KOTŁY 25kW KOCIOŁ PODAJNIKIEM PIEC EKOGROSZEK DUO# (6944808265)

23 godz. do końca
cena kup teraz
5 300,00 zł
z 50 sztuk
Raty PayU tylko dla zakupów przez koszyk o wartości od 300 zł do 20 000 zł
Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska gratis
 • Przesyłka kurierska pobraniowa gratis
 • lokalizacja: pleszew, Polska
 • stan: nowy
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • informacje dodatkowe: kocioł z podajnikiem
 • materiał: stalowy
 • moc (kW): 21-25
 • rodzaj sterownika: inny
 • uszkodzony: nie
 • rodzaj paliwa: drewno, flot i muł węglowy, miał węglowy, pellet, węgiel brunatny, węgiel kamienny

Produkujemy kotły c.o. od 25 lat. Nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje stuprocentową satysfakcję z zakupionego u nas produktu. Kotły produkujemy w Pleszewie, miasto to od lat słynie z największej liczby kotlarzy i najlepszej jakości wyrobów kotlarskich. Ze swojej strony gwarantujemy miłą i fachową obsługę oraz pomoc przy doborze kotła do ogrzewanych pomieszczeń i dopasowaniu do kotłowni.

Zapraszamy do zapoznania się bliżej z naszą ofertą.

Przedmiotem jest kocioł typu KMW-SGR 25 kW. ogrzewa do 200 m2 (stare budownictwo, nie ocieplony budynek. Przy ocieplonym budynku z nową instalacją powierzchnia grzewcza wzrasta).

Kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa na eko-groszek, miał, owies z dodatkowym rusztem żeliwnym do spalania drewna, węgla itp.

Czujnik dymu lub pompa wodna gratis do wyczerpania zapasów !

MOC 25 kW.
OGRZEWANE POMIESZCZENIA 200 m2
SPRAWNOŚĆ CIEPLNA 84 88%
MAX. TEMPERATURA W KOTLE 90 STOPNI
MAX. CIŚNIENIE WODY W KOTLE 1,5 BAR
POBÓR MOCY WENTYLATORA 230V/50Hz - 80W
POBÓR MOCY MOTOREDUKTORA 230V/50Hz - 90W
WYSOKOŚĆ 1440 mm
GŁĘBOKOŚĆ Z CZOPUCHEM 930 mm
SZEROKOŚĆ ZESTAWU 1250 mm
SZEROKOŚĆ SAMEGO KOTŁA 570 mm

Kotły KWM-SGR są nowoczesną wersją kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem spalania, opalane węglem asortyment groszek energetyczny. Wyposażone są w automatyczny podajnik i specjalny retortowy panik węglowy oraz dodatkowo w ruszt żeliwny, umożliwiający tradycyjny sposób palenia. Dzięki swym niezwykłym zaletom, pozwalają na bardzo łatwą obsługę, racjonalne i ekonomiczne prowadzeniu procesu spalania.

Przeznaczenie:
Kotły przeznaczone są do podgrzewania wody o temperaturze na wylocie nieprzekraczającej 90 STOPNI C. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Kotły mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym.

Nasze kotły możemy dostosować do Państwa indywidualnych potrzeb:

wyjście spalin może być wykonane z góry, z boku lub z tyłu kotła
króciec powrotu z prawego boku, z lewego boku lub z tyłu kotła
króciec zasilania z góry kotła na środku lub w rogu kotła
spust wody z prawego boku, z lewego boku lub z tyłu kotła
otwieranie drzwi zasypowych na prawą stronę lub na lewą stronę
możliwość zmiany wymiarów zewnętrznych

W zestaw wchodzą:
wymiennik ciepła z kompletną izolacją
zbiornik paliwa
zespól napędowy z podajnikiem ślimakowym
mikroprocesorowy regulator temperatury wody
wentylator
popielnikowy pojemnik na popiół
dodatkowy ruszt żeliwny
instrukcja obsługi kotła, mikroprocesorowego regulatora, układu podającego


Zespół napędowy z podajnikiem ślimakowym paliwa umieszczony jest z boku kotła i zakończony palnikiem retortowym umieszczonym w komorze spalania. Zadaniem podajnika jest podawanie paliwa do retortowego palnika węglowego. Konstrukcja zespołu umożliwia szybki montaż i demontaż.

Regulator mikroprocesorowy zamontowany w górnej przedniej części. Poprzez czujnik termiczny zainstalowany w tulejce korpusa kotła, steruje pracą wentylatora i podajnika, według nastawionej przez użytkownika temperatury wody. Regulator poza w/w czujnikiem wyposażony jest w czujnik awaryjnego włączenia kotła w przypadku przekroczenia temperatury wody 95 STOPNI C lub przed cofaniem się płomienia do rury podajnika.

Wentylator nadmuchowy przeznaczony jest do cyklicznego dostarczania odpowiedniej ilości powietrza do palnika retortowego. Ilość dostarczonego powietrza należy regulować przysłoną wentylatora lub mikroprocesorowym regulatorem.

Zbiornik paliwa umieszczony jest bezpośrednio nad palnikiem ślimakowym. Wykonany z blach stalowych i tak ukształtowany, by zapewniał obsuwanie się paliwa. Zbiornik paliwa zamykany jest szczelną pokrywą zabezpieczoną przed samowolnym zamknięciem.Wyszczególnienie Jedn. Moc kotłów z układem podającym.
1.Nominalna moc cieplna kW 19 25 38 50 62 75
2.Moc nominalna kW 6 8 12 15 19 23
3.Powierzchnia grzewcza kotła m2 2 3 4 5 6 7,5
4.Maksymalna temperatura wody C 90 90 90 90 90 90
5.Maksymalne ciśnienie robocze bar 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5
6.Rodzaj paliwa Węgiel wg pn 82/G typ 0,25 32.1 31.1
7.Pojemność wodna kotła dm3 90 106 134 162 184 220
8.Masa kotła kg 250 283 470 510 545 635
9.Masa zestawu kg 322 371 523 622 692 782


Korpus kotła wykonany z dwóch współ centrycznie ustawionych prostopadłościanów, tworzących między sobą przestrzeń wodną, połączonych rozpórkami wzmacniającymi. Cała konstrukcja wykonana jest z blach stalowych łączonych spawem elektrycznym.
Korpus składa się z części paleniskowej i konwekcyjnej. W komorze spalania, wykonanej w kształcie prostopadłościanu, umieszczony jest samo oczyszczający się retortowy panik węglowy. Bezpośrednio pod palnikiem znajduje się komora paleniskowa zamykana szczelnie drzwiczkami w której znajduje się pojemnik na popiół. Część konwekcyjna wykonana jest z czterech kanałów poziomych umożliwiających przepływ spalin z komory paleniskowej do czopucha i przewodu komina.


zdejmowany przedni panel główny. Możliwość zamontowania go w dowolnym miejscu np.na ścianie, zbiorniku, lub za pomocą podstawki na kotle aby obudowę główną zamontować np. z tyłu za zbiornikiem. Panel zamontowany na obudowie głównej tworzy z nią integralną całość. Jednostka wtedy stawiana jest na kotle.

możliwość podłączenia trzech dodatkowych zdalnych paneli z możliwością zamontowania np. w pokojach ( Bardzo cienki przewód telefoniczny 4 żyłowy)

współpraca z termostatem pokojowym

płyta główna sterownika w obudowie głównej zamknięta jest dodatkowo w niezależnej obudowie typu DIN. Sterownik można dzięki temu zamontować w szafce rozdzielczej kotłowni a na zewnątrz wyprowadzić tylko sam panel sterujący kotłem. Rozwiązanie bardzo popularne w nowym budownictwie.

dwa mikroprocesory nadzorujące pracę kotła. W przypadku np. uszkodzenia panelu głównego kocioł do chwili wymiany pracuje bez zakłóceń.

solidna metalowa malowana proszkowo obudowa

kolorowy wyświetlacz zmieniający kolor np. na czerwony jasny, jeśli temperatura jest zbyt wysoka, na niebieski jeśli temperatura jest zbyt niska, świecący na ciemnoczerwono jeśli jest stan alarmowy itp. itd. Możliwość wyboru w menu podświetlenia głównego.

dodatkowy niezależny wyświetlacz temperatury

obsługa 4 pomp obiegowych (c.o., c.w.u., pompa podłogowa i cyrkulacyjna)

bardzo prosta i intuicyjna obsługa

pełne 24 strefy czasowe w każdym z dni tygodnia + możliwość wyboru godzin w całym tygodniu odnośni włączania/wyłączania każdej z pomp

cztery wersje językowe do wyboru w menu

Max obciążenie każdego wyjścia prądowego 300W, podajnika i dmuchawy 600W opcja „tradycyjnego kotła”- po wybraniu odpowiedniego parametru znikają z menu funkcję odpowiedzialne za pracę podajnika. Sterownik zachowuje się identycznie jak sterownik do tradycyjnych kotłów.

kocioł kotły piec piece kocioł c o kotły c o piec c o piece c o kocioł z podajnikiem kocioł na eko groszek kocioł uniwersalny kocioł miałowy kocioł z pleszewa kocioł centralnego ogrzewania kotły z podajnikiem kotły na eko groszek kotły uniwersalne kotły miałowe kotły z pleszewa kotły centralnego ogrzewania piec z podajnikiem piec na eko groszek piec uniwersalny piec miałowy piec z pleszewa piec centralnego ogrzewania piece z podajnikiem piece na eko groszek piece uniwersalne piece miałowe piece z pleszewa piece centralnego ogrzewania
wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska gratis
kolejna sztuka: gratis
maksymalnie w paczce: 1
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa gratis
kolejna sztuka: gratis
maksymalnie w paczce: 1
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

Zakład Produkcji Kotłów Centralnego Ogrzewania Biuro 63-300 Pleszew ul. Koźmińska 1a Tel: 886-415-690 Nasza firma powstała już ponad 25 lat temu. Na aukcjach allegro sprzedajemy kotły już ponad 10 lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

kontakt

 • poniedziałek - niedziela 08:00 - 22:00

pozostałe informacje

Prosimy przeczytać dokumentację kotła.