KONSTANTYN II Rzadki FOLLIS Antyczna Moneta LYON (6950588846)

zakończona
90,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Dostawa
  • List polecony ekonomiczny 7,00 zł
  • List polecony priorytetowy 8,00 zł
  • Przesyłka kurierska 16,00 zł
Zakupy od 800 zł darmowa dostawa
  • lokalizacja: Kraków, Polska
  • czas wysyłki: do 2 dni

parametry

  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • waga (z opakowaniem): 0.25 [kg]
  • wiek: iV w. n.e.

opis

Antyczna moneta - Cesarstwo Rzymskie - bardzo rzadki Follis - Konstantyn II - 337-348 r. n.e
Mennica: Lyon (Lugdunum)
W opisie od numizmatyka: RIC VII 281 ("gwiazda"PLG), ale może to też być: RIC 286 ("gałąź palmowa"PLG) lub też nie figurujący w RIC okaz bez symbolu przed PLG:
http://www.wildwinds­.com/coins/ric/const­antine_II/_lyons_Bic­ester_269.txt
Wszystkie te monety są bardzo rzadkie - R3/R4.
A: CONSTANTINVS IVN NOB C.
Popiersie w wieńcu laurowym i pancerzu, w prawo.
R: GLORIA EXERCITVS.
Dwaj żołnierze trzymający tarcze i włócznie. Pomiędzy nimi sztandar, na nim "O".
?PLG
Średnica: około 15 mm
Waga: 1,55 g
Moneta oryginalna.
O sprzedającym
MundekBu

Informacje o sprzedającym

Dzień dobry, wszystkie artefakty i przedmioty wystawiane na moich aukcjach pochodzą z zagranicy, zostały legalnie kupione na aukcjach,w salonach antyków i od kolekcjonerów z całego świata. Moja kolekcja nie pochodzi z nielegalnych wykopalisk/poszukiwań wykrywaczem. Nie sprzedaję przedmiotów pochodzących z Polski, nie "biegam po lesie" z wykrywaczem, jak insynuują co poniektórzy na forach internetowych. Wystawiam przedmioty będące moją własnością, pochodzące z legalnych wykopalisk, poszukiwań i z zagranicznych kolekcji.Każdy przedmiot ma legalny status na rynku.Nie sprzedaję poza granicę kraju. Na wszelkie pytania odpowiem drogą mailową, proszę pisać. Jestem szczęśliwym posiadaczem dosyć dużej kolekcji przedmiotów - począwszy od obiektów z epoki neolitu, poprzez Epokę Brązu , Żelaza, aż do czasów nowożytnych. Jeżeli szukają Państwo czegoś konkretnego - proszę pisać.

Pozostałe informacje

KUPUJĄC NA KILKU AUKCJACH, ZA PRZESYŁKĘ PŁACĄ PAŃSTWO TYLKO RAZ (Do 10 sztuk).NA PŁATNOŚĆ CZEKAM 10 DNI , ALE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYDŁUŻENIA TEGO TERMINU PO KONTAKCIE MAILOWYM.NIE SPRZEDAJĘ KOPII MONET, MILITARIÓW, ARTEFAKTÓW,TYLKO ORYGINALNE PRZEDMIOTY!!!W przypadku jakichkolwiek wątpliwości mogę udostępnić przedmioty do ekspertyzy.Wszystkie wystawione przedmioty z mojej kolekcji są autentyczne - konsultowane z osobą zajmującą się pracą naukową z dziedziny konserwacji.Aby zapewnić Państwu całkowite bezpieczeństwo transakcji, zobowiązuję się do zwrotu całości poniesionych kosztów, jeżeli kiedykolwiek, jakikolwiek przedmiot sprzedany przeze mnie, okaże się kopią/falsyfikatem.Na Państwa prośbę mogę napisać oświadczenie, że dany przedmiot ma legalny status na rynku antyków/zabytków/artefaktów.Staram się traktować ludzi tak, jak sam chciałbym być traktowany - nie oszukuję i jestem otwarty na Państwa opinie i sugestie.Pozdrawiam!