Karbon Górnośląskiego Zagłębia Węglowego (6908427514)

zakończona
39,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • Allegro Kurier InPost 12,18 zł
 • lokalizacja: Warszawa
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: używany
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • waga (z opakowaniem): 2.06 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 1972
Z Przedmowy:

W stopiędziesięcioletn­iej historii polskich badań Górnośląskiego Zagłębia Węglowego istnieje kilka wydarzeń odbijających swoją doniosłością i znaczeniem od ogólnego tła rozwoju myśli geologicznej w tym regionie. Takim niewątpliwie pierwszym wydarzeniem były w 1906 r. pionierskie prace S. Karczewskiego w zakresie petrografii węgla, które o 20 lat wyprzedziły badania tego typu w innych zagłębiach.

W okresie międzywojennym zaznaczył się szybszy aniżeli poprzednio postęp w znajomości budowy geologicznej przede wszystkim karbonu górnego w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym. Prowadzone badania przez liczną stosunkowo grupę geologów doprowadziły do zasadniczego ustalenia stratygrafii utworów karbońskich oraz szczegółowszej charakterystyki petrograficznej i tektoniki złóż. Umożliwiło to podjęcie opracowań syntetycznych, czego doniosłym przykładem jest monografia S. Czarnockiego, wydana w 1935 r pt. „Polskie Zagłębie Węglowe w świetle badań geologicznych ostatnich lat dwudziestu 1914-1934"

W ostatnim dwudziestopięcioleci­u a przede wszystkim piętnastoleciu nastąpił wielki napływ nowych materiałów zarówno z kopalń jak i głębokich wierceń. Umożliwiło to szczegółowe ustalenie stratygrafii karbonu, prowadzenie różnorodnych badań petrograficznych, opracowań sedymentologicznych, paleogeograficznych i tek-tonicznych w zakresie znacznie przewyższającym jakikolwiek okres poprzedni. Mimo licznych publikacji obejmujących setki pozycji, znacznie liczniejsze materiały znajdują się w niepublikowanych opracowaniach dokumentacyjnych.

Ogromne prace w tym zakresie opierały się na nowoczesnych mapach geologicznych Górnego Śląska wykonanych w różnych wersjach (S. Doktorowicza-Hrebnic­kiego), ustalonych zasadach identyfikacji cyfrowej pokładów (T Bocheński i S. Doktorowicz-Hrebnick­i) i na bardzo licznych i szczegółowych opracowaniach paleontologiczno-str­atygraficznych (T Bocheński, S. Z. Stopa, K. Bojkowski, A. i S. Jachowicz i inni).

Poważne znaczenie w realizacji niniejszego opracowania miała również identyfikacja pokładów węgla w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym wykonana w 1964 r. (Z. Dembowski, A. Kotas i W. Malczyk).

Systematycznie i konsekwentnie gromadzone materiały i publikacje ostatniego okresu stworzyły dobre podstawy dla nowej monografii, która po 35 latach, w znacznie rozszerzonym zakresie zastąpiłaby dzieło S. Czarnockiego z 1935 r. To trudne zadanie zostało podjęte przed 8-miu laty przez zespół pracowników Oddziału Górnośląskiego Instytutu Geologicznego w Sosnowcu pod kierunkiem Z. Dembowskiego a zakończone w 1968 r.

Monografia pt. „Karbon Górnośląskiego Zagłębia Węglowego" przedstawia całokształt naszej wiedzy i daje próbę syntezy w zakresie dwu klasycznych problemów geologicznych wyjaśniających genezę i budowę utworów karbońskich Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. Pierwszy z nich poprzez wszechstronną analizę i korelację ogromnych materiałów paleontologicznych rozwiązuje podstawowe elementy stratygrafii, drugi natomiast dotyczy rozważań sedymentologiczno-fa­cjalnych a więc tych podstawowych elementów dla zrozumienia rozwoju i ewolucji karbonu.

Monografia, stanowiąca wynik badań i prac nieomal dwu pokoleń geologów, przyczyni się niewątpliwie do ogólnego postępu wiedzy o tym niezmiernie interesującym z punktu widzenia naukowego a gospodarczo bardzo ważnego regionu naszego kraju.
(prof. Roman Osika)


stron 556

wyd.
Wydawnictwo Geologiczne
1972 r.

miękka okładka

stan:
dobry +

uwaga:
otarcia brzegów okładki

środek - stan bardzo dobry

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 81114020040000370230916374
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni robocze
Allegro Kurier InPost 12,18 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
W cenę wysyłki wliczona jest koperta ochronna
Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z 100 tytułów)

dane sprzedawcy

Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
NIP: 524-153-31-66
REGON: 140224739
Na Allegro funkcjonuję od dłuższego czasu - zajmuję się sprzedażą - głównie książek, które opisuje zgodnie z ich stanem. Staram się być sumiennym, odpowiedzialnym i uczciwym Allegrowiczem i tego samego wymagam od innych Jako formę płatności preferuję wpłatę całej sumy + koszt wysyłki na konto lub poprzez PayU . Istnieje możliwość odebrania osobiście książek w Warszawie - na Targówku (ul. Św. Wincentego) Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z ponad 100 tytułów) Do każdej zakupionej książki wystawiam paragon fiskalny lub rachunek

kontakt

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

adres do zwrotu:
Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
 
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

reklamacje

Opis procedury reklamacyjnej: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem robert.fabiszewski@prozinet.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: - imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, - datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, - przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, - wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.