Lekki Gips Syntetyczny WODOODPORNY scotchcast (6910863590)

zakończona
10,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Paczka pocztowa ekonomiczna 10,00 zł
  • List polecony ekonomiczny 10,00 zł
  • lokalizacja: tarnobrzeg, Polska
  • stan: nowy
  • faktura: Nie wystawiam faktury

Posiadam kilka rozmiarów , masz pytania prosze o email

3M Scotchcast Plus to opaska usztywniająca zastępująca z powodzeniem gips tradycyjny. Wykonana jest z tkanego włókna, które nasycone jest żywicą poliuretanową. Opaska poddana działaniu wilgoci sztywnieje na skutek reakcji chemicznej pomiędzy żywicą i wodą. Podczas twardnienia aktywowana jest również substancja zmniejszająca lepkość żywicy. Jest ona hipoalergicznym detergentem używanym m.in. w dziecięcych szamponach i w płynach płuczących soczewki kontaktowe. Powoduje ona większą "gładkość " opatrunku i zmniejsza lepienie się żywicy do rąk lekarza/gipsiarza. Mimo wszystko przed założeniem opatrunku zaleca się nałożenie zwykłych rękawiczek (gumowe lub latexowe).

Cechy produktu:

lżejszy od tradycyjnego gipsu  nie kruszy się - charakteryzuje się większą wytrzymałością  wodoodporny 100 % przezierny dla promienia rtg co ułatwia diagnostykę i kontrolę terapii  łatwy w modelowaniu i gładki po założeniu gipsu  budowa mikroporowata - przepuszczalny dla powietrza, nie powoduje maceracji skóry   

Ważne: twardnienie opaski trwa ok. 3-8 min. Całkowitą twardość Scotchcast Plus uzyskuje po ok. 30-45 min.

Produkt charakteryzuje się łatwością nakładania typową dla gipsu połączoną z wartościami, jakie niesie ze sobą syntetyczna taśma usztywniająca. Wynikiem tego jest mocny opatrunek usztywniający, trwały i lekki, doskonale dopasowany o gładkiej powierzchni. Pomimo cienkiej warstwy włókna szklanego Scochcast jest równie wytrzymały jak gips, a dodatkowo jest wodoodporny umożliwiając pacjentowi kąpiel. Scotchcast Plus jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu. Opaska dzięki tkaniu jest w pełni przepuszczalna dla powietrza i umożliwia suszenie wewnętrznej warstwy izolacyjnej po kąpieli. Jest całkowicie przezierna dla promieni rentgenowskich, dlatego nie trzeba zwiększać dawki promieniowania.

Gips ma przeterminowaną date

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Paczka pocztowa ekonomiczna 10,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
List polecony ekonomiczny 10,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje