Krzyż Zasługi Za Dzielność RP - SUPER KOPIA !!! (6542019452)

zakończona
39,00 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
  • List polecony priorytetowy 6,00 zł
  • lokalizacja: Katowice

Jak na foto...

KOPIA - mistrzostwo Świata i Galaktyki oraz Dziędziołowic Dolnych a nawet Górnych !!!

Krzyż Zasługi za Dzielność – polskie odznaczenie państwowe , ustanowione rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 7 marca 1928 jako odmiana Krzyża Zasługi , celem szczególnego wyróżnienia żołnierzy, funkcjonariuszy Policji i służb mundurowych. Jest to odznaczenie jednostopniowe.

Początkowo Krzyż Zasługi za Dzielność był odznaczeniem nadawanym funkcjonariuszom Policji Państwowej , żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza oraz funkcjonariuszom Straży Celnej za czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia i mienia obywateli. Po zmianach z 25 maja 1939, był nadawany również żołnierzom Wojska Polskiego , funkcjonariuszom Policji Państwowej i Policji Województwa Śląskiego oraz Straży Granicznej .

Krzyż mógł być nadany tej samej osobie tylko trzy razy. Nadawał go Prezes Rady Ministrów na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych lub Ministra Skarbu, a od 1939 roku także Ministra Spraw Wojskowych. Liczba nadań w okresie II RP do końca 1938 r. wyniosła 377 szt.

Z przyznaniem Krzyża Zasługi za Dzielność po raz pierwszy lub drugi wiązała się dożywotnia pensja w wysokości 200 ówczesnych złotych rocznie (płatna 2 stycznia). Krzyże Zasługi przyznane przed wejściem w życie rozporządzenia żołnierzom KOP , funkcjonariuszom Policji i Straży Celnej, za czyny uzasadniające nadanie Krzyża Zasługi za Dzielność, zamieniano na Krzyż Zasługi za Dzielność. Odznaczeni otrzymywali Krzyż bezpłatnie.

Po II wojnie światowej, Krzyż Zasługi za Dzielność nie był przyjęty do systemu odznaczeń PRL .

Krzyż Zasługi za Dzielność został ponownie włączony do polskiego systemu odznaczeń ustawą z dnia 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach. Nadaje się go obecnie policjantom , funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego , Agencji Wywiadu (początkowo: UOP ), Straży Granicznej , Straży Pożarnej , Centralnego Biura Antykorupcyjnego , Służby Wywiadu Wojskowego , Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz żołnierzom za czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli. Może być wyjątkowo nadawany także innym osobom.

Krzyż Zasługi Za Dzielność może być nadany tej samej osobie wielokrotnie. Nadawany jest przez Prezydenta RP . Wnioski o nadanie Krzyża Zasługi Za Dzielność przedstawia Prezydentowi Minister Spraw Wewnętrznych albo Minister Obrony Narodowej.

W latach 1992-2009 przyznano 2384 Krzyży Zasługi za Dzielność

W przypadku jakichkolwiek zapytań na temat aukcji proszę o telefon :

601 837 182 (Plus)

lub 507 803 365 (Orange)

W związku z licznymi potestami mej Małżonki, iż zamiast uprawiać tzw. życie rodzinne - wiecznie wystaję w kolejkach na poczcie, uprzejmie informuję wszystkich Szanownych Allegrowiczów, że wysyłki sprzedanych przedmiotów z mych aukcji realizuję jedynie dwa razy w tygodniu t.j we wtorki i piątki. Odstępstwo od tej reguły może zostać spowodowane jedynia bardzo ważnymi przyczynami, takimi jak np. pożar, powódź, trzęsienie ziemi, wojnę, jednoczesne wystąpienie wszystkich plag egipskich, nagły brak piwa w lokalach gastronomiczych i sklepach i inne takie tam... Powoływanie się jednak Kontrahenta na jedną z powyższych przyczyn w celu przyspieszenia o jeden dzień wysyłki poza wspomnianym powyżej harmonogramem wymaga wiarygodnego udokumentowania jednej z tych klęsk żywiołowych.


.

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 6,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 11
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje