HISTORIA MANON LESCAULT ryciny SKÓRA MALOWANA 1834 (6910934931)

zakończona
23,99 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
  • List polecony priorytetowy 10,00 zł
  • lokalizacja: Wrocław, Polska
  • czas wysyłki: do 5 dni

HISTORIA MANON LESCAULT ryciny SKÓRA MALOWANA 1834

Zdjęcia przedmiotu
kliknij, aby powiększyć

Histoire de Manon Lescaut et du chevalier Des Grieux

Abbe Prevost

Paryż 1834

ksiązki w języku francuskim


Historia kawalera des Grieux i Manon Lescaut, znana również jako Manon Lescaut lub Historia Manon Lescaut(oryg. fr. Histoire du chevalier Des Grieux et de Manon Lescaut) – powieść Antoine'a Prévosta wydana po raz pierwszy w 1731 .

Kawaler des Grieux, wzorowy uczeń kolegium w Amiens , zakochuje się w przypadkowo napotkanej, młodszej od siebie Manon Lescaut. Wspólnie uciekają do Paryża, gdzie przez kilka miesięcy prowadzą szczęśliwe życie. Zakochana w kawalerze dziewczyna nie jest jednak w stanie zrezygnować z luksusowego życia, na jakie nie pozwalają im posiadane fundusze. Manon zostaje wówczas kochanką generalnego poborcy podatków i zgadza się, by ten powiadomił ojca des Grieux o miejscu ich przebywania. Kawaler zostaje zmuszony do powrotu do domu. Jego ojciec kieruje go - razem z przyjacielem Tybercym - do seminarium duchownego; des Grieux przyjmuje święcenia kapłańskie i przez dwa lata zajmuje się jedynie teologią. Nieoczekiwane spotkanie z Manon skłania go jednak do porzucenia tego życia i ucieczki z kobietą do Chaillot . Ponownie kobieta żąda od niego zapewnienia jej wysokiego poziomu życia, co skłania des Grieux do wstąpienia - za radą Lescauta, brata kochanki, gwardzisty w Paryżu - do klubu karcianych oszustów. Tymczasem Lescaut nakłania siostrę, by znalazła sobie bogatego kochanka; przy próbie okradzenia go Manon i des Grieux zostają aresztowani. Z pomocą Lescauta des Grieux ucieka z więzienia i odbija ukochaną; z kłopotów finansowych ratuje ich Tybercy, jednak i tym razem Manon nie jest w stanie zrezygnować z wystawnego życia. Kolejna próba okradzenia oczarowanego nią mężczyzny kończy się aresztowaniem obojga. Ojciec des Grieux uzyskuje jednak jego uwolnienie, podczas gdy kobieta zostaje skazana na deportację. Młodzieniec podąża za nią do Ameryki, gdzie w Manon zakochuje się siostrzeniec gubernatora Luizjany. Des Grieux pojedynkuje się z nim, wygrywa, a przekonany o śmierci rywala, ucieka razem z Manon na pustynię. Kobieta umiera tam z wyczerpania. Odratowany des Grieux wraca zrozpaczony do Francji.

WIKIPEDIA

Oprawa tskóra malowana, papier czerpany, dobry stan zachowania

wymiary 15 x 9 cm

Wyprzedaż księgozbioru - polecam - na innych aukcjach wystawiam kilka innych ciekawych książek.

szczegóły widoczne na zdjęciach powyżej

koszty wysyłki większej liczby książęk wg cen poczty - średnio + 1 zł za każdą książkę, ale jeżeli przesyłka mieści się w danym przedziale wagowym - dopłaty nie ma.

nie wysyłamy za pobraniem


Dodano 2014-09-25 19:00
Prosiłbym o wpłaty za wylicytowane przedmioty do 10 dni od zakończenia aukcji.

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • 41 1950 0001 2006 0012 4030 0001
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 10,00 zł
kolejna sztuka: 1,00 zł
maksymalnie w paczce: 10
przybliżony czas realizacji: 6 dni roboczych
dodatkowe informacje
użytkownik
cena
C...2
23,99 zł czwartek 3 sierpnia, 11:57:01