsięwzięcie, i pewnej zachęty, aby tego spróbować.w
Media kultura ekonomia Krytyczne pytania Antologia tekstów Murdock Graham
9788362302093
wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u mirek7323 za co najmniej 400 zł.
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • mBank 38 1140 2004 0000 3702 7535 0714
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 9,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
Paczka pocztowa ekonomiczna 15,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 25,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
dodatkowe informacje