FRANCISCO COLOANE - OPOWIEŚCI Z DALEKIEGO POŁUDNIA (6542023333)

zakończona
24,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • stan: używany
  • okładka: miękka
  • rok wydania (xxxx): 2003

Wydawnictwo: Noir sur Blanc

Stron 433

Tom opowiadań chilijskiego pisarza (Francisco Coloane 1910 – 2002) pochodzi z trzech zbiorów, z których każdy utrzymany jest w odmiennej poetyce i ukazuje inne oblicze autora. Przylądek Horn to czternaście dziwnych, nastrojowych historii, czasem wzruszających, częściej przerażających. Niebagatelną rolę odgrywają tu niezwykła przyroda i surowy klimat Dalekiego Południa. W umysłach wystawionych na ich oddziaływanie bohaterów nieraz lęgnie się szaleństwo, zacierając granice między rzeczywistością a ułudą.

Osiemnaście utworów z Zatoki Penas ma znacznie swobodniejszą strukturę. To krótkie impresje niemal bez fabuły, notatki z zasłyszanych opowieści i przeczytanych dokumentów, szkicowe zapisy własnych przeżyć. Krótko mówiąc, przegląd fascynacji i ulubionych tematów autora.

Niewątpliwie bardzo atrakcyjnym zbiorem jest Ziemia Ognista. Zawiera dziewięć typowych short stories, o wartkiej akcji, sensacyjnej lub awanturniczej, błyskotliwie spuentowanych. Ich tworzywem są zwykle wydarzenia autentyczne.

Wszystkie opowiadania łączy miejsce akcji: południowe krańce Chile i Argentyny, skąd już nie tak daleko do koła podbiegunowego i Antarktydy. W tej monumentalnej scenerii żyją i pracują twardzi ludzie: wielorybnicy, łowcy fok, gauczowie, poszukiwacze złota, a także bandyci. Ekstremalne warunki wymagają od nich równie ekstremalnych zachowań - od bestialstwa po szlachetne poświęcenie. Nadaje to prozie Francisca Coloane siłę emocjonalną, wobec której trudno pozostać obojętnym.

Stan książki oceniam jako dobry.

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • BRE BANK SA 83 1140 2004 0000 3002 5247 3670
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 8,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

Książki, które obecne są na moich aukcjach pochodzą z prywatnego księgozbioru gromadzonego od pokoleń. Jako osoba prywatna nie mogę wystawiać faktur. Jeżeli pojawią się wątpliwości dotyczące sprzedawanych książek poproszę o kontakt e - mailowy renatakupczyk@tlen.pl, odpowiem jak najszybciej. Książki wysyłam praktycznie natychmiast po stwierdzeniu wpłaty, listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej na terenie RP.

pozostałe informacje

Prosiłabym o wpisanie w tytule tradycyjnego przelewu, numeru aukcji, tytułu książki lub jego fragmentu ułatwi to identyfikację. W przypadku płatności przez PayU wszystko jest jasne