Masaż koni poradnik jak powinno masować się konie (6482582746)

zakończona
48,90 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 5,00 zł
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • List polecony ekonomiczny 9,00 zł
 • lokalizacja: Warszawa
 • czas wysyłki: natychmiast
 • stan: nowy
Nasze aukcje | Napisz do nas | O nas | Koszt wysyłki | Kontakt
Kontakt

E-mail: info@agroswiat.pl

Telefony:

22 226-67-76

512-223-991

500-45-4567

Fax.: 22-434-60-68
Formy płatności

Tradycyjny przelew na konto

Płacę z Allegro

Płatność przy odbiorze

Książki wysyłamy:

Pocztą Polską

Kurierem Opek

Nasze konta:
72114020040000320239­495364


50102055581111151500­300071

Koszt wysyłki

Bez względu na ilość zamówionych tytułów koszt wysyłki doliczany jest jednokrotnie i zależy od wagi książek.
Masaż koni poradnik dla właścicieli
Wydawnictwo: Świadome Jeździectwo
 • Autor: Sue Palmer
 • Wydawca, rok wydania: Świadome Jeździectwo, 2014
 • Liczba stron : 130
 • Oprawa i wymiary: miękka, 190 x 245 mm
 • ISBN: 978-83-62764-07-5
 • Z książki Masaż koni. Poradnik dla właścicieli. Popraw zdrowie i samopoczucie swojego konia dowiesz się m.in.:

  - jakie korzyści daje masaż

  - jak często robić koniowi masaż

  - jak długo powinien trwać masaż

  - czy powinno się robić masaż przed treningiem czy po nim

  - co robić, gdy koń jest obolały

  - jakie zależności występują pomiędzy zachowaniem a anatomią i biomechaniką ruchu konia

  - gdzie szukać odpowiedzi na więcej pytań.

  Jest to kompendium wiedzy na temat praktycznego zastosowania masażu, przydatne dla każdego właściciela konia. Jest to jedyna na polskim rynku publikacja, w której w sposób praktyczny ukazano, jak samodzielnie można kontrolować i polepszać stan zdrowia konia poprzez opanowanie i stosowanie podstawowych umiejętności masażu. Książka daje mocne podstawy do dalszego pogłębiania wiedzy na ten temat.
  Stawianie przed końmi wysokich wymagań fizycznych oraz oczekiwanie, że będą wykonywać na żądanie człowieka nienaturalne ćwiczenia, które mogą przyczynić się do pojawiania się kontuzji, uzasadnia stosowanie profilaktyki prozdrowotnej poprzez masaż. Urazy układu mięśniowo-szkieletow­ego dotykają głównie kończyn oraz grzbietu. W konsekwencji, rozpoczynając leczenie konia, jeździec musi często przerwać treningi lub zwolnić ich tempo. Regularny masaż daje możliwość przyśpieszenia procesów rekonwalescencji, a przede wszystkim – dzięki wczesnemu wykrywaniu symptomów choroby – umożliwia świadome zapobieganie poważniejszym urazom w przyszłości. Ponadto masaż buduje silną więź pomiędzy koniem i właścicielem.
  Książka Masaż koni. Poradnik dla właścicieli została napisana w sposób jasny i zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy dysponującego ogólną wiedzą z zakresu anatomii konia lub innych zwierząt gospodarskich. Przedstawione w niej fotografie i ilustracje w praktyczny i łatwy sposób umożliwiają naukę chwytów stosowanych w masażu w poszczególnych okolicach ciała. Bogaty materiał ilustracyjny doskonale przybliża czytelnikowi te trudne zagadnienia, co jest niezaprzeczalną wartością książki. Autorka daje wiele praktycznych wskazówek, co jednocześnie ułatwia zrozumienie i zapamiętanie poruszanych zagadnień.
  Nowoczesne kierunki terapii manualnej koni poprzez masaż dopiero zaczynają pojawiać się w Polsce. Przenikają z krajów Europy zachodniej oraz USA, gdzie profilaktykę prozdrowotną koni sportowych zaczęto rozwijać znacznie wcześniej. W tych krajach wiedza z zakresu rehabilitacji koni jest już bardzo bogata, a masaż został oficjalnie uznany za jedną z form zoofizjoterapii w medycynie weterynaryjnej. Zawodowi masażyści stali się integralną częścią zespołów medycznych oraz trenerskich w sporcie konnym. Masaż zaczyna cieszyć się coraz większym uznaniem wśród lekarzy weterynarii, trenerów oraz hodowców.
  Ten rzetelnie i umiejętnie napisany podręcznik nauki masażu konia powinien dobrze przysłużyć się miłośnikom koni i ich podopiecznym.

  dr inż. Maria Soroko
  Equine Massage – Szkoła Rehabilitacji,
  Termografia Koni

  Stwierdzanie, że tylko koń, który nie odczuwa bólu ani napięć w ciele, będzie mógł dobrze pracować, jest truizmem. Ale… czy z pełną odpowiedzialnością potrafimy stwierdzić, że nasz koń nie odczuwa bólu ani napięć mięśni w ciele? Czy znamy przyczynę dzisiejszej odmowy skoku lub niechęci konia do wyciągnięcia wykroku w kłusie? Czy nie wynika to przypadkiem z napięć mięśniowych i usztywnienia jego ciała?
  Konie instynktownie ukrywają odczuwany ból. Ból to słabość, a w naturze słabe jednostki były natychmiast eliminowane. Konie użytkowane pod siodłem także ukrywają kulawiznę tak długo, jak tylko się da, kompensując ból poprzez napięcie partii mięśniowych, które normalnie nie wykonują takiej pracy. Jeździec powinien znać podstawowe zasady biomechaniki ruchu konia, budowęi funkcje najważniejszych mięśni, rozumieć zależności pomiędzy anatomią a jakością pracy konia. To pozwoli mu wychwycić wszelkie nieprawidłowości w jego ruchu lub zachowaniu.
  Sue Palmer w swojej książce skupia się nie tylko na technikach masażu klasycznego koni, lecz także omawia zależności występujące pomiędzy jakością pracy pod siodłem a zagadnieniami anatomicznymi oraz biomechaniką ruchu koni. Opisuje grupy mięśni, które mają największy wpływ na jakość ruchu konia, i w których najczęściej występują napięcia. Co więcej, wskazuje, jaki wpływ na usztywnienia poszczególnych partii mięśni ma uprawiana dyscyplina jeździecka. Autorka pomaga zrozumieć biomechanikę ruchu konia, wyjaśniając,
  w jaki sposób poszczególne mięśnie są zaangażowane w dany ruch.
  Kolejne zagadnienie omawiane przez Sue Palmer to, jakże często pomijany, wpływ dyskomfortu konia na jego zachowanie. Autorka podkreśla, że problemy behawioralne często mają źródło w usztywnieniach mięśni lub odczuwanym bólu. Oczywiście, nie sposób na odległość zdiagnozować konia, ale zamiast sięgać po silniejsze kiełzno lub bat, warto spróbować wyeliminować wszelkie potencjalne przyczyny istniejących problemów w bardziej przyjazny koniowi sposób.
  Autorka w jasny i zrozumiały sposób, krok po kroku, uczy technik klasycznego masażu. To bardzo wartościowe, ponieważ podstawowy masaż konia pomaga nie tylko rozluźnić jego mięśnie, lecz także zlikwidować problemy takie jak: potykanie się, brak pracy grzbietem, niedostateczne wkraczanie tylnych kończyn pod kłodę, niechęć do ruchu naprzód, brak prawidłowego baskilowania nad przeszkodą, zagalopowania z nieprawidłowej nogi itp.
  Książka Sue Palmer to cenna pozycja na naszym rynku wydawniczym, niezbędna w biblioteczce każdego prawdziwego miłośnika koni. Nawet jeśli nie masz zamiaru samodzielnie robić masażu swojemu wierzchowcowi, warto po nią sięgnąć, by dowiedzieć się, jakie zależności występują pomiędzy zachowaniem a anatomią i biomechaniką ruchu konia.


  Beata Fiłonowicz
  tłumaczka,
  dyplomowana terapeutka Metody Mastersona, MMCP

  Sue Palmer spotkałam po raz pierwszy ponad czternaście lat temu, gdy uczestniczyła (wówczas jako Sue Brown) w jednym z moich kursów Intelligent Horsemanship. Później utrzymywałyśmy stały kontakt, a Sue wyszła za mąż za jednego z uczestników tamtego kursu – za fotografa Simona Palmera. Pamiętam mowę weselną wygłoszoną przez ojca Sue, w której podkreślał, że Sue nieustannie pragnie się uczyć – ręczę, że to prawda. Sue nie tylko uczestniczyła w moich kursach i reprezentuje nas jako Rekomendowany Współpracownik
  Intelligent Horsemanship, lecz także przez siedem lat podwyższała swoje kwalifikacje, aby zostać masażystką koni oraz Dyplomowaną Fizjoterapeutką Weterynaryjną. Sue nieustannie dąży do doskonałości – także w jeździectwie. Jest fantastycznym przykładem dla tych, którzy faktycznie pragną wszystkiego, co najlepsze dla koni lub po prostu dla swojego ukochanego konia. Nie można nie doceniać potrzeby fizycznego komfortu u konia, jeżeli chcemy zapewnić mu wysoką jakość życia i moje konie poddawane są regularnym sesjom z Sue.
  Umiejętności właściciela i jego pragnienie dostrzegania tego, co dzieje się z koniem, a także – dzięki tej książce – możliwość samodzielnego i regularnego robienia koniowi masażu, to elementy postawy szacunku i wiedzy o jego potrzebach, dzięki czemu będzie on zdrowy i szczęśliwy.


  Kelly Marks
  Intelligent Horsemanship

  Spis treści

  Od tłu macza 7

  Przedmowa do polskiego wydania 9

  Słowo wstępne Kelly Marks 11

  Wstęp 13

  Podziękowania 18

  Wprowadzenie 20

  1. Uczymy się technik masażu 30

  2. Anatomia koni 44

  3. Podstawowy masaż konia 65

  4. Rozwiązywanie problemów 89

  5. Najczęściej zadawane pytania 107

  Podpowiedzi do sesji masażu 120

  Użyteczne informacje 124

  Indeks 126

  tem_konnie
  Dziękujemy za odwiedzenie naszych aukcji!
  wysyłka gratis
  metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
  płatność z góry
  maksymalnie w paczce
  Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: 1
  przybliżony czas realizacji: 1-2 dni
  Przesyłka kurierska 16,00 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: 100
  przybliżony czas realizacji: 1 dzień
  List polecony ekonomiczny 9,00 zł
  kolejna sztuka: 2,50 zł
  maksymalnie w paczce: 100
  przybliżony czas realizacji: 3 dni
  Paczka pocztowa priorytetowa 11,00 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: 100
  przybliżony czas realizacji: 1 dzień
  E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 5,00 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: 100
  przybliżony czas realizacji: 2-3 dni
  płatność przy odbiorze
  maksymalnie w paczce
  Przesyłka kurierska pobraniowa 19,00 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: 100
  przybliżony czas realizacji: 1 dzień
  Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 13,00 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: 100
  przybliżony czas realizacji: 1-2 dni
  zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
  Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

  Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

  Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
  dodatkowe informacje
  Książka wysyłana jest listem zwykłym na odpowiedzialność osoby kupującej. Listem zwykłym istnieje możliwość wysłania tylko jednego egzemplarza książki.
  Wystawiam faktury VAT
  Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

  dane sprzedawcy

  AGROŚWIAT to księgarnia, której oferta przeznaczona jest dla ogrodników, hodowców zwierząt, lekarzy weterynarii, uczniów średnich szkół rolniczych i studentów akademii rolniczych, leśników oraz działkowców.

  kontakt

  zwroty

  czas na zwrot: 14 dni

  adres do zwrotu:
   
  Odstąpienie od umowy Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, konsument (klient będący osobą fizyczną, dokonujący zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą), może w terminie 14 dni odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów innych niż przewidziane przez przepisy prawa. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od objęcia rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku, gdy zamówienie obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części. Konsument może odstąpić od umowy, składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularzu dostępnym pod adresem www.agroswiat.pl/formularz-zwrotu.pdf i przesłać je e-mailem na adres info@agroswiat.pl lub pocztą na adres AGROŚWIAT ul. Elegijna 35, 02-787 Warszawa. Nie wyklucza to możliwości złożenia dowolnego oświadczenia jednoznacznie informującego o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy. Otrzymanie oświadczenie zostanie niezwłocznie potwierdzone. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Konsument ma obowiązek zwrócić zamówione towary niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia w którym odstąpił od umowy na adres AGROŚWIAT ul. Elegijna 35, 02-787 Warszawa. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. W przypadku odstąpienia od umowy, księgarnia zwraca konsumentowi wszystkie otrzymane od konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostawy innego niż najtańszy oferowany przez księgarnię sposób dostarczenia. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy – koszt odesłania oraz zabezpieczenia towaru na czas transportu. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Prosimy o zapakowanie i zabezpieczenie odsyłanych towarów w sposób uniemożliwiający ich zniszczenie podczas transportu. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umowy w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu oraz umowy o dostarczenie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę. Sklep niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwróci konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności w tym koszty dostarczenia rzeczy. Zwrot płatności następuje zawsze po otrzymaniu rzeczy lub dostarczeniu przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

  reklamacje

  Reklamacja Sprzedawca ma prawny obowiązek dostarczenia towarów bez wad. Nie dotyczy to wad, które zostały wskazane w opisie towaru. Jeżeli otrzymany przez Klienta towar jest wadliwy, Klient może skorzystać z uprawnień przysługujących mu od Sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady towaru. Nie dotyczy to wad, które zostały wskazane w opisie towaru. Klient może zgłosić przysługujące mu roszczenia z tytułu rękojmi e-mailem na adres info@agroswiat.pl lub pocztą na adres AGROŚWIAT ul. Elegijna 35, 02-787 Warszawa. Reklamowany towar należy odesłać na adres AGROŚWIAT ul. Elegijna 35, 02-787 Warszawa. Prosimy o załączenie do reklamacji dowodu zakupu towaru. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Klienta, jeżeli sprzedany towar ma wadę fizyczną lub prawną -rękojmia, gdzie wadą fizyczną jest niezgodność dostarczonych produktów z umową. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty wydania mu danego produktu przez księgarnię. Nie dotyczy to wad, które zostały wskazane w opisie towaru. Księgarnia w ciągu 14 dni ustosunkuje się do reklamacji Klienta i powiadomi go o sposobie dalszego postępowania. Jeżeli sprzedany towar ma wadę, Klient może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że księgarnia niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni wadliwy towar na wolny od wad albo wadę taką usunie. Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość towaru z wadą pozostaje do wartości towarów bez wady. Klienta nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada towaru jest nieistotna lub żądać wymiany towaru na wolny od wad albo usunięcia wady z zastrzeżeniami i na zasadach określonych we właściwych przepisach Kodeksu cywilnego. Jeżeli Klientem jest Konsument, może żądać usunięcia wady. Jeżeli Klient będący Konsumentem zażąda wymiany rzeczy lub usunięcia wady albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, a księgarnia nie ustosunkuje się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że żądanie to zostało uznane za uzasadnione. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Księgarnia odpowiada za wady zakupionych towarów na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego. Informujemy, iż nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem lub na nasz koszt. Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Warszawie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się na stronie UOKiK, w zakładce Rozstrzyganie sporów konsumenckich. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.

  pozostałe informacje

  Właścicielem konta Allegro agroswiat_pl jest AGROŚWIAT Internetowa Księgarnia Rolnicza Mateusz Zdanowski, wpisany przez Prezydenta m.st. Warszawy do Ewidencji Działalności Gospodarczej pod numerem 411518, nr NIP 951-212-93-80, nr Regon 140228200, z siedzibą w Warszawie przy ul. Elegijnej 35. Kupując na naszych aukcjach zezwalasz na wykorzystanie Twoich danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Wszystkie ceny na naszych aukcjach podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT (cena brutto). Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Cena wyświetlana na aukcjach nie obejmuje opłaty za dostawę. Koszt dostawy zostanie doliczony do wartości zakupionego towaru. Zatem na ostateczny koszt zamówienia składają się cena towaru i cena przesyłki. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób. Dokładne koszty i sposoby dostawy i płatności podane są w opisie każdej aukcji.