KiD-Vitum - witamina dla niemowląt 150 , 36 kaps (6541763248)

zakończona
15,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 5,90 zł
  • List polecony priorytetowy 7,20 zł
  • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
Zakupy powyżej 200 zł
  • lokalizacja: Płock
  • czas wysyłki: do 3 dni
  • waga (z opakowaniem): 0.50 [kg]

Sprzedam opakowanie witamin

KiD-Vitum - witamina dla niemowląt 150 µg

36 kapsułek

Data ważności: 04.2018

Witaminy są nowe, nieużywane, kupione w aptece stacjonarnej.

Opis producenta:

Do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy K i D, w zapobieganiu choroby z niedoboru witaminy K oraz w profilaktyce krzywicy. Dla wcześniaków (≥34 t.c.) i noworodków urodzonych o czasie od 15 doby życia do ukończenia 3-go miesiąca życia.

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz zębów, a jej niedobór u niemowląt i dzieci może powodować krzywicę. Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Jej niedobór, występujący szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3-go miesiąca życia, może prowadzić do wystąpienia krwawienia zwanego chorobą krwotoczną noworodkósw. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy K i D zawarte w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami** dotyczącymi profilaktyki krwawienia z niedoboru witaminy K, zalecane jest oprócz, oprócz jednorazowej dawki witaminy K podanej w szpitalu, codzienne doustne podawanie witaminy K w ilości 150 µg w przypadku wcześniaków (≥34 t.c.) i noworodków urodzonych o czasie, począwszy od 15 doby życia do ukończenia 3-go miesiąca życia. Natomiast rekomendowana dzienna dawka witaminy D dla niemowląt to 400 j.m. niezależnie od tego czy matka karmiąca przyjmuje preparaty z witaminą D. Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym nie wymagają dodatkowego podawania witaminy D, o ile ilość spożytego mleka pokrywa w całości dzienne zapotrzebowanie.

Dzieci karmione w sposób mieszany lub pokarmem kobiecym ze wzmacniaczem pokarmu kobiecego (<1 saszetka/ 50ml) wymagają suplementacji jak dzieci karmione wyłącznie pokarmem kobiecym. Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym lub pokarmem kobiecym ze wzmacniaczem (1 saszetka/50ml) czy otrzymujące Vitalipid (4ml/kg m.c.) w żywieniu parenteralnym nie wymagają dodatkowej suplementacji witaminą K poza jednorazową dawką podana po urodzeniu**.

** Zalecenia dotyczące profilaktyki krwawienia z niedoboru witaminy K. „Standardy Medyczne” 1/2016 r.

Dawkowanie: 1 kapsułka „twist-off” raz dziennie. 1 kapsułka zawiera 150 µg witaminy K1 i 400 j.m. witaminy D3. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Sposób podania: należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazać lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Podawanie preparatu KiD-Vitum nie zastępuje podania witaminy K w jednorazowej dawce po urodzeniu w szpitalu. Preparat przeznaczony jest dla wcześniaków (≥34 t.c.) i noworodków urodzonych o czasie od 15 doby życia do ukończenia 3-go miesiąca życia.

Składniki: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), fitochinon (fitomenadion – witamina K1), cholekalcyferol (witamina D3), składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Zapraszam również na moje pozostałe aukcje.

wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u malika69 za co najmniej 200 zł.
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 4-5 dni
List polecony priorytetowy 7,20 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
List polecony ekonomiczny 5,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 6 dni
Paczka pocztowa priorytetowa 14,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 4 dni
Paczka pocztowa ekonomiczna 13,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 6 dni
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 3 dni
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy