LORDS OF THE REALM 1 + 2 - POLSKA WERSJA - 2 GRY (6482152119)

zakończona
14,95 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List ekonomiczny 4,50 zł
  • List priorytetowy 6,00 zł
  • List polecony ekonomiczny 8,00 zł
Zakupy powyżej 100 zł
  • lokalizacja: Zielona Góra
  • stan: używany
  • wersja językowa gry: polska

LORDS OF THE REALM I +II

POLSKA WERSJA

Impressions Games producent

Impressions Games wydawca

Axel Springer Polska wydawca PL

wymagania wiekowe: 12+

Strategiczne , turowe

Lords of the Realm to gra strategiczna osadzona w realiach średniowiecznej Anglii, która łączy rozbudowane wątki gospodarcze z militarnymi. Gracz wcieli się w rolę jednego z sześciu władców, mających aspiracje do korony. Zdobyć ją można oczywiście tylko w jeden sposób – poprzez całkowitą dominację.

Każdy z pretendentów do tronu obejmuje w posiadanie jedno z kilkunastu terytoriów. Gra podzielona jest na tury (wyznaczające kolejne pory roku), podczas których wszyscy władcy podejmują określone działania. Najważniejsze z nich to oczywiście prace polowe, mające na celu zwiększenie ilości pożywienia, pozyskiwanie surowców mineralnych oraz budowa twierdzy, która będzie stanowić centrum dowodzenia i jednocześnie skuteczną zaporę przed wojskami przeciwnika. W późniejszej fazie, gracz będzie musiał także rozbudować swoją armię i rozpocząć ekspansję, mającą na celu pozyskanie nowych terytoriów oraz wyeliminowanie oponentów.

W Lords of the Realm o sukcesie decyduje stan konta, dlatego też to właśnie zarabianiu pieniędzy trzeba poświęcić najwięcej wysiłku. Bez złota nie wynajmiemy najemników, ani nie rozbudujemy armii, nie będzie nas też stać na pozyskanie brakujących surowców. Jak to w średniowiecznej Anglii bywa, jedynym stałym elementem przychodu są podatki, płacone przez Twoich poddanych. Nie należy jednak specjalnie przesadzać z ich wysokością, gdyż może to doprowadzić do niepokojów społecznych i w rezultacie utraty panowania. Drugim ważnym źródłem pieniędzy jest handel. Możliwy jest on jednak tylko w momencie, gdy kupcy odwiedzą nasze terytorium. Generalnie, to właśnie sprawna ekonomia ma największy wpływ na zwycięstwo w grze. Z dużą ilością pieniędzy będziesz w stanie wystawić pokaźną armię a ta z pewnością odwdzięczy się, podbijając ku Twojej chwale kolejne tereny.

Równie solidnie co wątek gospodarczy, w Lords of the Realm została potraktowana walka (przynajmniej w kwestii dowodzenia oddziałami, bo o inteligencji przeciwnika wiele dobrego powiedzieć nie można). Boje możemy toczyć zarówno w otwartym polu, jak i pod murami zamku wroga. Gracz decyduje o ustawieniu swojej armii w szyku, użyciu rycerzy łuczników, katapult, drabin czy taranów. Wymagających taktyków z pewnością ucieszy fakt, że w Lords of the Realms istnieje opcja przeciągnięcia niedobitków przeciwnika na swoją stronę oraz blokady zamków, dzięki którym można poczekać, aż obrońcy zaczną cierpieć z głodu. Gra zawiera również opcje dyplomatyczne, pośród których istnieje wariant sojuszu, pogróżek lub klasycznych pochlebstw.

Lords of the Realm to ciekawy produkt, wymagający podejmowania działań na wielu różnych płaszczyznach, czym zapewne zaskarbi sobie serca wszystkich strategów. Dużym plusem gry są wspomniane wyżej rozbudowane wątki ekonomiczne, minimalna ale jednak istniejąca dyplomacja oraz możliwość gry nawet sześciu osób naraz. Do wad należałoby zaliczyć niską inteligencję komputerowego przeciwnika, zwłaszcza w kwestii prowadzenia wojska podczas bitwy.

Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: podzielony ekran Liczba graczy: 1 - 6
Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 210 ocen czytelników.


Impressions Games producent

Sierra Entertainment Inc. wydawca

Axel Springer Polska wydawca PL

wymagania wiekowe: brak ograniczeń

Strategiczne , RTS , turowe , średniowiecze , rycerskie , widok izometryczny

Dwa lata po ukazaniu się Lords of the Realm brytyjskie studio deweloperskie Impressions Games przygotowało drugą odsłonę serii. Twórcy pozostali wierni zarówno gatunkowi strategii jak i średniowiecznym realiom, wzbogacając swoje dzieło o szereg nowych rozwiązań, w tym chociażby bitwy rozgrywane w czasie rzeczywistym.

Miejscem akcji Lords of the Realm II jest średniowieczna Europa. Władca jednego z królestw niespodziewanie zmarł, a walkę o tron po nim rozpoczęli możnowładcy. Gracz wciela się w rolę jednego z pretendentów do korony. Jego zadanie polega na rozbudowie gospodarczej i militarnej posiadanych włości, a także podboju pozostałych ziem.

Przez większość czasu rozgrywka toczy się w systemie turowym, przy czym jednostką czasu są tu pory roku. Gracz obserwuje akcję z poziomu mapy, na której zaznaczono poszczególne hrabstwa. Każda prowincja posiada ośrodki produkcyjne (najczęściej dwa spośród: kuźnię, tartak, kamieniołom lub kopalnię rud). Zarządzanie podległymi włościami polega przede wszystkim na podejmowaniu decyzji o uprawach i hodowli zwierząt, wydobyciu surowców, ustalaniu wysokości podatków, czy budowie zamków. Jednym z kluczowych czynników rozwoju jest populacja, na którą wpływ mają m.in. racje żywnościowe, ciężka praca, werbunek, podatki, ale także dostępność trunków.

Zaplecze gospodarcze umożliwia produkcję uzbrojenia (miecze, piki, maczugi, łuki, kusze i zbroje) oraz stworzenie wojska. Poszczególne rodzaje jednostek różnią się nie tylko wyglądem, ale także odmiennymi właściwościami na polu walki. Wielkość armii uzależniona jest od ilość dostępnej broni oraz ludności zamieszkującej dane hrabstwo.

Nowością wprowadzoną w Lords of the Realm II są rozrywane w czasie rzeczywistym bitwy z udziałem nawet 1500 jednostek. Gracz może bronić własnych ziem lub spróbować podboju włości przeciwników. Zarówno obrońcy jak i oblegający zamki mogą przy tym korzystać ze średniowiecznych machin wojennych i fortyfikacji.

W porównaniu z pierwszą częścią cyklu wyraźnie wzrosło znaczenie dyplomacji dla przebiegu rozgrywki. Rywale do tronu mogą zostać sprzymierzeńcami gracza nawet wtedy, gdy kieruje nimi komputerowa sztuczna inteligencja. Ich lojalność i zachowanie na polu bitwy uzależnione są od cech charakteru – przykładowo Baron stosuje dobrze przemyślane taktyki i zwykle dochowuje wierności sojusznikom, podczas gdy Hrabina preferuje niewielkie, ale za to złożone z silnych jednostek armie i dążąc do realizacji własnych celów nie cofnie się przed zdradą.

Oprawa audio-wizualna Lords of the Realm II w swoim czasie wyznaczała wzorce dla innych gier z gatunku, co widać zwłaszcza po krótkich acz dopracowanych przerywnikach filmowych. Grafika 2D bazuje na rzucie izometrycznym, w którym przedstawiona jest zarówno mapa ogólna jak i pola bitew. Atmosferę wydarzeń na ekranie dobrze odzwierciedla także ścieżka dźwiękowa – momentami spokojna i sielska, a innym razem dynamiczna.

Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: sieć lokalna Pochodzenie - Gry
Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 132 ocen czytelników.

GRY ORYGINALNE !!! POLSKIE WERSJE

UWAGA NIESAMOWITA OKAZJA , ZA 14,95 MASZ OBIE CZĘŚCI GRY

PŁYTY SĄ W DOBRYM STANIE , WSZYSTKO DZIAŁA PRAWIDŁOWO

SUPER OKAZJA - TYLKO U MNIE


ZAPRASZAM NA INNE MOJE AUKCJĘ NA KTÓRYCH SPRZEDAJE GRY


ZAMAWIAJĄC JEDNĄ GRĘ CZY TYSIĄC

ZA PRZESYŁKĘ PŁACISZ TYLE SAMO

TOWAR PAKUJE BARDZO SOLIDNIE I BEZPIECZNIE

KUPIŁEŚ KILKA PRODUKTÓW? -WSZYSTKO WYŚLE W 1 PACZCE

wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u ediokna za co najmniej 100 zł.
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 9,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1000
List polecony ekonomiczny 8,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1000
List ekonomiczny 4,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1000
List priorytetowy 6,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1000
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 18,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1000
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua