Kocioł pelet Kostrzewa Twin AGRO 24kW agropellet (6911010629)

zakończona
13 490,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

parametry

 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • waga (z opakowaniem): 250.00 [kg]
 • moc (kW): 21-25
 • materiał: stalowy
 • rodzaj sterownika: fuzzyLogic
 • uszkodzony: nie
 • rodzaj paliwa: drewno, pellet
 • informacje dodatkowe: kocioł z podajnikiem, ruchomy ruszt, dopuszczalna praca w układzie zamkniętym

opis

Zajmujemy się dystrybucją i montażem systemów oraz urządzeń grzewczych.

W swojej ofercie posiadamy kotły na paliwa stałe, kotły gazowe,

kominki z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne.

13 490 cena z Vat 23%

11 844 ,88 z Vat 8% (+ koszt montażu)

Przedmiotem oferty jest automatyczny kocioł na pelet

Kostrzewa Twin AGRO 24kW

z palnikiem samoczyszczącym z ruchomym rusztem

Spala każdy rodzaj pelletu.

NOWOŚĆ 2016! Twin Agro - Pierwszy w Polsce kocioł c.o. przeznaczony do spalania peletu ze słomy dostępnego w cenie ok. 400 zł za tonę! Spala też pelety drzewne klas: A1, A2, B; agropelet i drewno.

Dlaczego warto wybrać TWIN AGRO, czyli największe atuty kotła:

 • Pierwszy w Polsce automatyczny kocioł co. na pelet ze słomy do użytku domowego! Do tej pory agropelet stosowany był jedynie w urządzeniach grzewczych o dużej mocy, m. in. w kotłowniach osiedli mieszkaniowych. Teraz jest to możliwe w domowej kotłowni! Kocioł doskonale sprawdza się też w użytku komercyjnym.

 • Tanie i wygodne ogrzewanie.Pelet ze słomy zakupimy w cenie ok. 400zł/tona. Urządzenie zapewnia wysoki komfort spalania w trybie ciągłym peletu ze słomy, peletu z drewna klas B, A1 i A2 oraz agropeletu (pestki, słoma, słonecznik, łupiny orzechów). Przy załadunku ręcznym spalimy w nim drewno w polanach.

 • Kompozyt ceramiczny palnika - z wbudowanym kanałem wtórnego powietrza dopala odgazowujące się paliwo tak, aby emisyjność podczas spalania była jak najniższa.

 • Funkcja automatycznego czyszczenia rusztu palnika z popiołu oraz oczyszczania otworów, którymi dozowane jest powietrze. Ta właściwość znacząco zwiększa wydajność spalania peletu, co przekłada się ostatecznie na obniżenie emisji szkodliwych spalin oraz pyłów. Samoczynnie oczyszczające się kanały napowietrzające eliminują konieczność okresowego wyłączenia i ręcznego czyszczenia. Rozwiązanie opatentowane w Urzędzie Patentowym RP.

 • Programowalne czyszczenie – ruch rusztu urządzenia jest programowalny w zależności od spalanego paliwa. Czas i długość załączenia dobierane są automatycznie przez regulator w zależności od ilości spalanego paliwa i mocy, z jaką w danej chwili pracuje urządzenie.

 • Proces automatycznego rozpalania i wygaszania, a także automatycznego czyszczenia wprowadza wygodę.

 • Sterowanie pogodowe to oszczędność paliwa – dzięki trzem czujnikom pomiaru temperatury dostosowuje temperaturę wody w grzejnikach do panującej aury (zawór mieszający).

 • Moduł INTERNET, moduł GSM - pracę urządzenia można nadzorować przez komputer lub telefon(opcja).

 • Śluza – palnik wyposażony jest w śluzę powietrzną, która zabezpiecza przed cofnięciem płomienia na zewnątrz urządzenia.

 • Urządzenie potwierdza swą niezawodność – testowane 24 miesiące w laboratorium firmowym na najtrudniejszym paliwie do spalania, jakim jest pelet ze słomy.

Platinum Bio Slim płynnie i inteligentnie dostosowuje dawkę paliwa oraz powietrza. Stworzony został do pracy z kotłami spalającymi pellet, owies oraz drewno.

Sercem kotła jest sterownik kotła. Wyspecjalizowany układ elektroniczny, który odpowiada nie tylko za utrzymanie stałej temperatury kotła poprzez odpowiednie dozowanie paliwa i powietrza, ale także sterowanie działania całego systemu grzewczego budynku w tym: buforem ciepła, systemem solarnym i 16 dodatkowymi obwodami grzewczymi.

Pierwsza w Polsce automatyczna modulacja mocy palnika oparta na technologii Fuzzy Logic 2. generacji – obniżająca ilość spalanego paliwa o ok. 20% a także zmniejszenie zużycie energii elektrycznej.

Przystosowany do sterowania:

• podajnikiem paliwa ze zbiornika
• podajnikiem automatycznego wypychania popiołu
• podajnikiem palnika
• wentylatorem ciśnieniowym
• sterowanie zapalarką
• pompą c.o.
• pompą c.w.u.
• zaworem mieszającym1
• elementem grzejnym - rozpalającym

 • współpraca z modułem GSM spełniającym 3 główne kryteria:

1.Komunikacji ze sterownikiem za pośrednictwem wiadomości SMS (za pomocą telefonu komórkowego w prosty sposób można odczytać lub zmienić parametry sterownika grzewczego z dowolnego miejsca.).

2.Zdalna praca ze sterownikiem (potrafi nadzorować pracę kotła oraz dokonywać zmian ustawień z każdego miejsca w domu).

3.Praca autonomiczna (umożliwia ustawienie powiadomień SMS o istotnych zmianach pracy czujników).

 • współpraca z modułem INTERNET- umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów poprzez serwis internetowy 4pellet.net przez dowolne urządzenie posiadające przeglądarkę internetową.

Serwis oferuje dodatkowe funkcje:

1. Narzędzia analityczne w postaci wykresów:

- Wykres ogólny- przedstawia pracę wszystkich najważniejszych elementów systemu grzewczego. Posiada opcje wyświetlania tylko wybranych elementów, możliwość wyboru zakresu dat oraz ustawienie dokładności rysowania próbek nawet co 10 sekund.

- Wykres solarów- z pewnością każdy użytkownik tej technologii jest ciekaw ile energii uzyskał w danym roku, miesiącu lub dniu. System dodatkowo obliczy zysk finansowy uzyskany dzięki energii solarnej.

- Wykres zużycia paliwa- podobnie jak w przypadku wykresu dla solarów, przedstawione są dane archiwalne dotyczące zużycia paliwa przez kocioł wraz z wliczonym kosztem za każdy rok, miesiąc i dzień.

2. Powiadomienia e-mail o nowych alarmach: Każdy alarm sterownika jest niezwłocznie wysyłany na wskazany przez użytkownika adres e-mail.

3. Udostępnianie systemów grzewczych: do jednego konta może zostać przypisana nielimitowana ilość systemów grzewczych– własnych jak i innych użytkowników, którzy udostępnili swój system grzewczy. Są 3 rodzaje uprawnień: właściciel, serwisant, obserwator.

W kotle Twin Agro zastosowany jest innowacyjny palnik Agromatic do spalania peletu klas: A1, A2, B oraz peletu ze słomy i agropeletu (pestki, słonecznik, siano, łupiny orzechów).

Urządzenie umożliwia wydajne spalanie tych paliw w domowych kotłach o niskiej mocy grzewczej. Do tej pory agropelet był stosowany jedynie w urządzeniach grzewczych o dużej mocy, m. in. w kotłowniach do ogrzewania osiedli mieszkaniowych.

Sterowanie pracą zostało maksymalnie uproszczone, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania.

Z myślą o ochronie środowiska i Państwa portfela stworzyliśmy funkcję Fuzzy Logic 2. generacji, która w precyzyjny sposób dopasowuje moc do zapotrzebowania cieplnego budynku.

W połączeniu z precyzyjną, automatyczną regulacją ilości powietrza za pomocą szerokopasmowej sondy lambda, zaoszczędziliśmy 40% zużywanego paliwa (opcja).

Agromatic 35kW (zastosowany w kotle Twin Bio 24kW, 32kW)

1. nakładka ceramiczna

2. obudowa palnika- lakierowana proszkowa blacha stalowa

3. palenisko - ruchomy, samoczyszczący się ruszt wykonany ze stali żaroodpornej.

INTELIGENTNE-OGRZEWA­NIE.PL

W OFERCIE INNE MOCE I MODELE KOTŁÓW

ZAPEWNIAMY MONTAŻ, TRANSPORT I AUTORYZOWANE URUCHOMIENIE ORAZ SERWIS GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY.

W NASZEJ OFERCIE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO RÓWNIEŻ PELET W WORKACH 15KG KLASY DIN+

ZAPRASZAMY NA NASZE POZOSTAŁE AUKCJE

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka:
gratis
kolejna sztuka:
gratis
maksymalnie w paczce:
1

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT