Gdyby to była fikcja (6483280810)

zakończona
24,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 8,80 zł
 • List polecony priorytetowy 11,00 zł
 • lokalizacja: Pruszków
 • stan: nowy
 • waga (z opakowaniem): 0.54 [kg]
 • okładka: twarda
 • rok wydania (xxxx): 2015
 • kondycja: bez śladów używania
 • rodzaj: wspomnienia

Tytuł: Gdyby to była fikcja

Autor: Elsa Thon

Stan: 5,0 d 1,00 do 5,00. Bez śladów wewnętrznej i zewnętrznej „konsumpcji”, nówka-nowa

Stron: 242

Wydawca: Książnica Pruszkowska

Rok: Pruszków 2015, wyd. I

Format: B-5 cm

Waga: 0,50 kg

Okładka: twarda

Język: 100 polski

Cena wydawcy/okładkowa: brak

Murarz – muruje. Panikarz – panikuje. „Kup Teraz!”. Nabywca – kupuje.

/// Pruszków, holocaust, getto, polskie podziemie, Żydzi, Skarżysko-Kamienna, ///

Elsa Thon – w Polsce nazywała się Balbina Synalewicz – urodziła się w Pruszkowie 10 stycznia 1923 roku. Tu dorastała, tu rozpoczęła edukację – najpierw w szkole im. Józefa Piłsudskiego, następnie im. Tadeusza Kościuszki. Pierwsze sympatie, fascynacje i zainteresowania związała z naszym miastem. Pruszków tego okresu przez nią malowany, to świat ciepłych, pastelowych barw, dziecięcych zabaw i radości. Dzieciństwo jej skończyło się nagle, szybko i brutalnie – 1 września 1939..."

Bohaterka tej przejmującej opowieści - Elsa Thon – w czasach, które spędziła w Polsce, nazywała się Balbina Synalewicz. Urodziła się w Pruszkowie i z ziemią pruszkowską związane było jej dzieciństwo i młodość. W jej wspomnieniach z tego okresu Pruszków malowany jest w ciepłych, pastelowych barwach. To beztroskie życie skończyło się nagle i brutalnie z chwilą wybuchu wojny. Elsa Thon wraz z rodziną trafiła do getta, najpierw w Pruszkowie a potem w Warszawie. Tu wstąpiła do kibucu i została skierowana do pracy w konspiracji. Aresztowana przez gestapo w wyniku donosu, została wysłana do obozów pracy przymusowej (Płaszów, Skarżysko-Kamienna). Przeżyła, ale straciła najbliższych: rodziców, siostrę i większość krewnych. Autorka opisuje swoje przeżycia w sposób w sposób bardzo prosty, o przerażających wojennych wydarzeniach pisze bez brutalnej szczegółowości. Wspomnienia Elsy Thon, to - jak możemy przeczytać we wstępie – „opowieść o odwadze, grozie, wytrzymałości i odrobinie szczęścia, które umożliwiło jej przetrwanie".

1) Kupuj więcej niż jedną rzecz zapłacić mniej za przesyłkę. 2) Licytowana rzecz ma dobry sejwink, warta pieniędzy. Nie kupuj na „wariata”, niech kupi ten komu się przyda. 3). Im wcześniej przelew dotrze tym przesyłka szybciej wpadnie w skrzynkę. 4). Przy braku przelewu do 10 dni wystawiam negatywny komentarz na Allegro. Brak zamknięcia transakcji w długim terminie. 5). Proszę dokonać opisanych wpłat na konto. Następnie proszę o e-mail, przyspieszy wysyłkę. Pamiętaj o podaniu opcji dostawy. 6). Indywidualnie informuję o kosztach nadania kilku przedmiotów i zagranicznego. Inne taryfy opłat. Note. When you send a package overseas air fares are other postal charges. Individually inform you about the cost of foreign shipping.

Dobra okazja, warta pieniędzy.

Licytuj, bo ktoś cię uprzedzi i możesz żałować straconej, cennej publikacji!!

Bum-Bum-Bum!

Miło o prezencie tu pamiętać!

Radość wielka czeka cię, gdy zakupisz szybko mnie!

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • NORDEA BANK POLSKA S.A. 63 1440 1387 0000 0000 0924 3887
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 11,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 8,80 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua