Książka: Budynki pasywne. WiDP 2015 (6912008235)

zakończona
44,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • Allegro Kurier InPost 12,18 zł
 • lokalizacja: Poznań, Polska
 • stan: nowy
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 2015
 • kondycja: bez śladów używania

Standard pasywny powstał w Niemczech pod koniec lat 90-tych choć jego korzenie sięgają połowy XX wieku. Od tego czasu, standard ten zdobył ogromną popularność i udowodnił, że jest niezawodnym sposobem budowy domów praktycznie we wszystkich strefach klimatycznych.
Bardzo wysoka energooszczędność, wysoki komfort cieplny i jakość powietrza oraz ekonomiczność tej filozofii budowania sprawiły, że obecnie na całym świecie powstało już ponad 50 tysięcy tego rodzaju obiektów a ich liczba stale rośnie. W tym standardzie budowane są budynki mieszkalne (jedno i wielorodzinne), biurowce, a także wszelkie budynki użyteczności publicznej (szkoły, szpitale, a nawet więzienia i kościoły). W ostatnich latach, pierwsze budynki pasywne pojawiły się również w Polsce.

Książka: BUDYNKI PASYWNE. Jak tanio i bez problemów zbudować budynek zrównoważony jest poradnikiem dla inwestorów,stanowiącym zbór aktualnej wiedzy i doświadczeń pomocnych przy budowie obiektów standardzie pasywnym. Poradnik przeznaczony jest zarówno dla osób planujących budowę domu mieszkalnego jak i dla przedstawicieli samorządów zaangażowanych w budowę obiektów użyteczności publicznej.

Poradnik podzielony jest na następujące działy:

 1. Zasady projektowania budynków w standardzie pasywnym.W dziale tym, w prosty sposób, omawiamy wyróżnione przez nas osiem zasad projektowania i budowy obiektów w standardzie pasywnym. Spełnienie wszystkich zasad jest niezbędne by budynek spełniał wymogi standardu pasywnego, ale też bardzo ważne w uzyskaniu odpowiedniego komfortu a więc i zadowolenia ostatecznych użytkowników.
 2. Technologie związane z budownictwem pasywnym.W dziale tym omawiamy szereg technologii stosowanych w budownictwie pasywnym.Choć standard pasywny jest otwarty na stosowanie w budynkach różnorodnych technologii, niektóre z nich są lepiej predysponowane niż inne do zastosowania w tego rodzaju obiektach.
 3. Przykłady budynków pasywnych i zielonych. Dział ten zawiera kilka wybranych przykładów budynków pasywnych powstałych w ostatnich latach. Prezentowane projekty obejmują zarówno domy jednorodzinne jak i obiekty użyteczności publicznej.
 4. Finansowanie, regulacje prawne i oddziaływanie na środowisko. W dziale tym omawiamy kwestie finansowe związane z inwestycjami w budynki niskoenergetyczne (w tym możliwości skorzystania z zewnętrznych źródeł finansowania), jak i aspekty ekologiczne oraz społeczne związane z budową obiektów w standardzie pasywnym.

Książka ta jako pierwsza na świecie współpracuje z mobilną aplikacją rzeczywistości rozszerzonej - PASYWNE 3D pozwalającą na generowanie na stronach poradnika interaktywnych, wirtualnych obiektów 3D przy pomocy smartfonów i tabletów. Aplikacja PASYWNE 3D, która jest dostępna za darmo pozwala na zaawansowaną prezentację multimedialną treści poradnika uzupełniając je i rozszerzając. Aplikacja mobilna uruchamia kamerę smartfonu/tabletu, a po jej skierowaniu na okładkę lub specjalnie oznakowane strony publikacji, osadza wirtualne treści w rzeczywistej przestrzeni. W ten sposób czytelnik może zobrazować każdą z ośmiu zasad projektowania i budowy obiektu pasywnego oraz zrozumieć znaczenie stosowanych w nim materiałów, komponentów i urządzeń.

Niniejsza publikacja wraz z aplikacją PASYWNE 3D ma na celu przekazanie wiedzy na temat zasad budownictwa zrównoważonego oraz pokazanie najlepszych przykładów stosowa­nia standardu budownictwa pasywnego (w tym także zeroenergetycznego) w Europie.

W najbliższych latach to właśnie konieczność znacznej poprawy efektywności ener­getycznej nowej i już istniejącej infrastruktury może okazać się największym wyzwaniem dla samorządów lokalnych w Polsce. Możliwość podpatrzenia najlepszych praktyk w tej dziedzinie powinno znacznie ułatwić proces nadchodzącej transformacji.

Poradnik zawiera 128 stron i jest bogato ilustrowany.

Więcej informacji na temat poradnika: BUDYNKI PASYWNE. Jak tanio i bez problemów zbudować budynek zrównoważony i mobilnej aplikacji PASYWNE 3D znajdą Państwo na stronie: http://www.widp.pl/p­oradnik2015.html

Rzeczywistość rozszerzona to technologia dynamicznego renderowania interaktywnych obiektów 3D, pozwalająca na zaawansowaną prezentację multimedialną różnego rodzaju treści. Zjawisko rzeczywistości rozszerzonej polega na tym, że aplikacja mobilna uruchamia kamerę smartfonu/tabletu. Po jej skierowaniu na okładkę i strony publikacji, aplikacja pozwala na wirtualne osadzenie interaktywnych treści w fizycznej przestrzeni. W ten sposób osiąga się efekt nie osiągalny innymi sposobami - wysoce wydajne i bardzo atrakcyjne zobrazowanie za pomocą wirtualnej makiety zasady działania budynku pasywnego oraz stosowanych w nim materiałów, komponentów i technologii. Aplikacja PASYWNE3D pozwala użytkownikowi wizualizację modelu 3D rzeczywistego budynku w standardzie pasywnym powstającego na Podkarpaciu. W każdej ze scen, użytkownik może obracać oraz przybliżać pokazywany detal, a także uzyskać dodatkowe informacje za pomocą multimedialnego opisu.

Dzięki prostemu menu i możliwości łatwego manipulowania (przybliżania-oddala­nia i obracania) obiektami w rzeczywistości rozszerzonej użytkownik PASYWNE3D jest w stanie zrozumieć nawet najtrudniejsze z zagadnień technicznych stosowanych w budynkach pasywnych.

Poniżej zamieszczamy zrzuty z działającej aplikacji PASYWNE3D

Strona powitalna

Strona główna

Osiem zasad standardu pasywnego
Przesuń i wybierz taflę z zasadą standardu pasywnego

 1. Powrót do strony głównej
 2. Pomoc
 3. Włączenie trybu rzeczywistości rozszerzonejZasada pierwsza
Analiza wpływu usytuowania budynku na działce

 1. Zmiana konta odchylenia budynku od południa
 2. Przeliczane parametry budynku
 3. Opis wpływu danego czynnika na parametry budynkuZasada trzecia
Analiza wpływu mostków termicznych na charakterystykę budynku
(włączony tryb rzeczywistości rozszerzonej)

 1. Zmiana technologii budowy
 2. Zmiana elementów budynku
wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Allegro Kurier InPost 12,18 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje