LITERATURA I POLITYKA-KRUCZKOWSKI-UNIKATOWE DZIEŁO (6481672660)

zakończona
15,10 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List ekonomiczny 4,90 zł
 • List priorytetowy 7,10 zł
 • List polecony ekonomiczny 8,30 zł
 • lokalizacja: skarbimierz osiedle
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: używany
 • waga (z opakowaniem): 0.90 [kg]
 • okładka: twarda z obwolutą
 • rok wydania (xxxx): 1971
 • kondycja: bez śladów używania© PanelReklamowySPRZEDAM WYBITNE DWU TOMOWE DZIEŁO
LEONA KRUCZKOWSKIEGO,
"LITERATURA I POLITYKA"
TOM PIERWSZY - "W KLIMACIE DYKTATURY 1927 - 1939"
WYBÓR TEKSTÓW I PRZYPISY - ZENONA MACUŻANKA
WSTĘP - WITOLD BALICKI
TOM DRUGI -" WŚRÓD SWOICH I OBCYCH 1945 - 1962"
WYBÓR TEKSTÓW - ZENONA MACUŻANKA
OPRACOWANIE PRZYPISÓW Z. MACUŻANKA, K. SCHILD
" PUBLICYSTYKA PRZEDWOJENNA LEONA KRUCZKOWSKIEGO, KTÓRĄ PREZENTUJEMY W PIERWSZYM TOMIE ,STANOWI ZJAWISKO WAŻNE I SYMPTOMATYCZNE DLA CZASÓW, W JAKICH POWSTAŁA.PULSUJE ONA ŻYWYMI TREŚCIAMI SPOŁECZNYMI IDEOWYMI , JEST ODWAŻNA I SAMODZIELNA.."
**
TOM DRUGI - TRUDNO BYŁO SIĘ ZDECYDOWAĆ NA ZESTAW NINIEJSZEGO TOMU. POWOJENNE SIEDEMNASTOLECIE BYŁO DLA LEONA KRUCZKOWSKIEGO OKRESEM WYTĘŻONEJ PRACY. PISARZ STWORZYŁ W TYM CZASIE WIELE DRAMATÓW , Z KTÓRYCH CO NAJMNIEJ KILKA WESZŁO JUŻ NA TRWAŁE DO WSPÓŁCZESNEGO TEATRU.
ALE TWÓRCA "NIEMCÓW", PIERWSZEGO DNIA WOLNOŚCI" I ŚMIERCI GUBERNATORA TOCZYŁ TAKŻE BOJE PIÓREM PUBLICYSTY, WYPOWIADAŁ SIĘ OD PIERWSZYCH DNI PO POWROCIE Z OBOZU W KLUCZOWYCH DLA NASZEGO ŻYCIA UMYSŁOWEGO I KULTURALNEGO SPRAWACH.."
(od wydawcy)
"LITERATURA I POLITYKA"
AUTOR - LEON KRUCZKOWSKI
WYDAWNICTWO - PIW
WYDANIE PIERWSZE
WARSZAWA- 1971 r.
FORMAT- 110 x 180
ILOŚĆ STRON - 364, 540 = 904
OKŁADKI TWARDE PŁÓTNO - IDEALNE
STAN KSIĄŻKI + BARDZO DOBRY
OBWOLUTA - ŚLADY SKŁADOWANIA
KARTKI SZYTE, CZYSTE,BIAŁE , BEZ ZAPLAMIEŃ I PIECZĄTEK ,BLOK ZWARTY,
**

Leon Kruczkowski

pisarz i publicysta, a także poseł do Krajowej Rady Narodowej,

na Sejm Ustawodawczy oraz na Sejm PRL I, II i III kadencji.

Po studiach pracował początkowo w przemyśle i szkolnictwie zawodowym, następnie od początku lat 30. zajmował się działalnością literacką i publicystyczną; był związany z lewicą.

„Kordian i cham”, pierwsza polska powieść o tendencjach rewolucyjnych, rewidująca narodowe mity i trafiająca w najczulszy nerw polskiej tradycji literackiej, stała się trwałym dorobkiem literatury polskiej. Po sukcesie „Kordiana i chama” Kruczkowski poświęcił się wyłącznie pracy literackiej i publicystycznej. W 1935 powstał przeznaczony na scenę utwór satyryczny, wymierzony przeciw nacjonalizmowi i rasizmowi, pt. „Bohater naszych czasów”, wystawiony w warszawskim Teatrze Comedia, oraz powieść historyczna pt. „Pawie pióra”, zaś w 1937 powieść o tematyce współczesnej pt. „Sidła”.

Pod koniec Dwudziestolecia pisarz pracował nad powieścią z czasów Stanisława Augusta oraz utworem poświęconym polskiej emigracji robotniczej w Belgii (obie powieści, nie ukończone, zaginęły).

Okres II wojny światowej autor „Kordiana i chama” spędził w obozie niemieckim dla jeńców wojennych.

Po wojnie był jednym z najczynniejszych organizatorów życia kulturalnego, pełniąc kolejno szereg odpowiedzialnych funkcji państwowych i społecznych. Jego praca literacka nie uległa przy tym zahamowaniu. Powieściopisarz stał się dramatopisarzem. W 1948 Teatr Polski w Warszawie wystawił jego „Odwety”, dramat o problematyce współczesnej, gorąco przyjęty zarówno przez publiczność, jak i krytykę, a w dwa lata potem na scenie Teatru Starego w Krakowie, odbyła się premiera „Niemców” – najgłośniejszej sztuki Kruczkowskiego.

********************­********************­********************­********************­****
ZAPRASZAM NA MOJE AUKCJE DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ I ŚWIATOWEJ,ALBUMÓW ,POWIEŚCI I LEKTUR DLA
DZIECI I MŁODZIEŻY.
SPRZEDAJĘ RÓWNIEŻ PODRĘCZNIKI DO PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH I OGÓLNYCH
DO WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ.
********************­********************­********************­********************­***
wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Credit Agricole Bank Polska S.A. 55 1940 1076 5476 5201 0000 0000
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 8,30 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
List ekonomiczny 4,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
List priorytetowy 7,10 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 17,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

kontakt

pozostałe informacje

Formą zapłaty jest przelew na konto lub opcja "PayU" , możliwa forma "paczek za pobraniem " dla Allegrowiczów mających pełną rejestrację. UWAGA:KOSZTY PRZESŁANIA KUPIONYCH PRZEDMIOTÓW ZALEŻĄ OD ICH WAGI ,WIELKOŚCI ,SPOSOBU PRZESŁANIA ( CZYLI KOSZTY POCZTY POLSKIEJ ) 3 . Po 4 dniach od dnia zakupu i braku sfinalizowania transakcji wysyłam "wiadomość" mającą na celu wyłącznie informację ,że nie wpłynęły pieniądze . Po dalszych 3 dniach występuję do Allegro o "zwrot prowizji"..Oczywiście są wyjątki ,ale tylko po otrzymaniu wiadomości o fakcie konieczności przedłużenia terminu wpłaty przez kupującego .W przypadku braku wpływu zapłaty na moje konto bankowe w określonym terminie , zastrzegam sobie prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży ,bez konieczności zawiadomienia kupującego ( po zwrocie prowizji)W takim przypadku mogę swobodnie dysponować przedmiotem wystawionym na aukcji.[ TERMINY ZGODNIE Z REGULAMINEM]4. Wszelkie koszty związane z wysyłką i zapłatą ponosi Kupujący (np. koszty przelewu). Koszty wysyłki są podane na stronie przedmiotu.5 . W razie zakupu kilku książek proszę o kontakt. Koszty wspólnej przesyłki kilku zakupionych książek zostaną ustalone indywidualnie, o czym poinformuję w przesłanej wiadomości.Nie warto przepłacać , sumując koszty przesyłki pojedynczych książek, proszę poczekać na maila dot. kosztów wspólnej lub wysłać wiadomość z zapytaniem!!SZCZEGÓLNIE WAŻNE ,PO PODWYŻCE CEN PRZESYŁEK ,ZALEŻNYCH OD ŁĄCZNEJ WAGI !!!!! 6 . Jeżeli pojawią się niejasności związane z zakupionym przedmiotem -proszę o kontakt - zwrotów nie przyjmuję ( Nie prowadzę działalności gospodarczej ) ale mogą wystąpić sporne sytuacje , które można rozwiązać po wspólnych uzgodnieniach .LIST EKONOMICZNY I PRIORYTETOWY (ZWYKŁY) są przesyłkami nierejestrowanymi! W przypadku zaginięcia takiej przesyłki nie ma możliwości jej reklamacji. Takie przesyłki wysyłam wyłącznie na odpowiedzialność Kupującego. UWAGA :KUPUJĄCY NA MOJEJ AUKCJI !!!!!!!!!!!!!!1JEŻELI W CIĄGU 6 MIESIĘCY UŻYTKOWNIK KUPIŁ 11 I WIĘCEJ KSIĄŻEK , TO KOSZTY PRZESYŁKI NASTĘPNYCH BĘDĄ DLA NIEGO DARMOWE , BEZ WZGLĘDU NA ILOŚĆ KUPIONYCH JEDNORAZOWO KSIĄŻEK.! ZAPRASZAM !