Historia Żydów Od 1000 r. p.n.e. do 1492 r. n.e (6541431405)

parametry

  • faktura: Wystawiam fakturę VAT
  • format: epub, mobi

opis

okładka
Historia Żydów Od 1000 r. p.n.e. do 1492 r. n.e (Ebook)
Autor: Simon Schama
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania: 2016
Liczba stron (w wersji papierowej): 584
ISBN: 978-8-3797-6505-8
kontakt

allegro@ebookpoint.pl

tel.32 230 98 63 w. 121, 188
fax.32 230 98 63 w. 110
(pon. – pt. 9.00–17.00)

Helion.pl Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice

To opowieść, jakich mało: epos o wytrwałości w obliczu zniszczenia, umiejętności przeżycia w czasach prześladowań, radości w czasach żalu, smakowania życia wbrew wszelkim przeciwnościom.

Opowieść, która rozciąga się na całe tysiąclecia i kontynenty. Od Indii po Andaluzję i od bazarów Kairu po uliczki Oksfordu. Zabiera w niezwykłe miejsca: do żydowskiego królestwa w górach południowej Arabii; do syryjskiej synagogi pełnej niezwykłych fresków; do gajów palmowych wymalowanych na żydowskich katakumbach w Rzymie. A opowiadają ją głosy czyste i głośne, od udręki i ekstazy autorów Biblii po wiersze miłosne pijących wino w ogrodach muzułmańskiej Hiszpanii.

Na stronach tej książki Talmud płonie na ulicach Paryża, szubienice kołyszą się wzdłuż londyńskich alei, a iluminator z Majorki na nowo rysuje świat; zapalane są świece, śpiewane pieśni, objucza się muły, a na morzach toną okręty pełne przypraw i klejnotów.

Przed naszymi oczyma rozgrywa się wielka opowieść. Nie, jak często sobie wyobrażano, oddzielnej kultury, lecz żydowskiego uniwersum zanurzonego w świecie ludów, wśród których Żydzi się znaleźli: od Egipcjan po Greków, od Arabów po chrześcijan.

I to właśnie czyni opowieść o Żydach opowieścią także o nas.

payu
zaufane opinie
średniowiecze, starożytność, historia powszechna, rosja, instytut historii uniwersytetu Śląskiego, polityka, historia regionalna, rocznik naukowy, bizancjum, administracja, kaukaz, europa, rycerze, palestyna, prawo, xx wiek, nowożytność, historia polski, historia, ameryka południowa, wojny religijne, kurs, książka, podręcznik, tutorial,ebp-kat-historia-swiata,ebp-kat-historia

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Przesyłka elektroniczna (e-mail)
pierwsza sztuka:
0,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
-
przybliżony czas realizacji:
natychmiast

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT