FOTELIK MAXI COSI RODI XP 15/36 kg REGULOWANY DB (6542129873)

zakończona
180,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • stan: używany
  • waga dziecka: 15-36 kg
  • marka: Maxi-Cosi
  • mocowanie fotelika względem kierunku jazdy: przodem do kierunku jazdy
  • informacje dodatkowe: regulacja pozycji dziecka, regulacja zagłówka, zdejmowana tapicerka

AUTOFOTELIK MAXI COSI Fotelik RODI XP

FOTELIK W DOBRYM STANIE TAPICERKA JEST W ŚLICZNYCH KOLORACH WSZYSTKO JEST CZYSTE w DOBRYM STANIE tapicerka jest ORYGINALNA WKŁADKA STYROPIANOWA JEST CAŁA

.

RODI XP

Udowodnione bezpieczeństwo

• Fotelik samochodowy dla starszego dziecka montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa
Optymalna ochrona dolnej części pleców i bioder podczas bocznych uderzeń

• Prowadzenie samochodowego pasa bezpieczeństwa zapewnia jego prawidłowy przebieg i zabezpiecza dziecko
• Odchyla oparcie dostosowujesz do odchylenia fotela samochodu dla lepszego ich dopasowania
• Zatwierdzony jako spełniający najnowszy europejski standard bezpieczeństwa, normy ECE R44/04

Komfort

• Regulując wysokość i szerokość dopasowujesz go do rozmiarów rosnącego dziecka


Komfortowe siedzisko
Lekki, poreczny do przekładania z jednego samochodu do drugiego


• Tapicerkę łatwo zdjąć do prania

  • Waga i wiek

    Od ok.3,5 roku – 12 lat

    15 – 36 kg (Grupa 2/3)Fotelik RODI XP przeznaczony jest dla dzieci w II i III grupie wagowej to znaczy od 15 do 36 kg w przedziale wiekowym od okolo 3 do 12 lat. Producent zadbał o bezpieczeństwo, bardzo wysoko oceniane, czego dowodem są certyfikaty i wyróżnienia.
Przeznaczony dla dzieci o wadze od 15-36 kg.

Do tego typu fotelika przesiadają się najczęściej 3-4 letnie maluchy i korzystają z niego do 10-12 roku życia.
Przy wyborze fotelika z tej grupy należy pamiętać, że dziecko będzie korzystało z niego najdłużej.

Dziecko wraz z fotelikiem przypinamy 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, odpowiednio przeprowadzonym przez jedną z dwóch czerwonych szczelin w zagłówku (pas barkowy) oraz przez szczeliny pod oboma podłokietnikami (pas biodrowy).

Rodi posiada oparcie z 4-stopniową regulacją zagłówka, co pozwala na bezpieczne i wygodne ułożenie głowy dziecka, bez względu na jego wzrost. Kupując fotelik młodszemu dziecku pamiętajmy, że musi ono ważyć min. 15 kg.. Należy się również upewnić czy jego wzrost pozwala na korzystanie z tego modelu fotelika: pas barkowy, będąc wsunięty do szczelinki w zagłówku ustawionym na najniższym poziomie, musi przebiegać bezpośrednio nad ramieniem dziecka, a nie pod zbyt ostrym katem.

W Rodi XP, głowę oraz ramiona dziecka, chroni -boczny system ochrony. Jest to najnowsze zabezpieczenie, zapewniające maksymalną ochronę podczs bocznych kolizji. w zagłówku powoduje, że wokół głowy dziecka nie ma zbędnej przestrzeni, co jest również bardzo wygodne dla niego podczas snu. Główka nie jest narażona na gwałtowne ruchy w bok, nie nadwyrężają się kręgi szyjne.

Często się zdarza, że właśnie taki "wąski" zagłówek zniechęca rodziców do fotelika. Wydaje im się, że okaże się zbyt wąski lub będzie ograniczał dziecku pole widzenia.Nie jest to prawdą. Dzięki takiej budowie zagłówka, dziecko siedzi poprawnie , a tym samym jest mu wygodniej - głowa i szyja nie reagują tak gwałtownie na każdym zakręcie, jak w foteliku bez SPS. Najnowsze badania i testy wykazują, że SPS jest niezastąpiony podczas bocznych kolizji. Maksymalnie chroni głowę oraz ramiona dziecka, a "wąski" zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, tworzy swoisty korytarz utrzymujący głowę w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni, w nim nie grozi jej uderzenie w szybę lub boczny słupek.

Wybierając fotelik samochodowy pamiętaj, że priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka.

W sytuacji, w której starszemu dziecku jest już niewygodnie w foteliku, bez trudu można odczepić oparcie wraz z zagłówkiem. Dziecko podróżuje wtedy na samym siedzisku, zapewniającym mu odpowiednią wysokość, by mogło być prawidłowo przypięte 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa. Tapicerkę w Rodi można bez trudu wyjąć i wyprać, stosując się do zaleceń instrukcji.

FOTELIK UŻYWANY ALE WDB STANIE NORMALNE DROBNE ŚLADY UŻYTKOWANIA , WSZYSTKO JEST W NIM SPRAWNE , JEST BEZWYPADKOWY BEZ USZKODZEŃ WKŁADKA STYROPIANOWA JEST CAŁA . . FOTELIK CZYSTY - WYPRANY- GOTOWY DO UŻYTKU.

WSZYSTKIE PYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ POD NUMER
793-977-455

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 30,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje