Grzejnik Elektryczny PODCZERWIENI 350W Ogrzewanie (6542129457)

zakończona
540,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska 15,00 zł
 • Przesyłka kurierska pobraniowa 20,00 zł
 • lokalizacja: Wrocław
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: nowy
 • rodzaj: elektryczne
 • waga (z opakowaniem): 6.00 [kg]
 • uszkodzony: nie

CZYM JEST TECHNOLOGIA PANELI GRZEWCZYCH?

Rosnące koszty ogrzewanie skłaniają do poszukiwania tańszych i efektywniejszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Proszę zapoznać się z możliwościami jakie otwiera przed Państwem tanie, efektywne i zdrowe ogrzewanie podczerwienią. Energooszczędność i przyjazność środowisku. Energia elektryczna zamieniona w odpowiedni sposób na falową energię cieplną sprawia, że ogrzewanie elektryczne może być bardzo tanie!!!

panele grzewcze są urządzeniami, które emitują ciepło pod postacią fali podczerwonej, która rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu, dociera do przedmiotów, ścian, ściany zostają wysuszone, ciepło to eliminuje zatem wilgoć, pleśń i grzyba. Następnie wraca do pomieszczenia ogrzewając wtórnie powietrze od ogrzanych ścian i przedmiotów. Dzięki temu uzyskujemy efekt grzewczy przy mniejszym nakładzie energii niż w przypadku konwencjonalnych systemów grzewczych.

Przy odpowiednim doborze mocy (30 W / m.sześć.) panele przy całodobowym ogrzewaniu i utrzymywaniu temperatury na poziomie 22-23 st.C. zużywają prąd tylko przez 5 h na dobę.

Technologia konwencjonalna (ogrzewanie konwekcyjne):

Aby ogrzać wodę do pożądanej temperatury wykorzystuje się przeważnie paliwa kopalne takie jak węgiel, gaz, olej, drewno. Podgrzana woda jest przechowywana i w przypadku potrzeby transportowana do kaloryfera przez lepiej lub gorzej zaizolowane rury, który następnie ogrzewa otaczające go powietrze. W ten sposób ogrzane powietrze powinno w następnym kroku ogrzewać ludzi. W toku tego procesu powietrze znajdujące się w pomieszczeniu wprawiane zostaje w rotację. Ogrzane unosi się od kaloryfera do góry, przestrzeń pod sufitem staje się ciepła ale następnie w toku stopniowego ochładzania opada chłodząc się wzdłuż przeciwległej ściany i przepływa na wysokość podłogi już jako ochłodzone powietrze z powrotem w kierunku kaloryfera aby tam zostać ponownie ogrzane i rozpocząć proces cyrkulacji od nowa.


Podczas tego transportowana jest też olbrzymia ilość kurzu oraz pyłków przez pomieszczenie, co jest bardzo niekorzystne dla przebywających w nim osób oddychających takim powietrzem. Zatem tylko mała część zaangażowanej energii dociera do osób przebywających w pomieszczeniu w postaci pożądanego ciepła. Nieprawdopodobne marnotrawstwo.


Z powyższego okazuje się, że konwencjonalna zamiana energii w ciepło nie jest szczególnie efektywna.


Pomimo to konwencjonalne systemy ogrzewania są przedstawiane przez producentów i lobbystów ciągle na nowo jako innowacyjne i oszczędne techniki ogrzewania. Dodatkowo pomijane są niebagatelne kwestie bieżących kosztów konserwacji oraz napraw linii przesyłowych a także czyszczenia kominów.

Technologia podczerwieni:

Technologia podczerwieni w której działają panele grzewcze bazuje na wykorzystaniu fal światła z obszaru poniżej (lac. infra) czerwonego obszaru widzialnego swiatla, których kojące i przyjemne ciepło porównać można z promieniami słonecznymi.


Wielką zaletą tej technologii jest fakt, że to nie powietrze zostaje ogrzane, jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, ale cała emitowana przez panele energia przechodzi bez strat przez powietrze i ogrzewa bezpośrednio ściany, osoby oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Działanie paneli porównac można także do działania pieca kaflowego - zasada emisji ciepła bez udziału powietrza, a tym samym bez strat emisyjnych.


Ogrzane emitowanym ciepłem ściany, przedmioty oraz osoby oddają następnie nagromadzone ciepło, dzięki czemu uzyskiwany jest w pomieszczeniu przyjemny komfort termiczny.


W efekcie do czynienia mamy z dwoma rodzajami ciepła: a.) bezpośrednie ciepło emitowane przez panele ; b.)pośrednie ciepło oddawane przez ściany, osoby oraz przedmioty. Dzięki temu temperatura odczuwana jest o ok. 2-3 stopnie wyższa niż temperatura rzeczywista - już dzięki temu oszczędzamy energię!

Przykładem tej zasady jest sytuacja kiedy stojąc w upalny dzień na słońcu odczuwamy promienie ciepła. Kiedy jednak odsuwamy się do cienia natychmiast jest nam chłodniej, choć w rzeczywistości temperatura powietrza na słońcu i w cieniu jest taka sama. Dzięki tej zalecie, w pomieszczeniu o zmierzonej temperaturze 18 st. C. temperatura odczuwana jest na poziomie ok. 20 - 21 stopnie. Osiągamy dzięki temu przyjemny klimat w pomieszczeniu a jednocześnie oszczędzamy energię.


Emitowane fale ciepła osuszają ściany, poprawiając ich właściwości izolacyjne (sucha ściana izoluje lepiej niż ściana wilgotna), dzięki czemu zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło. Jednocześnie zapobiega to rozwojowi pleśni oraz grzyba na ścianach.

 • Fale ciepła emitowane przez panele grzewcze podczerwieni

 • Emitowane ciepło nagrzewa ściany, sufit, podłogę, przedmioty oraz ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Wszystko to gromadzi energię i oddaje ją ponownie do pomieszczenia.
 • Ciepło konwekcyjne

 • Ciepło unosi się w powietrzu zgodnie z zasadą krążenia powietrza w pomieszczeniu. W ten sposób przestrzeń wyższa jest bardziej nagrzana niż dolna. Powstaje uczucie niewygody spowodowane zimnymi stopami i gorącą głową. Przez cyrkulację wzbijany jest kurz co doprowadza do krążenia w powietrzu bakterii.
SUNPOWER mini 300 W

Bardzo estetyczne i solidne wykonanie. Model ten wyprodukowany jest ze stali, co czyni go praktycznie niezniszczalnym i estetycznym rozwiązaniem grzewczym do każdego zastosowania: domu, mieszkania lub biura. A dodatkowe powleczenie powierzchni warstwą kwarcu wydatnie zwiększa powierzchnię emisjii fali podczerwonej.


Dane techniczne
Moc:

350 W - ogrzewana powierzchnia: 10 m.sześć. = 5 m.kw.

przy wysokości pomieszczenia 2,5 m.

Wymiary: 59 cm x 59 cm x 3 cm
Waga: 5 kg
Zasilanie: 230 V

Kolory:

biały
Materiał: stal (co czyni go praktycznie niezniszczalnym)
Ramka: bezramowy
W zestawie:

przewód elektryczny długości 3 m. zakończony wtyczką 230 V,

uchwyty montażowe

Miejsce montażu:

Klasa wodoszczelności:

ściana lub sufit

IP44

KOSZTY OGRZEWANIA

Pomiar kosztów ogrzewania w pomieszczeniu mieszkalnym - budownictwo z roku 2006, mieszkanie narożne na ostatnim piętrze, bezpośrednio pod dachem, kubatura pokoju 23 m.sześć. zastosowany panel 700 W (30,4 W / m.sześć):

Koszt ogrzewanie w miesiącu listopadzie wyniósł 7 PLN!!!

Zużycie prądu od dnia: 01.10.2011 do dni 20.02.2012 (dzień aktualizacji): 247 kWh

Koszt ogrzewanie od dnia: 01.10.2011 wynosi: 247 kWh x 0,6 PLN = 148 PLN (29 PLN / mieś).

Bardzo ważne: najlepsze efkety oszczędności uzyskujemy kiedy stosujemy nadmiar mocy - wówczas mocniejsze panele szybciej uzyskują zadaną temperaturę i szybciej się wyłączają. Zakup paneli jest jednorazowy, a oszczędności uzyskujemy w horyzoncie całego życia.

Bardzo chętnie udzielimy dodatkowej informacji pod numerami tel:

Tel.: +48 71 725 52 37

Kom.: +48 790 44 04 28

GLOBAL, ul. Rusałki 13, 42-700 Lubliniec

NIP: 575-169-00-02

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 15,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 2 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 20,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT

dane sprzedawcy

Witamy Państwa w świecie energooszczędnych rozwiązań grzewczych. Jesteśmy profesjonalistami z zakresu ogrzewania podczerwienią. Oferujemy Państwu największy wybór urządzeń grzewczych podczerwieni w Polsce, fachowy dobór urządzeń, błyskawiczną wysyłkę a także fachową poradę telefoniczną. GLOBALul. Rusałki 1342-700 LubliniecNIP: 575-169-00-02tel: 71 7255237kom. 790 44 04 28 wysyłki realizowane są z naszego magazynu zlokalizowanego we Wrocławiu,przy ulicy Swojczyckiej 21/41, gdzie znajduje się także ekspozycjaoferowanych produktów z możliwością ich obejrzenia.