Kocioł z Podajnikiem 19kW Piec Ekogroszek miał pel (7113397841)

zakończona
4 900,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

parametry

 • stan: nowy
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • informacje dodatkowe: kocioł z podajnikiem
 • moc (kW): 16-20
 • uszkodzony: nie
 • rodzaj paliwa: drewno, miał węglowy, węgiel kamienny, pellet

opis

Przedmiot aukcji

Kocioł C.O. z podajnikiem
wersja Standard o mocy 19kW
Zestaw został stworzony przez naszą firmę do bezawaryjnej pracy i bezwzględnego zadowolenia klienta. Najwyższa jakość wykonania i 25 lat doświadczenia pozwala zaprezentować Państwu:
CENA KUP TERAZ: 4 900 PLN
 • Wysoka sprawność kotła od 82 do 88%
 • Cztery pełne kanały dymne
 • Najlepsze sterowanie kotłem
 • Spala ekogroszek, miał, pellet i mieszanki
 • Najwyższa jakość
Na tej aukcji proponujemy Państwu nasz flagowy Kocioł z Podajnikiem o mocy 19kW 2m2 w wersji standard przewidziany do ogrzewania powierzchni całkowitej budynku od 80 do 140m2 oraz zarówno całkowitego obciążenia. Kocioł może być wyposażony w różnego rodzaju palniki w zależności od preferencji klienta lecz jeden z najlepszych to palnik Uniwersalny IV generacji Eko-pal do spalania ekogroszku, miału, pelletu i mieszanek. Kocioł sprzedawany jest w zestawie ze sterownikiem Negros, dmuchawą WPA 06, podajnikiem w wersji standard, zbiornikiem na opał, drzwiczkami, izolacją zewnętrzną, deflektorem, zestawem do czyszczenia kotła, a także każdą śrubką, nakrętką czy uszczelką. Kocioł wyposażony jest w dodatkową komorę spalania wykonaną z rusztu wodnego i dodatkowej wkładki żeliwnej, która umożliwia spalanie opału o małej gramaturze. Dodatkowa komora spalania umożliwia spalanie każdego rodzaju opału: drewna, miału, węgla lub też do przepalenia latem na ciepłą wodę, chociaż kocioł równie dobrze sprawdza się w eksploatacji całorocznej za pomocą palnika. Każdy kocioł musi być montowany w obiegu otwartym, zabezpieczonym zgodnie z PN- 91/B-o2413. Kocioł może pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym.
Każdy z kotłów wyposażony jest w zasobnik na opał, który mieści około 160-200 kg, co wystarcza średnio od 3 dni aż do tygodnia a w okresie letnim na ciepłą wodę nawet do miesiąca, w zależności od izolacji domu, temperatury na zewnątrz itd.

Zestaw kotła zawiera (Kupując otrzymujesz)

Zalety kotła

Sterownik
Sprawność 88%
Certyfikat CE
Atest ekologiczny A klasa
Dodatkowa komora spalania
Elektroniczna zawleczka
Różny opał
Gwarancja producenta
Blacha 6mm
Ruszt wodno-żeliwny

Rodzaje spalanego paliwa (zależne od zastosowanego palnika)

Specyfikacja techniczna produktu

Moc kotła 19 kW
Wymiar A 90 cm
Wymiar B 62 cm
Wymiar C 118 cm
Wymiar D 147 cm
Wymiar E 50 cm
Wymiar F 122 cm
Konstrukcja kotła wykonana jest z dwóch współcentrycznie ustawionych prostopadłościanów korpusu kotła oraz korpusu wodnego. Miedzy tymi dwoma bryłami znajduje się woda oraz wzmocnienia konstrukcyjne. Całość wykonana jest z blach stalowych, które są zaginane oraz łączone spawem elektrycznym.

Korpus składa się z dwóch części: paleniskowej oraz konwekcyjnej. W części paleniskowej umieszczony jest samooczyszczający się palnik oraz dodatkowa komora spalania dodatkowego opału, a także część dolna, czyli popielnikowa, tam zbiera się popiół. W części konwekcyjnej znajdują się 4 PEŁNE kanały dymne - półki, dzięki którym zanim dym wyleci do czopucha, a później do komina, owija się przez 4 kanały dymne. Dzięki takiemu zastosowaniu kocioł jest ekonomiczny, lepiej absorbuje ciepło, które normalnie wylatuje w komin, oszczędza się opał i wydłuża pracę kotła na tym samy zasypie paliwa. Czyszczenie kotła następuje tylko od przodu kotła, nigdzie nie trzeba się schylać, każda ścianka kotła jest pozioma lub pionowa dlatego czyszczenie kotła jest bardzo proste zaczynając od góry spychamy sadzę niżej i dzieki temu po chwili wszystko znajduje się w szufladzie na popiół którą swobodnie można wynieść.

Zalety Naszych kotłów

Sterownik
Klient kupując w naszej firmie ma wybór jaki sterownik chcę wyposażyć swój kocioł posiadamy szeroką gamę sterowników .
Certyfikat CE
Każdy z naszych kotłów posiada odpowiednie badania oraz certyfikaty wystawione przez odpowiednie jednostki notyfikowane.
Dodatkowa komora spalania
Kocioł z Podajnikiem w standardzie wyposażony jest w dodatkową komorę spalania, którą można dowolnie wykorzystywać.
Różny opał
Kocioł jest na tyle uniwersalną konstrukcją która posiada dodatkową komorę spalania i dodatkowo można wybrać odpowiedni palnik.
Blacha 6mm
W produkowanych przez nas kotłach stosujemy blachę o grubości 6mm. Pozwala to uzyskać wysoką sprawność oraz długą eksploatację.
Sprawność 88%
Wysoka sprawność i wydajność kotła pozwala klientowi na cieszenie się kotłem w sposób efektywny.
Atest ekologiczny A klasa
Każdy kocioł z podajnikiem wyposażony w ruszt żeliwny posiada Atest ekologiczny.
Elektroniczna zawleczka
Inowacyjne i opatentowane rozwiązanie elektronicznej zawleczki wprowadziło nowy standard w eksplatacji kotłów. Koniec z pękającymi zawleczkami.
Gwarancja producenta
Na nasze produkty jako producent wystawiamy gwarancję producenta bez zbednych pośredników. Szybko i łatwo klient uzyskuje odpowiedzi.
Ruszt wodno-żeliwny
Inowacyjne rozwiązanie które pozwala klientowi na cieszenie się dodatkową komorą która pozbawiona jest wad i zaopatrza klienta na każdą ewentualność.

Przekrój kotła

 1. Drzwiczki popielnikowe podwójnie izolowane
 2. Drzwiczki dodatkowego paleniska podwójnie izolowane
 3. Drzwiczki kanałów konwekcyjnych podwójnie izolowane
 4. Drzwiczki zbiornika na opał podwójnie zamykane samoprzytrzymujące
 5. Zbiornik na opał 160-200 kg
 6. Wentylator z przesłoną
 7. Silnik oraz przekładnia
 8. 4 pełne kanały dymne
 9. Ruszt wodny + ruszt żeliwny
 10. Palnik
 11. Szuflada na popiół
 12. Sterownik
 13. Dodatkowa komora spalania

Konfiguracje kotła

Poniższe konfiguracje kotła prezentowane są w rzucie od góry (”z lotu ptaka”).

Nasze kotły posiadają Certyfikat CE
Oraz znak bezpieczeństwa ekologicznego

Nasza firma dba o bezpieczeństwo i stałą kontrolę swoich produktów. Każdy z naszych kotłów został odpowiednio przebadany, dzięki temu posiadamy Atesty Ekologiczne, badania projektu i znaki bezpieczeństwa CE. Wszystko potwierdzone przez odpowiednie jednostki notyfikowane.

Wszystkie kotły objęte są Gwarancją producenta

Ważnym elementem jest dbałość o szczegóły i odpowiedzialność, dlatego każdy z naszych kotłów objęty jest gwarancją producenta. Do tego niezawodny serwis jest dostępny do Państwa potrzeb.

Najwyższa technologia

Dostępne konfiguracje podajników

Podajnik
Retortowy

Tradycyjny podajnik starszej generacji przystosowany do spalania ekogroszku. Ten podajnik występuje w wersji standard.

ekogroszek
bezawaryjność

Sprawdzona konstrukcja, mimo upływu lat, ma nadal wielu zwolenników. Nie jest to podajnik uniwersalny jednak bardzo często stosowany jest w standardowych wersjach wyposażenia. Brak elementów ruchomych i wysokiej jakości palenisko żeliwne pozwala na długą bezawaryjną eksploatację.

Podajnik
Rynnowy

Spala ekogroszek, miał i pelet. Głowica jest wykonana z żeliwa, a układ podający ze stali.

ekogroszek, miał, zboża
bezawaryjność

Podajnik Uniwersalny I generacji jest kolejnym podajnikiem z gamy Uniwersalnych rozwiązań. Chociaż daleko mu do podajnika IV generacji, jest już na tyle poprawioną konstrukcją, która nie sprawia klientom problemów. Niestety tego podajnika nie można wyposażyć w żmijkę INOX oraz renomowaną przekładnię. Posiada miejsce do montażu strażaka.

Podajnik
Żeliwny

ekogroszek, miałJest to jeden z wielu palników niskobudżetowych jakie można spotkać na polskim rynku. Wszystko wykonane z jednego pełnego odlewu, co niestety nie pozwala klientowi nawet w przyszłości na wymianę podzespołów, ponieważ ich nie ma - jest to jedna całość. Żeliwo jest materiałem kruchym i mało odpornym na ścieranie się. Komora spalania posiada bardzo mała komorę napowietrzającą, co niekiedy sprawia problemy w eksploatacji, czyszczeniu oraz zbyt mało powietrza wydostaje się z dysz napowietrzających. Spala ekogroszek i miał. Nie można w nim stosować pelletu, ponieważ materiał, z którego jest wykonany, czyli żeliwo nie umożliwia zamontowania dodatkowego systemu gaszącego. Jest to konstrukcja w całości wykonana z żeliwa.

Podajnik
Eko-Pal występuje w wersji Premium - dopytaj sprzedawcę

Palnik umożliwia konfiguracyjny dobór wyposażenia. Koniec z przestarzałymi rozwiązaniami. Jest to podajnik zaliczany do IV generacji, dzięki czemu może spalać: ekogroszek, miał i pellet. Może być wyposażony na życzenie klienta w żmijkę (ślimak) wykonany ze stali nierdzewnej INOX, przekładnię niemieckiej firmy BHF, bieg wsteczny oraz moduł elektronicznej zawleczki. Żmijka, czy tez inaczej mówiąc, ślimak przechodzi prze całą długość palnika, ma dwa punkty podparcia, dzięki czemu dużo swobodniej pracuje i nie wywołuje niepotrzebnych sił przeciążeniowych oraz sił tarcia, posiada przeciwzwój który ukierunkowuje którędy opał ma wychodzić, nie pozwala na zapychanie palnika.

ekogroszek, miał, pellet
bieg wsteczny
bezawaryjność
przeciwzwój ślimaka
markowy motoreduktor
elektroniczna zawleczka
ślimak, żmijka stal nierdzewna INOX
palenisko żeliwnePodajnik "EKO-PAL" to przede wszystkim bezawaryjność i uniwersalność. Dzięki wysokiej jakości odlewom żeliwnym oraz możliwości zastosowania, gdy klient tego sobie życzy, najlepszych na rynku napędów m.in. firmy BHF i BESEL podajnik cechuje się bezproblemowym działaniem w każdych warunkach. Wyeliminowanie elementów ruchomych, obrotowych sprawiło, że ograniczono do minimum podzespoły narażone na uszkodzenie. Możliwość spalania ekogroszku, miału, i bardzo modnego ostatnio pelletu daje użytkownikowi komfort wyboru nie ograniczając nikogo do stosowania paliwa jednego rodzaju.

Cechą charakterystyczną podajników EKO-PAL jest konstrukcja głowicy, wyposażonej w całe palenisko żeliwne, które ma dwa rzędy poziomych dysz napowietrzających biegnących dookoła paleniska. Taki system zapewnia spalanie wstępne i dopalanie właściwe paliwa co sprawia, że opał jest spalany idealnie. Poza tym taka głowica nie "zatyka się" nie ma problemów ze zmniejszaniem się skuteczności spalania. Podajnik może być wyposażony w żmijkę, ślimak wykonany ze stali nierdzewnej INOX, przekładnię niemieckiej firmy BHF, bieg wsteczny i moduł elektronicznej zawleczki.


Sterownik Negros

Sterownik Negros pozwala sterować i regulować oraz zarządzać pracą kotłów centralnego ogrzewania. Pozwala na obsługę dwóch pomp C.O. i C.W.U. To doskonały wybór dla klientów ceniących sobie prosty i czytelny sposób obsługi. Do sterownika można podłączyć dodatkowy panel sterujący, który można zamontować w domu lub moduł WiFi. Proszę zapytać o to sprzedawcę.


Sterownik Negros jest w zestawie

przedstawiony Panel sterujący oraz moduł WIFI
można zakupić dodatkowo
4 czujniki
wyświetlacz LCD
obsługa 2 pomp
Główne cechy sterownika
 • Obsługuje dwie pompy: C.O. i C.W.U.
 • Prosty i czytelny wyświetlacz LCD
 • Płynne sterowanie obrotami dmuchawy
 • Solidna obudowa, pełne okablowanie, 4 czujniki
 • Strefy czasowe
 • Współpracuje z Modułem WiFi i panelem zdalnego sterowania
 • Funkcja Lato/Zima Dzień/Noc
 • Histereza C.W.U.
 • Diodowa sygnalizacja pracy podajnika, nadmuchu, pompy C.O. oraz C.W.U. na panelu przednim urządzenia
 • Alarmy sygnalizowane na wyświetlaczu w sposób tekstowy oraz dźwiękowy
 • Inteligentny pomiar temperatury
 • Funkcja nadzoru opóźniająca zamarznięcie instalacji
 • Mozliwość podłączenia modułu WiFi lub panelu sterującego

Sterownik Tigra

Sterownik Tigra jest jednym z najbardziej rozbudowanych sterowników na polskim rynku, a zarazem najmniej awaryjnych. Zapewnia utrzymanie zadanej temperatury wody w kotle. Obsługuje 4 pompy, reguluje pracę kotła. Dzięki swym zaawansowanym funkcjom zapewnia ekonomiczną i automatyczną pracę jednostki. Sterownik Tigra może być wyposażony w dodatkowy panel zdalnego sterowania lub moduł WiFi. Proszę o to zapytać sprzedawcę.

Dopłata:
200zł

przedstawiony Panel sterujący oraz moduł WIFI
można zakupić dodatkowo
możliwość łączności bezprzewodowej
6 czujników
wyświetlacz LCD
obsługa 4 pomp
Główne cechy sterownika
 • Obsługuje 4 pompy: C.O., C.W.U., pompę cyrkulacyjną i pompę podłogową
 • Prosty i czytelny wyświetlacz LCD
 • Płynne sterowanie obrotami dmuchawy
 • Solidna obudowa, pełne okablowanie, 6 czujników
 • 24 strefy czasowe
 • Współpracuje z Modułem WiFi i panelem zdalnego sterowania
 • Funkcja Lato/Zima Dzień/Noc
 • Histereza CWU
 • Diodowa sygnalizacja pracy podajnika, nadmuchu, pompy C.O. oraz C.W.U. na panelu przednim urządzenia
 • Alarmy sygnalizowane na wyświetlaczu w sposób tekstowy oraz dźwiękowy
 • Funkcja dogrzewania zasobnika C.W.U. ponad temperaturę zadaną
 • Możliwość wyłączenia podajnika na stałe (palenie na ruszcie dodatkowym)
 • Pełna komunikacja alarmowa
 • Funkcja nadzoru opóźniająca zamarznięcie instalacji
 • Mozliwość podłączenia modułu WiFi lub panelu sterującego

Sterownik TALOS PiD

Regulator temperatury TALOS przeznaczony jest do sterowania kotła C.O. wyposażonego w podajnik ślimakowy. Oprócz podajnika steruje również płynną mocą dmuchawy, załączaniem pompy obiegowej C.O. i sterowaniem pompy C.W.U. Regulator może współpracować również z termostatem pokojowym działającym na zasadzie styku zwarty/rozwarty. Sterownik posiada obsługę dodatkowego panelu sterującego T100. Posiada funkcję pracy automatycznej z algorytmem PiD, użytkownik ma również podgląd w wykres zużytego paliwa.

Dopłata:
380zł

przedstawiony Panel sterujący oraz moduł WIFI
można zakupić dodatkowo
czujniki w zestawie
wyświetlacz LCD
obsługa 2 pomp
sterowanie panelem pokojowym
Główne cechy sterownika
 • Obsługuje 2 pompy: C.O. i C.W.U.
 • Obsługuje dodatkowy panel sterujący T1000
 • Sterownik posiada prostą zmianę na nowe oprogramowanie
 • Automatyczna dawka paliwa
 • Prosty i czytelny wyświetlacz LCD
 • Płynne sterowanie obrotami dmuchawy
 • Wizualizacja pracy na wykresach, pokazuje zużycie paliwa
 • Solidna obudowa, pełne okablowanie, wszystkie czujniki
 • Urządzenie posiada bank danych dla różnych typów paliwa
 • Współpracuje z panelem pokojowym
 • Funkcja Lato/Zima
 • Histereza C.W.U.
 • Diodowa sygnalizacja pracy podajnika, nadmuchu, pompy C.O. oraz C.W.U. na panelu przednim urządzenia
 • Alarmy sygnalizowane na wyświetlaczu w sposób tekstowy oraz dźwiękowy
 • Funkcja dogrzewania zasobnika C.W.U. ponad temperaturę zadaną
 • Możliwość wyłączenia podajnika na stałe (palenie na ruszcie dodatkowym)
 • Pełna komunikacja alarmowa
 • Funkcja nadzoru opóźniająca zamarznięcie instalacji

Sterownik IRYD PiD

IRYD jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła C.O. z podajnikiem ślimakowym. Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora. Sterownik można doposażyć w panel pokojowy, czujnik temperatury spalin, czujnik pogodowy.

Dopłata:
450zł


przedstawiony Panel sterujący oraz moduł WIFI
można zakupić dodatkowo
czujniki
wyświetlacz LCD
obsługa 4 pomp
sterowanie zaworem mieszającym
Główne cechy sterownika
 • Możliwość rozbudowy sterownika
 • Obsługuje 4 pompy: C.O. C.W.U. pompę cyrkulacyjną, pompę do ogrzewania podłogowego.
 • Sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego
 • Tryby pracy pomp: lato, zima, priorytet CWU, brak CWU
 • Automatyczna dawka paliwa
 • Prosty i czytelny wyświetlacz LCD
 • Płynne sterowanie obrotami dmuchawy
 • możliwość podłączenia dwóch niezależnych sterowań dwoma obiegami z pomieszczenia za pomocą PILOT R lub termostatu pokojowego
 • Solidna obudowa, pełne okablowanie, wszystkie czujniki
 • Algorytm sterujący PiD
 • Współpracuje z panelem pokojowym
 • Funkcja Lato/Zima
 • Histereza C.W.U.
 • Diodowa sygnalizacja pracy podajnika, nadmuchu, pompy C.O. oraz C.W.U. na panelu przednim urządzenia
 • Alarmy sygnalizowane na wyświetlaczu w sposób tekstowy oraz dźwiękowy
 • Możliwość zamówienia języka polskiego, angielskiego, czeskiego
 • Możliwość wyłączenia podajnika na stałe (palenie na ruszcie dodatkowym)
 • Pełna komunikacja alarmowa

Jesteśmy producentem, a nie sprzedawcą, także do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Wiele elementów w kotle można zmienić:

- podajnik może być umiejscowiony z prawej lub lewej strony

- wylot kominowy można zakończyć kwadratem lub rurą okrągłą i skierować w odpowiednią stronę.


Staramy się wychodzić klientom naprzeciw, także do każdego pytania podchodzimy indywidualnie.

Kotły z podajnikiem OD 12KW do 700KW

Kocioł z Podajnikiem KWM-SGR umożliwia spalanie opału w sposób zautomatyzowany i również za pomocą dodatkowej komory spalania. Nasza konstrukcja 4 kanałowa jest jedną z najwydajniejszych na rynku.

Kotły Uniwersalne

Kocioł Uniwersalny UKS-G to najnowsza linia kotłów do spalania miału, węgla, drzewa, orzecha itd. Sterownik i dmuchawa utrzymują spalanie w kotle przez 24h. Łatwość czyszczenia i prostota obsługi spowodowała, że cieszy się uznaniem wielu naszych klientów.

Podajniki, sterowniki i dmuchawy

Nasza firma zajmuje się również sprzedażą palników, układów podających, sterowników, dmuchaw, zbiorników na opał i wszystkich akcesoriów potrzebnych do korzystania z kotłów c.o.


Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie materiałów zawartych na aukcjach firmy Pleszewskie Kotły bez zezwolenia jest zabronione. Wykorzystywanie pomysłów autorskich, kopiowanie opisów oraz zdjęć stanowi naruszenie praw autorskich zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku Kodeksu Karnego.

Dostawa i płatność
od 0,00 zł

Lokalizacja: Broniszewice, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
darmowa
kolejna sztuka
darmowa
maksymalnie w paczce
1

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa
pierwsza sztuka
darmowa
kolejna sztuka
darmowa
maksymalnie w paczce
1
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
Dodatkowe informacje

Transport GRATIS na terenie kraju, termin dostawy ustalamy indywidualnie z klientem.

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury
Gwarancja
48 miesięcy

Rodzaj gwarancji

productenta/dystrybutora

Okres gwarancji

48 miesięcy
24 miesiące dla przedsiębiorców
Reklamacja
1 rok

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

1 rok
rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców

Adres do reklamacji

Jan Lewicz Z.P.H.U. Pleszewskie Kotły
Broniszewice 129
63-304 Czermin
Zwroty

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

Jan Lewicz Z.P.H.U. Pleszewskie Kotły
Broniszewice 129
63-304 Czermin

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
O sprzedającym
PleszewskiKociol
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

6

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

5,0

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

 • 600178777
 • 660614826
poniedziałek - sobota
07:00 - 19:00
niedziela
zamknięte

Pozostałe informacje

email: biuro@pleszewskiekotly.pl
telefon: 600178777
telefon: 660614826
Numer oferty:7113397841
Zgłoś naruszenie zasad

Szukana oferta jest nieaktualna - może podobny przedmiot?