Marzec 68 (6483295422)

zakończona
17,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 8,80 zł
  • List polecony priorytetowy 11,50 zł
  • lokalizacja: Pruszków
  • tematyka: tajemnice, zagadki historii
  • stan: nowy
  • waga (z opakowaniem): 0.65 [kg]
  • okładka: twarda
  • rok wydania (xxxx): 2008
  • kondycja: bez śladów używania

Tytuł: Marzec ‘68

Autor: Piotr Osęka

Stron: 318

Rok wydania: Kraków 2008, I wydanie polskie

Wydawca: Znak

Format: 15,50x22,50 cm

Waga: 0,58 kg

Okładka: twarda

Stan: 5,00, w skali od 1,00 do 5,00. B. dobry - nówka-nowa

Cena detaliczna/okładkowa­: 39,00

Krokodyl atakuje jak grom. „Kup teraz!”. Nawet nie zauważy!

/// Gomułka, syjoniści, Żydzi, Moczar, PRL, czystki PZPR, PRL ///

Wydarzenia z marca 1968 roku możemy zaliczyć do najbardziej brzemiennych w skutki w powojennej historii Polski. W 2008 roku przypada ich czterdziesta rocznica, pora zatem ponownie zastanowić się, jak duże mają dla nas znaczenie. Dokonuje tego jeden z czołowych polskich historyków i popularyzatorów historii, Piotr Osęka. W swojej najnowszej książce Marzec `68 Osęka rysuje szeroki obraz polskiego społeczeństwa, od partii przez intelektualistów aż po młodzież, w okresie dojrzewania do buntu. Pokazuje czytelnikom, jak doszło do wydarzeń marcowych, jaki miały przebieg oraz jakie były ich konsekwencje. To ważna a jednocześnie niezwykle przystępnie napisana i pełna anegdot książka.

Na temat wydarzeń, które rozegrały się w Polsce wiosną 1968 roku napisano już wiele książek (w tym też paszkwili), artykułów, wspomnień; ukazało się mnóstwo dokumentów. Powstały filmy dokumentalne, a nawet film fabularny. Jest to zapewne jeden z lepiej zbadanych epizodów w najnowszej historii. Nie znaczy to, że nie warto już tego problemu drążyć i o nim pisać. Dowodem na to jest książka Piotra Osęki, który niezwykle sprawnie zebrał dotychczasową wiedzę, poszerzył o własne badania źródłowe i potrafił to wszystko na nowo "opakować”. Podziwu godna umiejętność posługiwania się dokumentami i znajdowania przekonywających cytatów połączone ze świetnym piórem – lekkim, ale nie ekstrawaganckim – czynią z Marca ’68 lekturę na równi wciągającą, co pouczającą. Prof. dr hab. Andrzej Paczkowski Piotr Osęka (ur. 1973) – adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim, w 2005 obronił rozprawę doktorską. Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2000) i stały współpracownik "Gazety Wyborczej”. Opublikował dwie książki (Rytuały stalinizmu. Oficjalne święta i uroczystości rocznicowe w Polsce 1944–1956; Syjoniści, inspiratorzy, wichrzyciele. Obraz wroga w propagandzie Marca 1968) i kilkadziesiąt artykułów naukowych i publicystycznych na temat dziejów społecznych i politycznych dwudziestowiecznej Polski. Od 2006 roku uczestniczy w międzynarodowym projekcie badawczym Uniwerstytetu w Oksfordzie: "Around 1968: Activism, Networks, Trajectories”. (opis wydawcy)

1). Kupuj więcej niż jedną rzecz zapłacić mniej za przesyłkę. 2) Licytowana rzecz ma dobry sejwink, warta pieniędzy. Nie kupuj na „wariata”, niech kupi ten komu się przyda. 3). Im wcześniej przelew dotrze tym przesyłka szybciej wpadnie w skrzynkę. 4). Przy braku przelewu do 10 dni wystawiam negatywny komentarz na Allegro. Brak zamknięcia transakcji w długim terminie. 5). Proszę dokonać opisanych wpłat na konto. Następnie proszę o e-mail, przyspieszy wysyłkę. Pamiętaj o podaniu opcji dostawy. 6). Indywidualnie informuję o kosztach nadania kilku przedmiotów i zagranicznego. Inne taryfy opłat. Note. When you send a package overseas air fares are other postal charges. Individually inform you about the cost of foreign shipping.

Dobra okazja, warta pieniędzy.

Licytuj, bo ktoś cię uprzedzi i możesz żałować straconej, cennej publikacji!!

Bum-Bum-Bum!

Miło o prezencie tu pamiętać!

Radość wielka czeka cię, gdy z marszu kupisz mnie!

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 11,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 8,80 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua