Jednostka płucząca Pompa REMS Multi-Push SLW Set 1 (6482024273)

zakończona
9 000,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Przesyłka kurierska 35,00 zł
  • lokalizacja: Waksmund
  • stan: nowy
  • waga (z opakowaniem): 40.00 [kg]

Przedmiot jest fabrycznie nowy, nieużywany - brak kartonu !!!

Przed zakupem proszę o kontakt pod numer tel. - 512 598 096

REMS Multi-Push – tylko jedno urządzenie z ponad 10 programami do płukania i prób ciśnieniowych z użyciem sprężonego powietrza lub wody w instalacjach wody pitnej, grzewczych i innych. Niezwykle proste w obsłudze menu w 26 językach. Ciągła kontrola procesu. Protokołowanie. Złącze USB.Wydajna, kompaktowa, elektroniczna jednostka do płukania i prób ciśnieniowych z bezolejowym kompresorem. Przeznaczona do płukania wodą lub mieszanką wody/powietrza, dezynfekowania, czyszczenia, konserwowania systemów przewodów rurowych, do prób ciśnieniowych i prób szczelności systemów przewodów rurowych i zbiorników z użyciem sprężonego powietrza lub wody, jako pompa sprężonego powietrza do regulowanego napełniania sprężonym powietrzem zbiorników wszelkiego rodzaju oraz do zasilania narzędzi pneumatycznych.

Płukanie

Ciśnienie wody w sieci rur p ≤ 1 MPa/10 bar/145 psi

Średnica rury instalacji ≤ DN 50, 2"

Temperatura wody 5 – 35°C

Natężenie przepływu wody ≤ 5 m3/h

Różne substancje dodatkowe do dezynfekcji,

czyszczenia, konserwacji, patrz strona 102.

Próba ciśnieniowa z użyciem

sprężonego powietrza p ≤ 0,4 MPa/4 bar/58 psi

Próba ciśnieniowa

z użyciem wody p ≤ 1,8 MPa/18 bar/261 psi

Pompa sprężonego powietrza do regulowanego

napełniania zbiorników wszelkiego typu sprężonym

powietrzem p ≤ 0,8 MPa/8 bar/116 psi

Zasilanie narzędzi pneumatycznych

Ciśnienie robocze p ≤ 0,8 MPa/8 bar/116 psi

Wydajność ssawna ≤ 230 Nl/min

Uniwersalne zastosowanie

Tylko jedno urządzenie do płukania wodą lub mieszanką wody/powietrza, dezynfekowania, czyszczenia, konserwowania systemów przewodów rurowych, do prób ciśnieniowych i szczelności systemów przewodów rurowych i zbiorników z użyciem sprężonego powietrza lub wody, np. instalacji wody pitnej, radiatorowych i powierzchniowych systemów grzewczych, jako pompa sprężonego powietrza do regulowanego napełniania sprężonym powietrzem zbiorników wszelkiego rodzaju, np. do pompowania naczyń wzbiorczych lub opon, oraz do zasilania narzędzi pneumatycznych.

Konstrukcja

Wydajna, kompaktowa, elektroniczna jednostka do płukania i prób ciśnieniowych z bezolejowym kompresorem. Poręczna, łatwa w przenoszeniu, REMS Multi-Push SL tylko 37 kg, REMS Multi-Push SLW tylko 39 kg. Układy pomiarowe i regulacyjne zapewniają automatyczny przebieg programów płukania i prób ciśnieniowych aż po dokumentowanie wyników. Zabezpieczenia pozwalające zapobiec cofaniu się zanieczyszczeń z sieci rur. Zawory nadciśnieniowe ograniczające ciśnienie. Filtr kondensatu i cząstek 5 μm. Pojemna rama z rur stalowych spełniająca rolę zbiornika sprężonego powietrza. Dwa praktyczne uchwyty ułatwiające przenoszenie. Pozwalający zaoszczędzić miejsce składany pałąk ułatwiający transport. Stelaż jezdny z rur stalowych z 2 gumowanymi kołami zapewniający łatwy transport oraz 2 gumowane nogi gwarantujące stabilne ustawienie. Kabel podłączeniowy ze zintegrowanym wyłącznikiem różnicowoprądowym (PRCD). Zamknięcia do wejść i wyjść REMS Multi-Push, z zabezpieczeniem przed zgubieniem, chroniące przed zanieczyszczeniami podcza transportu i składowania. REMS Multi-Push SLW wyposażona dodatkowo w hydropneumatyczną pompę wodną do wytwarzania wymaganego ciśnienia wody do hydrostatycznych prób ciśnieniowych systemów przewodów rurowych i zbiorników z użyciem wody.

Kompresor

Sprawdzony, wydajny, bezolejowy kompresor tłokowy z mechanizmem korbowym, nie wymaga konserwacji, z silnikiem kondensatorowym 230 V, 1500 W. Manometr do wskazania ciśnienia powietrza w zbiorniku sprężonego powietrza. Przycisk wyłącznika awaryjnego.

Węże

Przezroczysty wąż ssawny/tłoczny 1", z wkładem tkaninowym, o długości 1,5 m, ze złączkami 1", do płukania, dezynfekowania, czyszczenia, konserwowania i prób ciśnieniowych z użyciem wody. Wąż do sprężonego powietrza 8 mm, o długości 1,5 m, z szybkozłączkami DN 5, do prób ciśnieniowych z użyciem sprężonego powietrza. Wąż wysokociśnieniowy ½", z wkładem tkaninowym, o długości 1,5 m, ze złączkami wężowymi ½", do prób ciśnieniowych z użyciem wody. Zamknięcia do wejść i wyjść węży, z zabezpieczeniem przed zgubieniem, chroniące przed zanieczyszczeniami podczas transportu i składowania. Wąż połączeniowy do wydmuchiwania resztek wody z REMS Multi-Push oraz węży po zakończeniu pracy, dostępny jako osprzęt.

Jednostka edycyjna i sterująca

Łatwa w obsłudze. Wyposażona w menu jednostka edycyjna i sterująca oferuje ponad 10 programów płukania i prób ciśnieniowych w 26 językach z możliwością zmiany przez użytkownika ustawionych fabrycznie kryteriów kontrolnych (przebiegów, ciśnień i czasów kontroli) lub wartości domyślnych w celu dostosowania do obowiązujących w miejscu użytkowania krajowych postanowień w sprawie bezpieczeństwa, zasad i przepisów. Możliwość wyboru formatu daty, czasu oraz różnych jednostek pomiarowych. Jednostka edycyjna i sterująca z 3" z wyświetlaczem LCD, o przekątnej ekranu 76 mm, 128 × 64 pikseli. Ciągła kontrola procesu podczas przebiegu programów. Złącze USB do podłączenia pamięci USB lub drukarki. Najnowszą wersję oprogramowania dla jednostki edycyjnej i sterującej można pobrać i zapisać na nośniku USB ze strony pod adresem www.rems.de → Do pobrania → Oprogramowanie.

Płukanie

Płukanie instalacji wody pitnej wodą lub mieszanką wody/powietrza z przerywanym dopływem sprężonego powietrza wg EN 806-4:2010 oraz instrukcji T 84-2004 „Płukanie, dezynfekowanie i uruchamianie instalacji wody pitnej“ wydanej przez Zentralverband Sanitär Heizung Klima, Niemcy oraz do płukania radiatorowych i powierzchniowych systemów grzewczych. Przeznaczona również do płukania systemów przewodów rurowych mieszanką wody/powietrza ze stałym ciśnieniem sprężonego powietrza.

Dezynfekcja, czyszczenie, konserwacja

Dezynfekcja instalacji wody pitnej wg EN 806-4:2010 oraz instrukcji T 84-2004 „Płukanie, dezynfekowanie i uruchamianie instalacji wody pitnej“ wydanej przez Zentralverband Sanitär Heizung Klima, Niemcy oraz innych systemów przewodów rurowych. Czyszczenie i konserwacja radiatorowych i powierzchniowych systemów grzewczych. Różne środki dodatkowe do dezynfekcji, czyszczenia i konserwacji do różnych zastosowań. Jednostka do doprowadzania substancji dodatkowych, dostępna jako osprzęt*.

Próba ciśnieniowa i szczelności z użyciem sprężonego powietrza

Próba szczelności instalacji wody pitnej z użyciem sprężonego powietrza wg instrukcji T 82-2011 „Próba szczelności instalacji wody pitnej“ wydanej przez Zentralverband Sanitär Heizung Klima, Niemcy oraz do prób ciśnieniowych i szczelności innych systemów przewodów rurowych i zbiorników. Próba obciążeniowa instalacji wody pitnej z użyciem sprężonego powietrza wg instrukcji T 82-2011 „Próba szczelności instalacji wody pitnej“ wydanej przez Zentralverband Sanitär Heizung Klima, Niemcy oraz innych systemów przewodów rurowych i zbiorników.

Próba ciśnieniowa i szczelności z użyciem wody

REMS Multi-Push SLW z hydropneumatyczną pompą wodną do hydrostatycznych prób ciśnieniowych instalacji wody pitnej z użyciem wody wg EN 806-4:2010, metoda kontroli A, B lub C, lub metoda kontroli B, zmodyfikowana wg instrukcji T 82-2011 „Próba szczelności instalacji wody pitnej“ wydanej przez Zentralverband Sanitär Heizung Klima, Niemcy oraz do prób ciśnieniowych i szczelności innych systemów przewodów rurowych i zbiorników.

Pompa sprężonego powietrza

Pompa sprężonego powietrza do regulowanego napełniania sprężonym powietrzem zbiorników wszelkiego typu ≤ 0,8 MPa/8 bar/116 psi, z automatycznym wyłączeniem po osiągnięciu ustawionego ciśnienia powietrza, np. do pompowania naczyń wzbiorczych lub opon.

Zasilanie narzędzi pneumatycznych

Przyłącze narzędzi pneumatycznych o zapotrzebowaniu na powietrze ≤ 230 Nl/min, regulowane, pozwala na dopasowanie do zastosowanego narzędzia pneumatycznego. Manometr do kontrolowania wartości ciśnienia dostarczanego ze zbiornika sprężonego powietrza. Wąż sprężonego powietrza z szybkozłaczkami o rozmiarze NW 7,2, dostępny jako osprzęt.

Protokołowanie

Wyniki programów płukania i prób ciśnieniowych są zapisywane wraz z datą, godziną i numerem protokołu w wybranym języku dla celów dokumentacyjnych można je zapisać na nośniku USB lub przesłać do drukarki. Uzupełnienie zapisanych danych, np. dodanie informacji o nazwie klienta, numerze projektu, kontrolerze, jest możliwe na urządzeniu zewnętrznym (np. laptopie, tablecie, smartfonie).

Zakres dostawy

REMS Multi-Push SLW Set. Elektroniczna jednostka do płukania i prób ciśnieniowych z bezolejowym kompresorem. Przeznaczona do płukania wodą lub mieszanką wody/powietrza, dezynfekowania, czyszczenia, konserwowania systemów przewodów rurowych, do prób ciśnieniowych i prób szczelności systemów przewodów rurowych i zbiorników z użyciem sprężonego powietrza lub wody, jako pompa sprężonego powietrza do regulowanego napełniania sprężonym powietrzem zbiorników wszelkiego rodzaju, p ≤ 0,8 MPa/8 bar/116 psi, oraz do zasilania narzędzi pneumatycznych ≤ 230 l/min. Jednostka edycyjna i sterująca. Kompresor tłokowy z mechanizmem korbowym, silnik kondensatorowy 230 V, 50 Hz, 1500 W. Hydropneumatyczna pompa wodna. Wyłącznik różnicowo-prądowy (PRCD). 2 szt. wąż ssawny/tłoczny 1", o długości 1,5 m, ze złączkami wężowymi 1", 1 szt. wąż do sprężonego powietrza 8 mm, o długości 1,5 m, z szybkozłączkami DN 5, do prób ciśnieniowych z użyciem sprężonego powietrza. 1 szt. wąż wysokociśnieniowy ½", o długości 1,5 m, ze złączkami wężowy i ½", do prób ciśnieniowych z użyciem wody.

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • Bank Zachodni WBK S.A. 91 1090 2590 0000 0001 2088 1699
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 35,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua