Grzejnik podczerwień 850W panel grzewczy ogrzewani (6961219938)

zakończona

parametry

  • stan: nowy
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT
  • rodzaj: elektryczne
  • waga (z opakowaniem): 10 [kg]
  • uszkodzony: nie

opis


Panel grzewczy na podczerwień
HSteel ISH 850W

Jeśli chodzi o przelicznik przy doborze grzejników, to przy standardowej wysokości od 60W do 80W na m2. Zależy to od izolacji danego pomieszczenia ( 60W dobra izolacja, 70W średnia izolacja, 80W zła izolacja).

produkcja europejska!

Wymiary: wysokość 56cm szerokość 113cm głębokość 3cm

do pomieszczenia o kubaturze nie większej niż 45-50m3

Czy zakup paneli na podczerwień się opłaca? Oczywiście między bajki można włożyć historie lansowane przez niektórych sprzedawców, że "po zastosowaniu ogrzewania na podczerwień koszty ogrzewania spadną o połowę". Niemniej jest to ciekawa alternatywa i ogrzewanie podczerwienią może mieć sens ekonomiczny przy spełnieniu pewnych warunków, takich jak dobre ocieplenie budynku, właściwy dobór paneli oraz zastosowanie termostatów lub innego systemu sterującego, aby grzejniki pracowały tylko wówczas, gdy jest to konieczne.

Ogrzewan­ie prądem nie należy do najtańszych, ale biorąc pod uwagę to, że wybierając montaż paneli na podczerwień oszczędzamy na tym, że:

-nie musimy kupować kosztownego pieca, nie ponosimy kosztów jego konserwacji, napraw i obsługi
-nie musimy posiadać pomieszczenia na piec i nie ponosimy nakładów na jego konserwację, czyszczenie
-nie musimy wydzielać miejsca do przechowywania opału
-nie ponosimy kosztów transportu i przeładunku opału
-nie musimy budować komina, nie ponosimy kosztów jego konserwacji i okresowego czyszczenia
-nie mamy strat ciepła przy jego przesyle (np. transport rurami od pieca do kaloryferów)
-odpadają koszty konserwacji linii przesyłowych, oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
- mamy także brak wkładu własnej pracy (często nieuwzględnianej w kalkulacjach).

a za to mamy łatwość sterowania ilością ciepła dostarczanego do każdego pomieszczenia osobno

możemy sumarycznie uzyskać dobry wynik ekonomiczny oraz inne korzyści:

-ogrzewanie podczerwienią nie powoduje cyrkulacji powietrza, dzięki czemu temperatura pod sufitem niewiele się różni od temperatury przy podłodze, co z kolei pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniu z zachowaniem przyjemnego komfortu cieplnego
-unikamy wzbijania się kurzu i cyrkulacji powietrza co jest szczególnie ważne dla alergików
-ogrzewanie podczerwienią to również "oddawania ciepła przez ściany". Dzięki temu zjawisku w pomieszczeniach o zmierzonej temperaturze powietrza 18°C temperatura odczuwalna jest na poziomie 20-21°C
-łatwy montaż
-oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

Oszczędność
Zgodnie z kryteriami oszczędności i komfortu jasno widać, że panele grzewcze są rozwiązaniem bardzo korzystnym. Oszczędność w nakładach inwestycyjnych jest 1,5 -3 razy większa w porównaniu do ogrzewania gazowego i konwekcyjnego. Nie wymaga instalacji kotła, baterii, rurociągów, systemu chłodzenia, drogiej konserwacji, etc. Korzystanie z automatycznego systemu regulacji, każdy użytkownik w zależności od własnych kryteriów komfortu i oszczędności może samodzielnie zarządzać emitowanym ciepłem, jak również automatycznie ustawić i wyregulować temperaturę w ciągu dnia i tygodnia , w zależności od potrzeb i rodzaju termostatu zamontowanego do urządzenia (termostat do dokupienia osobno).

Efektywność
Wysoka efektywność jest rezultatem specjalnej konstrukcji płyt i właściwości elementów grzewczych o dużej powierzchni wymiany ciepła. Dzięki lokalizacji elementu grzewczego na całej powierzchni urządzenie zapewnia szybkie i wygodne ogrzewanie. W ciągu 5 minut panel uzyskuje temperaturę 80 °C . Jest to bardzo ważne, ponieważ wydajność urządzenia zależy od szybkości ogrzewania pomieszczenia, co z kolei prowadzi do znacznych oszczędności w kosztach eksploatacji. Termostat może monitorować zużycie energii, nie tracąc żadnego kilowata energii elektrycznej. Oszczędność w zużyciu energii jest spora (szczególnie w przypadku podwójnego zasilania) w porównaniu do grzejników konwekcyjnych, ogrzewania na olej, nagrzewnic i kurtyn powietrznych.

Niezawodność i bezpieczeństwo
Wszystkie panele są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, charakteryzują się wysoką niezawodnością, trwałością, odpornością na pożary, wybuchy i inne uszkodzenia mechaniczne. Panele są dopuszczone jako podstawowe źródło ogrzewania bez nadzoru oraz posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Posiadają długi okres eksploatacji -30 lat.

Ekologia i komfort
Systemy promieniowania cieplnego (w przeciwieństwie do systemów konwekcyjnych) nie wysuszają powietrza, nie emitują spalin i pary wodnej, nie stymulują cyrkulacji kurzu. Niskotemperaturowe długofalowe promieniowanie cieplne jest całkowicie nieszkodliwe wręcz bardzo zdrowe dla człowieka. Długość fali promieniowania jest bliska ciepłu ludzkiego ciała, ciepło jest odbierane łatwo i komfortowo. Wymiary urządzenia są przystosowane do łatwego montażu w dowolnym miejscu, nie tylko pod oknami.

Zastosowanie:
-Urządzenia znajdują zastosowanie do ogrzewania mieszkań, biur, obiektów przemysłowych, czy też pomieszczeń o specjalnych przeznaczeniach. Nasze panele zapewniają komfortowe warunki pracy i relaksu
-Tworzenie barier ciepłego powietrza w holach, wejściach, na korytarzach, itd.
-Ogrzewanie budynków prefabrykowanych, o strukturze modułowej, a także wszystkich innych, w których niezależnie od przyczyny nie można zainstalować ogrzewania centralnego
-Bardzo efektywna eksploatacja w przedszkolach, instytucjach edukacyjnych i medycznych, zarówno w charakterze podstawowego jak i komplementarnego ogrzewania, zwłaszcza w okresie wiosenno-jesiennym i w czasie nieplanowanych przestojów ogrzewania centralnego.
Przy spełnieniu powyżej opisanych warunków (czyli takich jak dobre ocieplenie budynku, właściwy dobór paneli oraz zastosowanie termostatów lub innego systemu sterującego, aby grzejniki pracowały tylko wówczas, gdy jest to konieczne) można uzyskać taki efekt:
Wenom napisał: Jutro mija rok jak używam infrapanele na podczerwień,podam parametry domu:parterowy,80m2 ,3 sypialnie,łazienka,s­alon połączony z kuchnią,przedpokój.Ś­ciany Solbet 24cm docieplone styropianem 20cm ciemnym na zakładkę,fundament docieplony styrodur 15cm na zakładkę,strop docieplony 70cm wełna mineralna,podłoga 30cm styropian,okna dwuszybowe,drzwi wejściowe z wkładką termiczą,bardzo ciepłe.Wentylacja grawitacyjna,każde pomieszczenie ma kratkę na suficie i wyjście rurą na strych,który jest dobrze wentylowany.nie ma kominów.Do gotowania płyta indukcyjna,pod zlewem terma Ariston 15l,w łazience boljer 100l.Taras,garaż,gan­ek,nie styka się bezpośrednio z domem,jest odizolowany.W każdej sypialni wisi panel pod sufitem 30-40cm od niego o mocy 650W,salon 2x650W,łazienka 650W,kuchnia 350W,przedpokój 450W,oświetlenie energooszczędne,opłata za cały rok 6 tyś,za wszystko.
Dodam jeszcze,że każdy panel ma swój sterownik,termostat w salonie jeden na dwa panele,ciepło jest prawie natychmiast,wysokośc pomieszczeń 2.80,rury wentylacyjne na strychu są docieplone wełną.Nie ma podłogi na strychu,tylko deski do przejścia,mogę jeszcze docieplic do 1m,bo stropem najwięcej ciepła ucieka,pod dachem nie ma ocieplenia.Wszystkie nadproża prefabrykowane Solbet,ocieplenie wchodzi na ramy okien i drzwi wejściowych.

Konrad napisał: Witam. Promienniki mam już zainstalowane. Pierwsze wrażenia:
– w systemie dogrzewania sprawdzają się rewelacyjnie. W nocy dogrzewam tylko te pomieszczenia co mi są potrzebne (do spania) i nie grzeję całej kubatury z nastawieniami na równe grzanie w poszczególnych pomieszczeniach.
-Obawiałem się, że pomieszczenie, ktore ogrzewam w nocy do 22°C, przy włączeniu ogrzewania nawiewnego rano w celu wzrostu temperatury w całym obiekcie spowoduje że to pomieszczenie będzie przesadnie ogrzane, ale ten efekt jest nieodczuwalny.
– dowolnie mogę sterować ogrzewaniem pomieszczenia firmowego, które z przyczyn oddalenia od nagrzewnicy i omijania przy ogrzewaniu kominkowym (w razie weekendowego zapalenia w kominku ) było czasami nierówno ogrzane.
– super sterowanie czasem przez bezprzewodowe sterowniki (program 5+2 dni bardzo dobrze się sprawdza gdyż w weekendy nie muszę grzać biura i ma tam byc zachowana zgodnie z moim wyborem – temp 15°c.)
– nagrzewnica jak się często włącza też bierze prąd ok. 500 W (poza gazem oczywiście). W związku z tym zakładam że korzyści i tak będą spore.
Obecne koszty ogrzewania za cały rok łącznie z CWU (od września do września) 6400 PLN przy ogrzewaniu ponad 280 m2. W zimie na jakiś czas ograniczaliśmy grzanie piwnicy ok. 110 m2.
Dane podaję, gdyby ktoś chciał sobie porównać lub odnieść. Pozdr. Konrad


wojciechmastalerz: Czytałem różne fora i się zdecydowałem.
Dzisiaj dostałem rachunek i postanowiłem się odezwać:)
Mam mieszkanie 50m2, dostałem rachunek za 2 miesiące 600zł. Latem mam rachunki ok.200zł, więc wyszło mi na ogrzewanie 400zł, czyli 200zł na miesiąc. W mieszkaniu 21°C, jak w pracy jesteśmy i śpimy to 20°C.
Montaż też elegancko, bo mam mieszkanie po remoncie, wszystko czyściutko.
Sąsiad ma gazowe, to zapłacił o 100zł więcej !
Jestem zadowolony z decyzji :)
W oszczędnościach skupiłbym się nad tym, że pod sufitem nie jest tak ciepło jak w normalnych ogrzewaniach. Skoro jest tam podobna temperatura jak przy podłodze, to logika podpowiada, że zużyto mniej prądu i mniejsza moc jest potrzebna. Wcześniej na pokoik miałem konwektor 1500W, teraz mam 650W.


CZY WIESZ ŻE PROMIENIE PODCZERWONE
BARDZO KORZYSTNIE WPŁYWAJĄ NA TWOJE ZDROWIE ?


Jak zatem podczerwień oddziałuje na żywy organizm?

W tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne.
W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i wywołuje pocenie się.

Posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz płytkich zaburzeń krążenia.

Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia.

Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów.

Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii.

Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn, w tym, co szczególnie może zainteresować panie, z żelującej substancji składającej się z tłuszczu, wody i innych zbędnych substancji, lokalizujących się w fałdach pod skórą, czyli cellulitu.copyright © 2015 alplus
Publikacje oraz zdjęcia zamieszczone na naszych aukcjach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody całkowicie zabronione.
Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa): 0,00%, oprocentowanie stałe 0%, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, całkowity koszt: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł, koszt ubezpieczenia: brak), 20 równych miesięcznych rat w wysokości po: 50 zł. Warunki oferty: wg stanu na 2 października 2017r. Umowa o pożyczkę zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie lub mBank S.A. z siedzibą w Warszawie lub Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, pod warunkiem pozytywnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Czas promocji jest ograniczony: null – null. Szczegóły promocji określa regulamin dostępny na: na.allegro.pl/raty.
Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Dostawa i płatność
od 27,00 zł

Lokalizacja: Bielsko-Biała, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
27,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
3
czas realizacji
3 dni robocze

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
O sprzedającym
alplus_pl
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

130

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

5,0

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

Informacje o sprzedającym

Nasze ponad 8-letnie doświadczenie w obsłudze tysięcy klientów z Allegro zaowocowało powstaniem tego konta, na którym oprócz korzystnych cen spotkasz się z najwyższą jakością obsługi. Zapraszamy! U nas wyjdziesz na PLUS!Pozostałe informacje

Zobowiązuję się dostarczyć rzeczy bez wad, z wyłączeniem wad wskazanych w ofercie sprzedaży.