Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

KIEŁKOWNICA + 22 opakowania nasion na kiełki (4979552125)

5 osób kupiło 5 sztuk
do wyczerpania przedmiotów

Parametry

  • Faktura:
    Wystawiam fakturę VAT

Opis

Przedmiotem licytacji jest:

Naczynie do kiełkowania - KIEŁKOWNICA oraz ZESTAW 22 opakowań nasion na kiełki

Naczynie do kiełkowania - kiełkownica jest zbudowane z 5 elementów:

1/ POKRYWA - gwarantuje stabilny, wilgotny klimat, także przy wahaniach temperatury.

2/ SZALKI DO KIEŁKOWANIA - trzy duże szalki o średnicy 20 cm. Można w nich poddawać kiełkowaniu jednocześnie trzy różne gatunki nasion albo kontynuować zbiory poprzez stopniowe wysiewanie nasion.

3/ ODPŁYWY - zapewniają równomierny odpływ wody oraz regulują wilgotność.

4/ WENTYLATORY - w pokrywie i w poszczególnych szalkach przeznaczonych do kiełkowania nasion umieszczono po trzy wentylatory. Służą one do odprowadzania gazów i tlenu.

5/ ZBIORNIK WODY - po nawodnieniu nadmiar wody gromadzi się w zbiorniku, może ona służyć do podlewania kwiatów.

Kiełkownica nowej generacji posiadająca lepszy system wentylacji (dzięki czemu kiełki nie pleśnieją) oraz ulepszony system odpływu wody w porównaniu do tradycyjnych kiełkownic.

Celem obniżenia kosztów kiełkownica jest wysyłana bez kolorowego opakowania (w tekturowym kartoniku zawinięta w folię stretch).

Oprócz kiełkownicy w skład zestawu wchodzi zestaw 22 opakowań nasion do kiełkowania:

Cieciorka ( groch włoski ) - 10 gram

Fasola mung - 10 gram

Gorczyca żółta - 20 gram

Gorczyca czarna - 10 gram

Groch - 30 gram

Gryka - 10 gram

Jęczmień - 30 gram

Kukurydza - 40 gram

Lucerna ( alfalfa ) - 10 gram

Mieszanka orzechowy smak - 20 gram

Mieszanka delikatny smak - 20 gram

Len - 20 gram

Owies - 30 gram

Pszenica - 30 gram

Rzeżucha - 10 gram

Rzodkiewka - 10 gram

Rzepak - 10 gram

Proso - 20 gram

Słonecznik - 20 gram

Soczewica zielona - 20 gram

Soja - 20 gram

Żyto - 30 gram

Aby umożliwić wielokrotne używanie zakupionych nasion, są one zapakowane do foliowych torebek strunowych i zaopatrzone w etykietę z nazwą, wagą, numerem partii i terminem ważności.

Ponieważ wbrew pozorom kiełkowanie nie jest łatwą sztuką poniżej podajemy podstawową procedurę prawidłowego kiełkowania nasion, która mamy nadzieję pomoże naszym klientom uzyskać dorodne i smaczne kiełki wysokiej jakości.

1/ Pobranie odpowiedniej ilości nasion, sprawdzenie ich czystości, usunięcie takich elementów, jak kamyki, nasiona chwastów, połamane lub uszkodzone nasiona.

2/ Przepłukanie nasion.

3/ Namaczanie nasion przez odpowiednio długi czas w zależności od gatunku.

4/ Wstawienie nasion do pojemnika, odpowiednio częste przepłukiwanie, również w zależności od gatunku.

5/ Należy zadbać o to, aby nasiona nie psuły się i nie pleśniały. Dzieje się tak wtedy, gdy wsypiemy ich zbyt dużą ilość. Dlatego wsypujemy tylko jedną warstwę luźno rozłożonych nasion. Do namaczania i zraszania należy używać zawsze letniej, przegotowanej wody. Pleśń pojawia się również z powodu zbyt dużej wilgoci, lub zbyt wysokiej temperatury (albo i jedno i drugie ), ponadto niektóre nasiona są trudniejsze w hodowli, dla ich skiełkowania z sukcesem, oprócz wiedzy niezbędne jest też odpowiednie doświadczenie, dlatego właśnie tak często poleca się lucernę lub rzodkiewkę na początek hodowli, jako rośliny kiełkujące dość łatwo.

6/ W zestawach nasion sprzedawanych razem z kiełkownicą znajdują się zarówno nasiona roślin kiełkujących łatwo, które nie wymagają specjalnego traktowania, jak i kiełkujące ze swej natury dość trudno, dlatego bardzo ważne jest staranne zapoznanie się z opisami poszczególnych gatunków z danego zestawu. Opisy dotyczą ogólnych właściwości danych kiełków, ich zastosowania oraz co jest szczególnie ważne, podane są w nich informacje na temat sposobu kiełkowania danego gatunku. Opisy te można znaleźć na naszych pojedynczych aukcjach dotyczących danego gatunku sprzedawanych na Allegro.

Metody kiełkowania:

Hodowlę kiełków najlepiej zacząć od kiełkowania na sitku, ligninie lub wacie. Po nabraniu doświadczenia i wprawy można pokusić się o kiełkowanie w pojemnikach.

1/ Na sitku: łyżkę wypłukanych nasion pszenicy, jęczmienia lub owsa wysypujemy na plastikowe sitko. Do szklanki wlewamy letnia wodę, tak aby nasiona się z nią nie stykały. Wymieniamy wodę 1-2 razy dziennie. Kiełki są gotowe do spożycia po kilku dniach.

2/ Na ligninie lub wacie: metoda najlepsza dla rzodkiewki, rzeżuchy i lnu. Na talerzyku lub spodeczku kładziemy zwilżoną ligninę lub watę i rozsypujemy na nim równomiernie nasiona. Zraszamy 2-3 razy dziennie, tak aby podłoże nie wyschło. Po kilku dniach pojawiają się kiełki.

3/ Na gazie: metoda najlepsza dla cieciorki, soi oraz fasoli mung i adzuki. Nasiona najpierw moczymy w letniej wodzie przez ok. 12 godzin, następnie osączamy je i opłukujemy. Do dość szerokiego naczynia, np. słoika lub garnka, wlewamy letnią, przegotowaną wodę. Naczynie nakrywamy gazą mocując ją gumką wokół jego brzegów tak aby nie dotykała ona wody. Rozsypujemy nasiona, w taki sposób aby leżały na wilgotnej gazie, ale się nie moczyły. Po kilku dniach kiełki są gotowe do spożycia.

4/ W pojemniku: bardzo wygodna do kiełkowania nasion jest oferowana na tej aukcji kiełkownica.

Dostawa i płatność
od 15,00 zł

Lokalizacja: Sierpc, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
15,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
24
czas realizacji
4-5 dni roboczych
Odbiór osobisty po przedpłacie
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
3 dni robocze

Punkty odbioru

HURTOWNIA HURTPOL
PŁOCKA
09-200 SIERPC
woj. mazowieckie
email: hurtpol11@wp.pl
tel.: 798232033

  • poniedziałek - piątek 08:00 - 14:00

płatność tylko gotówką
do odbioru w 3 dni robocze
prosimy umówić się na odbiór

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Reklamacja
2 lata

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

2 lata
rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców

Adres do reklamacji

HURTOWNIA OGRODNICZA HURTPOL GOŁDA PRZEMYSŁAW
PŁOCKA 54/3
09-200 SIERPC
Dodatkowe informacje

1. Reklamacja 1.1 Reklamację prosimy zgłaszać na adres email: hurtpol11@wp.pl lub pocztą na adres: Gołda Przemysław Hurtownia Ogrodnicza Hurtpol , 09-200 Sierpc ul. Płocka 54/3. 1.2 W zgłoszeniu reklamacyjnym prosimy określić, czy reklamacja opiera się na podstawie Ustawy konsumenckiej, na podstawie rękojmi, czy korzystając z gwarancji, a ponadto prosimy o opisanie: zgłoszenie wady (usterki),roszczenie,dane, na które ma zostać wysłana odpowiedź (oczywiście jeżeli klient chce zachować formę wysyłkową); 1.3 Do każdej reklamacji ustosunkujemy się niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni; 1.4 Gwarancją są objęte te oferty, w których treści sprzedawca wyraźnie zaznaczył iż dana oferta jest objętą gwarancją, co nie ma wpływu (nie ogranicza) na pozostałe prawa każdego klienta.

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

HURTOWNIA OGRODNICZA HURTPOL GOŁDA PRZEMYSŁAW
PŁOCKA 54/3
09-200 SIERPC

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Dodatkowe informacje

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

O sprzedającym
HURTPOL1
99,6%
kupujących poleca tego sprzedającego

2701

 

12

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

GOŁDA PRZEMYSŁAW
HURTOWNIA OGRODNICZA "HURTPOL"
Płocka 54/3
09-200 Sierpc
REGON: 130204319
NIP: 569-112-50-65

Kontakt

  • 798 *** *** (pokaż)
poniedziałek - piątek
08:00 - 15:00
sobota - niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

HURTOWNIA OGRODNICZA HURTPOL GOŁDA PRZEMYSŁAW

09-200 SIERPC ul. PŁOCKA 54/3

Pozostałe informacje

W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment nasion, cebulek kwiatowych i kłączy, przypraw oraz innych artykułów.

Po otrzymaniu przesyłki prosimy o stosowny komentarz.

W weekendy i święta firma jest nieczynna w związku z czym w tym okresie nie odpowiadamy na maile.

Wysyłka odbywa się zgodnie z deklarowanym na aukcjach schematem czasu wysyłki tj. do 3 dni roboczych na przygotowanie przesyłki + czas dostarczenie przesyłki przez doręczyciela.

Należność należy wpłacać przelewem bankowym lub przekazem pocztowym na podane poniżej konto lub przez Payu za pośrednictwem serwisu Allegro w ciągu 7 dni od dokonania zakupu. Brak wpłaty w ciągu 7 dni będzie skutkował wystąpieniem do serwisu Allegro o zwrot pobranej prowizji. W tytule przelewu prosimy umieścić jedynie swój NICK i datę zakupu, brak tych danych może znacznie wydłużyć czas wysyłki, inne dane jak np. numery aukcji są zbędne.

Dane potrzebne do wpłaty:

HURTOWNIA HURTPOL

09-200 SIERPC ul. PŁOCKA 54/3

Deutsche Bank Polska S.A.

nr konta : 21 1910 1048 2269 0000 2069 0001

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila : hurtpol11@wp.pl

Życzymy zadowolenia z zakupionego towaru i zapraszamy do korzystania z naszej oferty w przyszłości.

Wyświetlenia:4802
Numer oferty:4979552125
Zgłoś naruszenie zasad

Sponsorowane oferty z tej kategorii

Do góry