JESIENNY PEJZAŻ CENNA IMPRESJA H.G. PETERSEN 1862 (6922416666)

Od 30-08-2017 do 10-09-2017 sprzedający ma urlop

Możesz w tym czasie robić u niego zakupy, jednak wysyłka towaru może się opóźnić.
zakończona
645,00 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska 25,00 zł
 • lokalizacja: Łask, Polska
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • czas powstania: do 1945
 • rama: z ramą
 • rodzaj podobrazia: podobrazie płócienne
 • szerokość (cm): 86.0 [см]
 • temat: pejzaż
 • waga (z opakowaniem): 6.0 [kg]
 • wysokość (cm): 68.0 [см]
Ogród zwierząt

Hans Gyde Petersen

(1862-1943)

Polecam państwa uwadze jeden z obrazów Hansa Gyde Petersena - duńskiego malarza i rzeźbiarza, którego dzieła zaliczane są obecnie do klasyki. Jedno z jego najznamienitszych dzieł - obelisk Adama i Ewy znajduje się w Państwowym Muzeum Sztuki w Danii. Artysta okazał wielki talent malarski, jego dzieła prezentowane były na licznych wystawach w kraju i za granicą.

Poniżej załączam najstarszy, jaki udało mi się odnaleźć spis obrazów Hansa Gyde Petersena obejmujący dzieła wystawiane do późnych lat 30-tych XX wieku. Wystawiony przeze mnie na aukcji obraz, jak większość dzieł Hansa Gyde Petersena, nie posiada wyraźnego tytułu. Nie jest więc wykluczone, że znajduje się w spisie w poniższym katalogu. Nazwisko malarza na stałe zagościło na portalach związanych ze światem sztuki tj. Findartinfo, Arcadja, Artprice. Dzieła artysty sprzedawane były na prestiżowych aukcjach, między innym w Domu Aukcyjnym Bruun Rasmussen. Hans Gyde Petersen należał do śmietanki ówczesnego świata artystycznego. Do jego najbliższych przyjaciół należeli Peder Severin Krøjer i Michael Ancher.

Obraz jest przykładem wspaniałego impresjonistycznego dzieła z dawnych lat. Ukazuje piękny zakątek Dyrehaven – Ogrodu Zwierząt znajdującego się na obrzeżach Kopenhagi w jesiennej porze. Obraz zwraca uwagę profesjonalizmem warsztatu, piękną kolorystyką i dbałością o piękne detale.

Płótno mimo upływu czasu zachowało się w bardzo dobrym stanie. Niewielka naprawa na podobraziu nie wpływa na odbiór wizualny dzieła. Obraz urzeka doskonałością warsztatu i kolorystyką. Płótno umieszczone zostało w prześlicznie profilowanej, pokrytej techniką złotych płatków szerokiej ramie- gratis.

( szerokość ramy 11 cm!)

W prawym dolnym rogu widnieje oryginalna sygnatura artysty oraz rok powstania 1934.

Obraz pozostawia niezapomniane wrażenia estetyczne, w rzeczywistości prezentuje się przepięknie.

Gratka dla koneserów sztuki.
Nie przegap okazji!

Polecam i zapraszam!! Warto!!

Biografia artysty w Wikipedii

Notowania dzieł H.G. Petersena


Zastrzegam sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem.

Kontakt

Tel. 0045 26444021

Tel. 0048 887184030

malimka215@yahoo.com

Preferowany kontakt emailowy oraz na pierwszy z podanych numerów telefonu. Można wysłać sms. Oddzwaniam.

Zobacz moje pozostałe aukcje

Znani malarze!

Tylko piękne obrazy!

Zapraszam!

Zobacz nasze pozostałe aukcje:
wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 25,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

Adres korespondencyjny

Ewa Owczarek

ul. S. Batorego 10

98 - 100

Łask

woj. łódzkie

kontakt

 • poniedziałek - niedziela 09:00 - 17:00

reklamacje

Jeśli zakup nie spełnia Państwa oczekiwań, proszę o kontakt na email lub telefoniczny. W razie zwrotu proszę o kontakt w teminie nie przekraczającym 10 dni od dnia otrzymania obrazu. Kupujący pokrywa koszty przesyłki zwrotnej.

pozostałe informacje

Zapraszam na aktualne i przyszłe aukcje obrazów z mojej prywatnej kolekcji, które są moją własnością od ponad roku. W opisach aukcji znajdą państwo informacje dotyczące malarzy i ich dzieł, chętnie jednak odpowiem na dodatkowe zapytania z Państwa strony. W przypadku zakupu więcej niż jednego obrazu proszę o informację na email w celu rozpatrzenia możliwośći wysyłki paczki zbiorczej. Ilość obrazów w jednej paczce zależeć będzie od wielkości i wagi obrazów. Proszę o dokonanie płatności w przeciągu 7 dni od daty licytacji. W przypadku braku kontaktu i wpłaty w wyżej wymienionym terminie zastrzegam sobie prawo do wycofania przedmiotu ze sprzedaży lub do ponownego wystawienia przedmiotu na aukcji. Pozdrawiam i zachęcam do śledzenia mojej ciekawej oferty.