Kasztan jadalny sadzonki Castanea sativa 50cm (6950727971)

zakończona
3,80 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Dostawa
 • Przesyłka kurierska 25,00 zł
 • Przesyłka kurierska pobraniowa 30,00 zł
 • lokalizacja: Kraków Skawina Wieliczka Bochnia, Polska

parametry

 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • rodzaj rośliny: inny
 • wysokość sadzonki (cm): 50
 • waga (z opakowaniem): 1.0 [kg]
 • roślina w postaci: sadzonka z gołym korzeniem

opis

KONTAKT

32 22 06 111 - Detal
503 332 334 - Hurt

sklep@sadzonki.org

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Prosimy o kontakt w godzinach:
Pon - Pt: 9:00 - 17:00
Soboty: 9:00 - 15:00

PŁATNOŚCI

Konto:
62 1950 0001 2006 0836 7576 0002
sadzonki-org - ul. Prosta 193, 44-203 Rybnik

Wpłaty prosimy wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

WYSYŁKA

Przesyłka kurierska:
Przedpłata na konto - 25 zł
Przesyłka za pobraniem - 30 zł

Wysyłka sadzonek z gruntu zakupionych po 5.06.2017r. nastąpi na jesień w optymalnym terminie sadzenia tj. przełom września-październik­a.


zobacz wszystkie nasze aukcje

Wysyłka sadzonek z gruntu zakupionych po 5.06.2017r. nastąpi na jesień w optymalnym terminie sadzenia tj. przełom września-październik­a.

W sytuacji, kiedy sadzonki będą Państwu pilnie potrzebne, istnieje możliwość wysyłki wybranych sadzonek po 15 września.

Jednocześnie zaznaczamy, że najlepszym oraz polecanym terminem sadzenia będzie początek października.

Kasztan jadalny
"Castanea sativa"

Oferujemy Państwu 2-letnie 2/0 sadzonki kasztana jadalnego
z odkrytym systemem korzeniowym w rozmiarze około 30-50 cm w cenie 3,80 zł

NOWOŚĆ!
Hydrożel - koniec z częstym podlewaniem.
Wyjeżdż­asz na wakacje? Planujesz długi weekend?
Chcesz oszczędzić wodę? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie!
Już teraz możesz zamówić u nas niezastąpiony w Twoim ogrodzie lub na plantacji - HYDROŻEL "MAGAZYN WODY".
aby zakupić kliknij tutaj:
hydrożel

Wygląd: Należy do rodziny bukowatych i jest drzewem dorastającym do 30 m wysokości. Posiada grubą, głęboko spękaną korę, ciemnozielone, błyszczące liście o ząbkowanych brzegach (jesienią przebarwiające się na żółto) oraz owoce dojrzewające pod koniec październia w ciemnobrązowej łupince oraz gęsto kolczastej okrywie. Kwiaty pojawiają się w maju i czerwcu w formie białozielonych podłużnych kłosów.
Wymagania: Kasztan jadalny wytwarza długi korzeń i preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, gliniaste i kwaśne. Lubi stanowiska wilgotne (dobrze znosi także suszę), ciepłe i słoneczne, osłonięte od zimnych powiewów wiatru dlatego podczas surowych zim należy go osłaniać.

Rośliny przed pakowaniem są sortowane (odrzucane są sadzonki uszkodzone, z niestandardowym czubkiem - nie spełniające wymogów jakości). Korzenie do wysyłki są zabezpieczane hydro/aqua żelem oraz ukorzeniaczem dla lepszego przyjęcia.

Materiał szkółkowany czyli przesadzony po 2 roku życia po siewie, to konieczny zabieg żeby wzmocnić rośliny oraz automatycznie wyeliminować najsłabsze jak i niewykształcone egzemplarze. Przy dużych nasadzeniach czyli na plantacje choinkowe odgrywa to decydującą rolę.

Średnia wielkość sadzonek podana w środku widełek wysokości.
ZAMAWIAJĄC U NAS WSPIERASZ POLSKICH PRODUCENTÓW!
Wszystkie nasze sadzonki są WOLNE OD CHORÓB - WYSIEW NA POLU NIE SZKLARNIA, TUNEL czy inny pojemnik!
Oferowane przez nas rośliny są produkowane na terenie Polski, nie są importowane, co ma bardzo duże znaczenie dla ich prawidłowego przyjęcia i wzrostu.
Sadzonki na zime czyli jesienią i wczesną wiosną (kiedy to przesadza się rośliny z gruntu) przed okresem wzrostu/wegetacji tracą na wyglądzie i kolorze. Późną wiosną latem budzą się do życia i powracają do normy jest to naturalny proces we wczesnej fazie życia drzew.
Sadzonki są wykopywane z gruntu maszynowo, ich korzenie są maksymalnie duże nie sprawiają problemów z przyjęciem. Radzę przed sadzeniem lekko przyciąć końcówki korzeni (do 20% z całości) oraz można powtórzyć zabieg z hydro/aqua żelem i ukorzeniaczem. Po otrzymaniu można sadzić bezpośrednio do gruntu, należy pamiętać o regularnym podlewaniu aż do przyjęcia się roślin.

Pozostałe sadzonki z gruntu znajdziesz na innych aukcjach

Super jakość!

Przede wszystkim oferujemy sadzonki z gruntu w bardzo dobrych cenach i doskonałej jakości.
Nawadnianie wiosną, latem jest nieocenione, w 1 roku nie stosować nawozów, tylko odżywki.

Jak sadzić iglaki?

 • Najlepiej zakupione iglaki sadzić od razu po ich nabyciu. Drzewka w pojemnikach można przechowywać do paru tygodni, te o odkrytych korzeniach moczymy przez godzinę w wodzie o temperaturze powietrza aby nie dopuścić do przeschnięcia korzeni.
 • Przed sadzeniem należy odpowiednio przygotować miejsce pod drzewka. Przede wszystkim usuwamy wszystkie chwasty. Następnie wykopujemy dół mniej więcej dwukrotnie większy od bryły korzeniowej sadzonej rośliny. Na spód dołka sypiemy rozłożony kompost lub żyzną ziemię ogrodniczą. Roślinę stawiamy na dnie i sprawdzamy czy jest umieszczona pionowo. Korzenie obsypujemy ziemią, a następnie udeptujemy ją. Wokół rośliny formujemy misę, którą wypełniamy wodą.
 • Gdy woda wsiąknie wierzch obsypujemy ziemię lub ściółkujemy powierzchnię misy korą, skoszoną trawą.
 • Pamiętajmy aby wokół rośliny pozostawić zagłębienie w którym będzie się zbierała woda.

Jak pielęgnować iglaki?

  Nowo zakupione rośliny są wrażliwe na suszę dlatego należy regularnie je podlewać. Jeśli jest bardzo gorąco warto zapewnić iglakowi cień za pomocą np. gęstej siatki. Wysokie i gęste rośliny przed ukorzenieniem mogą być niestabilne dlatego warto je przywiązać.

Zapraszamy na inne nasze aukcje

[DANE_EU]5mBtnRT6cfy­Wsmz926REALrKuZ/K+Pk­oiHlP12k/ahVHJfJbeQf­hyt7vOmQN++pBOF9ugXX­VNo1Wz5MR/ty1hoLfDIQ­LGSebepGZuthusqETzo0­lSPR/bg==[/DANE_EU]
Gwarancja
24 miesiące

Rodzaj gwarancji

sprzedającego

Okres gwarancji

24 miesiące
Dodatkowe informacje

Sprzedawca udziela 2- letniej gwarancji na zakupiony towar na następujących zasadach:

- Jeżeli zakupiony u nas towar (sadzonka) obumrze całkowicie lub zachoruje w terminie 0-3 miesiąca od chwili zakupu i do zdarzenia dojdzie z przyczyn niezawinionych przez Kupującego, Sprzedawca zwróci 50% ceny sadzonki w formie rabatu na następne zakupy takiego samego rodzajowo towaru,

- Jeżeli do zdarzenia dojdzie pomiędzy 3-12 miesiące, Sprzedawca zwróci 20% ceny, a pomiędzy 12-36 miesiącem, 10% ceny, na zasadach jak wyżej. 

- Gwarancja obejmuje wyłącznie sprzedaż detaliczną dla Konsumenta i nie dotyczy przypadków, kiedy zakup został dokonany w ramach promocji lub wyprzedaży. Gwarancji nie podlegają również sadzonki, które zostały zniszczone przez podmioty trzecie, zniszczone wskutek nieprawidłowego nasadzenia, pielęgnacji lub ulokowania, a także wskutek działania siły wyższej (pożar, powódź, ulewne deszcze itp.). Koszt przesyłki odesłania oraz przesłania towaru nowego, pokrywa Kupujący. 

- Każda reklamowana na podstawie gwarancji sadzonka może podlegać wymianie gwarancyjnej tylko raz. W pozostałych przypadkach, klient ma prawo do złożenia reklamacji z tytułu rękojmi, zgodnie
z niniejszym regulaminem.

O sprzedającym
sadzonkiORG

Dane firmy

Kontakt

 • 503 332 334
 • 32 22 06 111
poniedziałek - piątek
09:00 - 17:00
sobota
09:00 - 15:00
niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

Sprzedającym w ramach Konta SADZONKIORG jest PIOTR GRZYWACZ prowadzący działalność gospodarczą pod firmą SADZONKI.ORG PIOTR GRZYWACZ wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki, adres miejsca wykonywania działalności i adres do doręczeń: ul. Prosta 193, 44-203 Rybnik, NIP: 6421800190, REGON: 273315479.

Pozostałe informacje

Postanowienia dotyczące przedsiębiorców Odpowiedzialność Sprzedającego w stosunku do Kupującego nie będącego konsumentem, bez względu na jej podstawę prawną, jest ograniczona - zarówno w ramach pojedynczego roszczenia, jak również za wszelkie roszczenia w sumie - do wysokości zapłaconej lub należnej ceny oraz kosztów dostawy z tytułu umowy sprzedaży. Sprzedający ponosi odpowiedzialność w stosunku do Kupującego nie będącego konsumentem tylko za typowe szkody przewidywalne w momencie zawarcia umowy i nie ponosi odpowiedzialności z tytułu utraconych korzyści w stosunku do Kupującego nie będącego konsumentem. Wszelkie spory powstałe pomiędzy Sprzedającym, a Kupującym niebędącym konsumentem zostają poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Sprzedającego. Administrator danych osobowych Administratorem danych osobowych Kupujących biorących udział w Transakcjach Sprzedającego jest Sprzedający (dokładne dane Sprzedającego podane są na wstępie). Dane osobowe Kupujących Sprzedający otrzymuje od Grupy Allegro. Dane osobowe Kupującego są przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. 1997 Nr 133, poz. 883 ze zm.). Sprzedający zapewnia Kupującym realizację uprawnień wynikających z powyższej ustawy oraz z innych powszechnie obowiązujących przepisów. Cel zbierania danych i odbiorcy danych Dane osobowe Kupujących przetwarzane są wyłącznie w celach związanych z przeprowadzeniem Transakcji Sprzedającego i z realizacją umów sprzedaży zawartych w wyniku Transakcji Sprzedającego. Podstawą przetwarzania danych osobowych Kupującego jest konieczność realizacji umowy sprzedaży, której jest stroną lub podjęcia na jego żądanie działań przed jej zawarciem. Jeżeli Kupujący wyrazi uprzednią zgodę, to dane Kupującego mogą być przetwarzane także w innym celu, o którym mowa w udzielanej zgodzie przez Kupującego. W przypadku Kupującego, który korzysta ze sposobu dostawy przesyłką kurierską, Sprzedający udostępnia zebrane dane osobowe Kupującego wybranemu przewoźnikowi lub pośrednikowi realizującemu przesyłki na zlecenie Sprzedającego. Prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania Kupujący ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorze danych Sprzedającego. W celu realizacji uprawnień, o których mowa powyżej można przesłać stosowną wiadomość pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Sprzedającego wskazany na wstępie. Dobrowolność podania danych osobowych Podanie danych osobowych przez Kupującego jest dobrowolne, aczkolwiek niepodanie wskazanych w Regulaminie Allegro danych osobowych niezbędnych do udziału w Transakcji i zawarcia umowy sprzedaży skutkuje brakiem możliwości udziału w Transakcji lub zawarcia umowy sprzedaży ze Sprzedającym. Dane niezbędne do zawarcia umowy sprzedaży lub udziału w Transakcji są każdorazowo wskazane na stronie internetowej Allegro. Prawo właściwe, język Umowa sprzedaży między Sprzedającym i Kupującym zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.