MĄDREJ GŁOWIE DOŚĆ DWIE SŁOWIE-KRZYŻANOWSKI-ESEJE (6542293552)

zakończona
15,10 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List ekonomiczny 4,90 zł
 • List priorytetowy 7,10 zł
 • List polecony ekonomiczny 8,30 zł
 • lokalizacja: skarbimierz osiedle
 • stan: używany
 • waga (z opakowaniem): 0.80 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 1975
© PanelReklamowy                        SPRZEDAM 3 TOMOWE DZIEŁO JULIUSZA KRZYŻANOWSKIEGO " MĄDREJ GŁOWIE DOŚĆ DWIE SŁOWIE" "PIĘĆ CENTURYJ PRZYSŁÓW POLSKICH I DIABELSKI TUZIN" ..TO PASJONUJĄCY ZBIÓR ESEJÓW Z HISTORII NASZEJ LITERATURY, JĘZYKA I KULTURY OBYCZAJOWEJ,  UKAZUJĄCY DZIEJE 513 PRZYSŁÓW UŁOŻONYCH W PORZĄDKU ALFABETYCZNYM" JULIAN KRZYŻANOWSKI , ZNAKOMITY ZNAWCA LITERATURY I FOLKLORU, JAK RÓWNIEŻ ŚWIETNY PISARZ - GAWĘDZIARZ, WŁOŻYŁ W TĘ KSIĄŻKĘ CAŁĄ SWĄ PASJĘ POZNAWCZĄ I TALENT LITERACKI, OFIAROWUJĄC CZYTELNIKOWI LEKTURĘ WZBOGACAJĄCĄ GO W WIELU DZIEDZINACH NAUKI I SZTUKI." OD ABRAHAMA DO KLERYKA T-1 OD KLIMKA DO POSTU T-2  OD POŻYCZANIA DO ŻYWCA T-3                 "MĄDREJ GŁOWIE DOŚĆ DWIE SŁOWIE" T - 1/3 AUTOR- JULIAN KRZYŻANOWSKI WYDAWNICTWO - PIW WARSZAWA - 1975 r. WYDANIE TRZECIE ROZSZERZONE

    FORMAT- 108 x 180 ILOŚĆ STRON - 346, 342, 360 OKŁADKI MIĘKKIE STAN KSIĄŻEK  BARDZO DOBRY KARTKI CZYSTE, BEZ ZAPLAMIEŃ I PIECZĄTEK ,BLOK ZWARTY OKŁADKI- CZYSTE ,MAŁE ŚLADY SKŁADOWANIA I PRZECHOWYWANIA,T-3 ŚLAD ZAGIĘCIA ROGU. Krzyżanowski Julian  polski historyk literatury. Studia z dziedziny filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiut 1913 w Pamiętniku Literackim. Internowany w czasie I wojny światowej na Syberii jako poddany austriacki, wrócił 1920. 1927-1930 wykładowca w School of Slavonic and East Eastern Studies w Londynie, 1930-1935 profesor uniwersytetu w Rydze.

1934-1962 (z przerwą w okresie wojny i tuż po wojnie, gdy pracował na Uniwersytecie Jagiellońskim) profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Brał udział w tajnym nauczaniu w okresie okupacji. Członek m.in. Towarzystwa Naukowego Warszawskiego 1934, Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza (od 1946 prezes), Polskiej Akademii Umiejętności (1933) i Polskiej Akademii Naukowej (1951), a także Serbskiej Akademii Nauk 1963.

(z Wikipedii)

************************************************************************************ ZAPRASZAM NA MOJE AUKCJE DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ I ŚWIATOWEJ,ALBUMÓW ,POWIEŚCI I LEKTUR DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. SPRZEDAJĘ RÓWNIEŻ PODRĘCZNIKI DO PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH I OGÓLNYCH DO WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ. ***********************************************************************************
wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Credit Agricole Bank Polska S.A. 55 1940 1076 5476 5201 0000 0000
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 8,30 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List ekonomiczny 4,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List priorytetowy 7,10 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 19,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

kontakt

pozostałe informacje

Formą zapłaty jest przelew na konto lub opcja "PayU" , możliwa forma "paczek za pobraniem " dla Allegrowiczów mających pełną rejestrację. UWAGA:KOSZTY PRZESŁANIA KUPIONYCH PRZEDMIOTÓW ZALEŻĄ OD ICH WAGI ,WIELKOŚCI ,SPOSOBU PRZESŁANIA ( CZYLI KOSZTY POCZTY POLSKIEJ ) 3 . Po 4 dniach od dnia zakupu i braku sfinalizowania transakcji wysyłam "wiadomość" mającą na celu wyłącznie informację ,że nie wpłynęły pieniądze . Po dalszych 3 dniach występuję do Allegro o "zwrot prowizji"..Oczywiście są wyjątki ,ale tylko po otrzymaniu wiadomości o fakcie konieczności przedłużenia terminu wpłaty przez kupującego .W przypadku braku wpływu zapłaty na moje konto bankowe w określonym terminie , zastrzegam sobie prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży ,bez konieczności zawiadomienia kupującego ( po zwrocie prowizji)W takim przypadku mogę swobodnie dysponować przedmiotem wystawionym na aukcji.[ TERMINY ZGODNIE Z REGULAMINEM]4. Wszelkie koszty związane z wysyłką i zapłatą ponosi Kupujący (np. koszty przelewu). Koszty wysyłki są podane na stronie przedmiotu.5 . W razie zakupu kilku książek proszę o kontakt. Koszty wspólnej przesyłki kilku zakupionych książek zostaną ustalone indywidualnie, o czym poinformuję w przesłanej wiadomości.Nie warto przepłacać , sumując koszty przesyłki pojedynczych książek, proszę poczekać na maila dot. kosztów wspólnej lub wysłać wiadomość z zapytaniem!!SZCZEGÓLNIE WAŻNE ,PO PODWYŻCE CEN PRZESYŁEK ,ZALEŻNYCH OD ŁĄCZNEJ WAGI !!!!! 6 . Jeżeli pojawią się niejasności związane z zakupionym przedmiotem -proszę o kontakt - zwrotów nie przyjmuję ( Nie prowadzę działalności gospodarczej ) ale mogą wystąpić sporne sytuacje , które można rozwiązać po wspólnych uzgodnieniach .LIST EKONOMICZNY I PRIORYTETOWY (ZWYKŁY) są przesyłkami nierejestrowanymi! W przypadku zaginięcia takiej przesyłki nie ma możliwości jej reklamacji. Takie przesyłki wysyłam wyłącznie na odpowiedzialność Kupującego. UWAGA :KUPUJĄCY NA MOJEJ AUKCJI !!!!!!!!!!!!!!1JEŻELI W CIĄGU 6 MIESIĘCY UŻYTKOWNIK KUPIŁ 11 I WIĘCEJ KSIĄŻEK , TO KOSZTY PRZESYŁKI NASTĘPNYCH BĘDĄ DLA NIEGO DARMOWE , BEZ WZGLĘDU NA ILOŚĆ KUPIONYCH JEDNORAZOWO KSIĄŻEK.! ZAPRASZAM !