Kurs ESKK: KURS RYSUNKU I MALARSTWA komplet (6482671254)

zakończona
599,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Pocztex Kurier48 14,00 zł
 • Pocztex Kurier48 pobraniowy 17,00 zł
 • Paczka24 20,00 zł
 • lokalizacja: Poznań
 • czas wysyłki: do 2 dni
 • stan: nowy
 • okładka: miękka z obwolutą
 • kondycja: bez śladów używania

Kurs "Kurs rysunku i malarstwa”

Opis kursu:

Jeśli szukasz praktycznego poradnika, który krok po kroku, w przystępny
i praktyczny sposób omawia techniki rysunku i malarstwa, właśnie znalazłeś propozycję dla siebie. „Kurs rysunku i malarstwa” został bowiem opracowany
z myślą o osobach interesujących się sztukami plastycznymi, które chcą opanować techniki rysunku i malarstwa.

Podczas nauki na „Kursie rysunku i malarstwa” poznasz podstawy warsztatu rysunkowego, co pozwoli Ci przejść do kolejnego etapu – nauki podstawowych technik malarstwa. Dzięki takiemu układowi tematów poruszanych w kursie nie tylko nauczysz się rysować i malować, zrozumiesz także, że rysunek
i malarstwo są bardzo od siebie zależne i jedno bez drugiego praktycznie nie istnieje. Inspiracji do tworzenia własnych rysunków i prac malarskich dostarczą Ci dzieła wybitnych mistrzów, na podstawie których będziesz zgłębiać poszczególne techniki.

ESKK specjalizuje się w nauczaniu na odległość od ponad 25 lat oferując profesjonalne, ciekawe i przystępne kursy do samodzielnej nauki.

Co otrzymujesz:

 • zeszyty lekcyjne (podręczniki)

Kurs składa się z 14 zeszytów. Materiał w lekcjach jest porcjowany i składa się
z takich samych, logicznie ułożonych elementów. Dzięki temu wiesz, kiedy robić przerwy i każdorazowo przyswajasz spójną, łatwą do zapamiętania dawkę wiedzy. Ułatwieniem w nauce są zamieszczane w lekcjach symbole i wyróżniki, które wskazują Ci, że wprowadzamy np. ważne pojęcie.
Lekcje zawierają bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, dzięki którym krok po kroku wprawiasz się w rysunku i malarstwie.

 • materiał z prezentacją

W ramach kursu otrzymasz dodatkowo materiał z prezentacją dzieł sztuki, który dostępny będzie na platformie online. Dzięki niemu pogłębisz i uzupełnisz swoja wiedzę zdobytą podczas lektury zeszytów lekcyjnych.

 • opiekę nauczyciela

Opieka nauczyciela to bardzo ważny element każdego kursu oferowanego przez ESKK. Opiekun sprawdza prace domowe, wyjaśniał zagadnienia, które sprawiają problemy, i… motywuje do nauki. Odrabianie prac domowych nie jest obowiązkowe. Warto jednak korzystać z tej możliwości sprawdzenia postępów w nauce.

____________________­_____________

Kompletny Kurs rysunku i malarstwa umożliwia
w szybkim tempie opanowanie zagadnień związanych
z rysunkiem i malarstwem.

Dzięki kursowi poznasz podstawowe techniki rysunku
i malarstwa. Nauczysz się nie tylko rysować i malować, zrozumiesz że obie te dziedziny są bardzo powiązane
i w zasadzie malarstwo bez rysunku nie istnieje.

Inspiracje do własnych prac będziesz mógł zaczerpnąć
z prac wybitnych mistrzów, dzięki którym poznasz wszystkie techniki rysunku. Będziesz potrafił naszkicować ołówkiem portret jak i stworzyć piękny krajobraz
w akwarelach.

Materiały są kompletne, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych pomocy, aby zgłębić tajniki rysunku
i malarstwa.

EFEKT : szybkie zdobycie nowych umiejętności!

Sprawdź! Zobacz Lekcję Próbną Za Darmo >>>

Dlaczego warto:

 • 25 lat doświadczeń w nauczaniu na odległość
 • porcjowana wiedza (nie przemęczasz się)
 • poręczne materiały (zeszyt zawsze możesz zabrać ze sobą do torby
  i uczyć się w dowolnym miejscu)
 • opieka nauczyciela – tego nie znajdziesz w innym kursie do samodzielnej nauki
 • pełna swoboda – sam decydujesz, kiedy i gdzie się uczysz, zgłębiając tajniki rysunku i malarstwa!

Program kursu:

Zeszyt 1

Rysunek jako pierwotna potrzeba każdego człowieka. Rysunek w czasach prehistorycznych, rysunek dzisiaj. Sztuka dziecka. Potrzebne materiały i narzędzia rysunkowe. Techniki graficzne.

Zeszyt 2

Sztuka obserwacji natury. Perspektywa linearna. Perspektywa w starożytnym Egipcie. Perspektywa powietrzna. Rysowanie brył w perspektywie. Rysunek w naturze a rysunek z natury. Aksonometria.

Zeszyt 3

Kompozycja w rysunku. Ważne zasady komponowania. Formaty i ich znaczenie. Notatki rysunkowe w szkicowniku. Modelowanie światłocieniem. Walor, kreska i plama. Inspiracje twórcze i rysunkowe.

Zeszyt 4

Różnorodność kreski światłocieniowej w rysunku. Twarz jako forma rysunkowa. Rysowanie portretu. Znak graficzny – myślenie abstrakcyjne (logo i logotyp). Plakat. Rysunek karykaturalny i satyryczny.

Zeszyt 5

Rysowanie z natury a proces twórczy. Kadr, wycinek, fragment. Znaczenie szczegółów. Mistrzowie rysunku: Chełmoński i Riepin. Charakter rysunkowy i malarski wybranych motywów natury.

Zeszyt 6

Architektura krajobrazu. Klasyczne formy starożytnej architektury. Zasady rysowania obiektów architektonicznych – proporcje i skróty perspektywiczne. Różne ujęcia formalno-kompozycyjn­e. Znaczenie oświetlenia – pory dnia. Kreowanie w rysunku przestrzeni różnych wnętrz. Detale architektoniczne.

Zeszyt 7

Przedstawienia postaci na przestrzeni wieków – malowidła naskalne, malarstwo starożytnych Egipcjan i Greków, twórczość Leonarda da Vinci i Michała Anioła. Rysowanie rzeźb. Kanon proporcji człowieka. Zasady rysowania postaci. Rysunek postaci u dawnych mistrzów.

Zeszyt 8

Wzajemne zależności malarstwa i rysunku. Dawne techniki malarskie – enkaustyka, fresk, tempera. Różne oblicza malarstwa – linie i plamy barwne. Barwy podstawowe, pochodne i dopełniające. Temperatura barwy. Kontrast równoczesny. Czerń i biel.

Zeszyt 9

Kolor na przestrzeni dziejów. Farby i narzędzia malarskie. Szkic i studium malarskie. Różne techniki malarskie w jednym temacie. Harmonizowanie kolorów.

Zeszyt 10

Podłoża i podobrazia malarskie. Etapy wykonania podobrazia. Praca w plenerze i w pracowni. Ukazywanie efektów świetlnych – impresjoniści. Portret w malarstwie.

Zeszyt 11

Szukanie odpowiednich kolorów – malarstwo Rembrandta, Turnera i impresjonistów. Teoria barw w praktyce – kontrast, wzajemna zależność plam barwnych w obrazie. Twórcze przeobrażanie elementów natury. Etapy malowania obrazu.

Zeszyt 12

Biel i głębia przestrzeni w obrazie. Różne techniki kładzenia farby. Akcent kolorystyczny. Portret – wskazówki praktyczne. Dekoracyjny charakter malarstwa – Stanisław Wyspiański.

Zeszyt 13

Muzea – miejsca i obrazy. Malarstwo w architekturze – polichromie. Elementy o charakterze dekoracyjnym w twórczości wybranych artystów. Obrazy we wnętrzach – wybór miejsca i kolorystyki. Kilka inspiracji artystów XX wieku.

Zeszyt 14

Malarstwo w architekturze. Iluzja w malarstwie. Rekonstrukcja fresków. Portret, postać i pejzaż raz jeszcze. Kilka zasad oprawy obrazów i rysunków. Malarstwo na szkle. Witraż – od projektu do realizacji.

Zdobądź Zaświadczenie:

Po ukończeniu kursu i uregulowaniu wszystkich należności otrzymasz zaświadczenie ESKK potwierdzające uczestnictwo w kursie.

Kurs rysunku i malarstwa – komplet materiałów - Teraz 50% taniej!

Kurs rysunku i malarstwa to nie tylko rozwijanie hobby ale znacznie więcej!

Tajniki rysunku i malarstwa poznajesz dzięki ich analizie na przykładach konkretnych dzieł wielkich mistrzów rysunku i malarstwa. Nauczysz się operować światłocieniem, rysować w perspektywie i poznasz zasady kompozycji. Stworzysz rysunki z natury, przedstawiające elementy architektury, rysunki postaci, portrety.

W każdej lekcji znajdziesz spis materiałów i narzędzi, które będą przydatne do przerobienia danej partii materiału. Poznasz techniki malarstwa, zagadnienia
z zakresu kolorystyki, zdobędziesz też informacje na temat przygotowywania podobrazia i blejtramu. Nauczysz się malować pejzaże, krajobrazy oraz portrety.

50% taniej niż w standardowej ofercie!!!

Poznaj tajniki Rysunku i Malarstwa już Dziś!

Kontakt

Infolinia: 801 101 909
E-mail: allegro@eskk.pl

Dane firmy

ESKK Sp. z o. o.
ul. Forteczna 17a
61-362 Poznań

Konto bankowe

39 1090 1359 0000 0000 3501 8218
BZ WBK III o/Poznań

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Paczka24 20,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
Pocztex Kurier48 14,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
przybliżony czas realizacji: 4 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 23,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
Pocztex Kurier48 pobraniowy 17,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
przybliżony czas realizacji: 4 dni
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 2 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua