Krakowska rada miejska w średniowieczu (6910587927)

zakończona
38,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 9,00 zł
  • List polecony priorytetowy 10,00 zł
  • Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 15,00 zł
  • lokalizacja: Jarocin, Polska
  • stan: nowy
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT
  • tematyka: organizacje, związki, ruchy
  • okładka: twarda z obwolutą
  • rok wydania (xxxx): 2010
  • kondycja: bez śladów używania

Witaj na aukcji Starej SzufladyKrakowska rada miejska w średniowieczu
Autor: Marcin Starzyński
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe SV
Ilość stron: 408
Książka jest nowa i nieużywana - stan bardzo dobry

Marcin Starzyński omawia radę stołecznego i zarazem największego miasta późnośredniowiecznej Polski, będącego jej głównym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i kulturalnym. Jest to nie tylko pierwsze syntetyczne ujęcie tytułowego zagadnienia - recenzenci podkreślają zgodnie, że autor znacznie poszerza tu wcześniej uwzględnianą bazę źródłową i umiejętnie z niej korzysta, bezsprzecznie wzbogacając dotychczasowy stan wiedzy na omawiany temat. Tekst publikacji został podzielony na dwie główne części. Pierwsza obejmuje historię rady w okresie od powstania do 1312 r. (okres wójtowski), natomiast druga - lata 1312–1500 (czas jej dominacji w samorządzie miasta). Omówiona została tu m.in. dyskusja nad genezą rady, zasady nominacji na urząd, zagadnienia związane ze składem osobowym, w tym kwestię dożywotności urzędu rajcy oraz „liczby zamkniętej” rajców i rolę burmistrza, rozwój przysługujących jej uprawnień, kontakty, politykę handlową oraz udział w życiu politycznym państwa od XIII po koniec XV w. Tekst systematyzują dodatkowo obszerne zestawienia w formie tabel. Część analityczną dopełnia świetnie aneks prozopograficzny, zawierający chronologiczny wykaz rajców krakowskich w XIII–XV w. (ponad 330 pozycji), poprzedzony osobnym wstępem. Książkę zamyka zestawienie indeksowe i streszczenie anglojęzyczne. Krakowska rada miejska w średniowieczu ukazuje się jako trzeci tom serii Maiestas - Potestas - Communitas.

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 10,00 zł
kolejna sztuka: 10,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 9,00 zł
kolejna sztuka: 9,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 17,00 zł
kolejna sztuka: 17,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 15,00 zł
kolejna sztuka: 15,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam fakturę VAT

dane sprzedawcy

Stara Szuflada Monika Zaworska
Chrzan, ul.Dworcowa 7
63-210 Żerków
NIP: 617-153-89-56
REGON: 300828652