Kokorycz pełna corydalis solida (6481932625)

zakończona
3,00 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
  • Paczka pocztowa priorytetowa 14,00 zł
  • Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 16,50 zł
  • lokalizacja: gorzków

Kokorycz pełna

Corydalis solida


Bylina naturalnie występująca w lasach, zaroślach i żywopłotach Europy i zachodniej Azji. Jest wczesnowiosenną rośliną, której organem spichrzowym jest bulwa wielkości monety pięćdziesięciogroszo­wej. Pełna w środku- stąd nazwa 'pełna'. W marcu lub na początku kwietnia wyrasta 1-3 pędy kwiatostanowe o wysokości do 10 cm. Na nim osadzonych jest kilka przyziemnych liści pierzastych, barwy zielonej, czasem ze srebrzystym połyskiem. Kwiatostan znajduje się na szczycie łodygi. Składa się z kilkunastu kwiatów o kształcie podobnym do lwiej paszczy. Mają one barwę różową lub fioletową prawie we wszystkich możliwych odcieniach. Po przekwitnięciu- w maju- roślina zanika na resztę sezonu. W ziemi pozostają bulwy, które wiosną następnego roku podejmują wzrost. Kokorycz ta jest bardzo niewymagająca. Doskonale radzi sobie w miejscach cienistych lub słonecznych, można ja sadzić pod drzewami, na rabatach, skalniakach, obok roślin rozwijających się później, zasłaniając miejsce po niej. Zimotrwałość jest bardzo dobra.

Oferowane rośliny kwitły w tym roku, rosną w doniczkach. Obecnie część nadziemna roślin zaschła. W ziemi pozostały bulwki.

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. 12 8200 0008 3001 7000 8773 0001
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Paczka pocztowa priorytetowa 14,00 zł
kolejna sztuka: 0,50 zł
maksymalnie w paczce: 40
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 16,50 zł
kolejna sztuka: 0,50 zł
maksymalnie w paczce: 40
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

kontakt

pozostałe informacje

Przesyłki są realizowane jeden raz w tygodniu, w poniedziałek lub wtorek. Zamówienia opłacone do soboty rano są wysyłane w najbliższym tygodniu, te późniejsze- w kolejnym tygodniu.