GEOWŁÓKNINA GEOKRATA PES 120G 2x50M WŁOSKA (6481991873)

1 osoba kupiła 1 sztukę
9 dni do końca
cena kup teraz
165,00 zł
z 49 sztuk
Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska 15,00 zł
 • Przesyłka kurierska pobraniowa 21,00 zł
 • lokalizacja: BIAŁYSTOK
 • czas wysyłki: do 2 dni
 • Towar wysyłamy w ciągu 24 godziny od daty zaksięgowania kwoty na naszym koncie.
 • W tytule przelewu proszę o podanie nr aukcji i loginu.
 • Po zakupie proszę o podanie danych do faktury VAT.
 • Możliwy odbiór własny w siedzibie firmy.
 • BANK WBK Nr konta: 27 1090 2587 0000 0001 2265 8040
 • Wysyłamy również za granicę

GEOWŁÓKNINA GEOKRATA PRIMATESS 120G 2x50M WŁOSKA


GEOWŁÓKNINA PRIMATESS TC/PES

120g 2m x 50mb

Cena za rolkę 100m2

TECHNOLOGIA

PRIMATESS jest produkowany na bazie wysoko wytrzymałego włókna poliestrowego, które poddane kilkukrotnie procesom igłowania tworzą wysoce wytrzymałą strukturę włókniny – szeroko stosowaną w budownictwie wodnym i lądowym. Geowłókniny PRIMATESS nie zawierają żadnych związków chemicznych ani żywic w związku z tym nie stanowią żadnego zagrożenia dla środowiska. Są one odporne na działanie grzybów, pleśni oraz wszelkiego rodzaju składnikom chemicznym występujących w glebie.

FUNKCJE

W przypadku budowy lotnisk, torowisk czy dróg – warstwa podłoża jest poddawana naprężeniom wynikającym z ich użytkowania oraz oddziaływaniu czynników atmosferycznych. Prowadzi to do powstawania pęknięć oraz do mieszania się ze sobą poszczególnych warstw gruntu – zmniejszających jego właściwości nośne. W konsekwencji powstaje ryzyko osuwania się konstrukcji ziemnych oraz koleinowania. PRIMATESSŸ przejmuje powstające naprężenia dynamiczne oraz powstrzymuje poszczególne warstwy podłoża przed wymieszaniem się – co znacznie wydłuża czas eksploatacji ciągów komunikacyjnych a jednocześnie zmniejsza ilość kruszywa potrzebnego przy ich budowie.

FUNKCJA: FILTRACJA

Geowłókniny PRIMATESSŸ zapobiegają migracji cząsteczek gruntu, umożliwiając jednocześnie swobodny przepływ wody oraz gazu. Migracja powoduje osłabienie parametrów nośnych gruntu i jego systematyczne wypłukiwanie co w konsekwencji może prowadzić do jego osuwania się. Właściwości filtracyjne PRIMATESS-u są szeroko wykorzystywane w inżynierii wodnej – przy budowie tam, zbiorników wodnych, regulacji rzek i innych pracach z zakresu hydroinżynierii. Utrzymują one skutecznie grunt pod geosiatkami lub/i georusztami w przypadku budowy nasypów czy też umacnianiu skarp.

FUNKCJA: DRENAŻ I OCHRONA

Środowisko naturalne jest bardzo podatne na zanieczyszczenia generowane przez naszą cywilizację – dlatego musi być szczególnie chronione w przypadku budowy zbiorników paliw płynnych, stacji benzynowych czy też składowisk odpadów komunalnych. Celem zapewnienie 100% ochrony przed przedostaniem się niebezpiecznych substancji do gruntu stosuje się PRIMATESSŸ . Stanowi skuteczną ochronę geomembran oraz folii przed mechanicznymi uszkodzeniami i wydostaniem się do środowiska naturalnego niebezpiecznych związków. Dodatkowo – dzięki stabilnej wodoprzepuszczalnośc­i – PRIMATESS odprowadza ścieki i gazy powstające w składowiskach odpadów.

ZASTOSOWANIE W BUDOWNICTWIE PRZEMYSŁOWYM:

 • BUDOWA CIĄGÓW KOMUNIKACYJNYCH – celem wzmacniania podłoża oraz separacji różnych warstw gruntu
 • BUDOWA TECHNOLOGICZNYCH DRÓG LEŚNYCH (PRZECIWPOŻAROWYCH)
 • BUDOWA i REKONSTRUKCJA CIĄGÓW KOLEJOWYCH – celem zapewnienia stabilności i właściwej geometrii torów.
 • BUDOWA WYSYPISK ŚMIECI, KOMPOSTOWNI oraz STACJI PALIW – celem ochrony uszczelnień z geomembran przed uszkodzeniem mechanicznym. Dodatkowo służą do drenażu ścieków i gazów powstające na powierzchni wysypisk śmieci.
 • PRACE HYDROINŻYNIERYJNE – celem wzmacniania podłoża oraz filtracji wody
 • SYSTEMY DRENARSKIE, CHODNIKI, BIEŻNIE – wszędzie tam gdzie chce się zapobiec mieszaniu ze sobą materiałów o różnych właściwościach i parametrach.
 • BUDOWA TUNELI – celem wzmocnienia konstrukcji i stabilizacji podłoża.
 • DACHY ZIELONE -stanowi świetny materiał do konstrukcji zielonych dachów i tarasów, utrzymując – dzięki swym właściwościom filtracyjnym przy jednoczesnej dużej wytrzymałości na przebicie – grunt wraz z sadzonkami w stałym miejscu.

ZASTOSOWANIE PRZYDOMOWE:

 • Podjazd do garażu lub dojazd tymczasowy (budowa)-PRIMATESS® TC/PES wydatnie poprawia parametry mechaniczne podłoża i w tym celu układana jest pomiędzy warstwami ziemi. PRIMATESS przejmuje naprężenia mechaniczne generowane przez ciężki sprzęt budowlany podczas budowy domu, a w okresie późniejszym przez użytkowników posesji. W sposób trwały zapobiega zapadaniu się podłoża oraz jest najtańszym sposobem zapewnienia dojazdu do posesji w trakcie budowy. Po wyłożeniu podjazdu tymczasowego geowłókniną PRIMATESS® TC/PES – mamy przygotowany teren pod wyłożenie kostki brukowej lub wylanie podjazdu betonowego do garażu. Geowłókniny pozwalają zaoszczędzić kruszywo niezbędne do podbudowy drogi nawet o połowę, bez utraty stabilności podłoża.
 • Chodniki i ścieżki wokół domu – PRIMATESS® jest doskonałym materiałem konstrukcyjnym przy budowie dróg, chodników i tarasów wokół domu. Zapobiegając migracji cząsteczek gruntu do podbudowy, umożliwia jednoczesny, swobodny przepływ wody lub gazu. Migracja gruntu powoduje wypłukiwanie się piasku/żwiru pod wpływem warunków atmosferycznych (deszcz, mróz) – i powoduje, że płyty chodnikowe zaczynają się chwiać, a tarasy są niestabilne. PRIMATESS® stanowi również świetny materiał przy budowie kortów przydomowych, kładzeniu sztucznej murawy.
 • Drenaż opaskowy wokół elewacji budynków – PRIMATESS® chroni instalację drenarską wokół budynku przed uszkodzeniem mechanicznym oraz zamuleniem, w przeciwnym razie mogłyby występować podtopienia lokalne na działce oraz w samym budynku. Użycie geowłóknin sprawia iż system drenarski działa sprawnie i skutecznie odprowadza wodę nawet po wielu latach eksploatacji. Dodatkowo może on być montowany jako ochrona przez przebiciem foli kubełkowej stanowiącej izolacje elewacji budynku.
 • Baseny i oczka wodne – folie używane jako warstwa uszczelniająca w basenach lub oczkach wodnych są bardzo cienkie i podatne na przebicia mechaniczne. PRIMATESS® chroni je przed przebiciem od strony zewnętrznej i wewnętrznej – zapewniając szczelność konstrukcji mimo zmiennych temperatur.
 • Drenaż wokół przydomowych oczyszczalni ścieków – aby drenaż był skuteczny musi być drożny. Geowłóknina PRIMATESS® zatrzymuje grunt (błoto, muł) przed przedostaniem się do warstwy drenarskiej wokół rur, który inaczej blokowałby działanie całego systemu. Stanowi tani i skuteczny sposób na wieloletnią eksploatację całego systemu .
POTRZEBUJESZ INNEGO PRODUKTU Z TEJ BRANŻY ??
ZAPRASZAMY NA INNE NASZE AUKCJE!!
LUB ZADZWOŃ 85 662 53 85 LUB 728 211 902
POZDRAWIAMY,
ZESPÓŁ B.MAX
wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 15,00 zł
kolejna sztuka: 15,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 21,00 zł
kolejna sztuka: 21,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy