Formy interaktywności we współczesnej edukacji NOW (6910839424)

zakończona
16,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List ekonomiczny 7,50 zł
 • List priorytetowy 9,40 zł
 • List polecony ekonomiczny 10,90 zł
Zakupy od 400 zł wysyłka gratis
 • lokalizacja: Kościan, Polska
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • waga (z opakowaniem): 0.54 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 2006
 • kondycja: bez śladów używania
WITAMY NA AUKCJI!

TYTUŁ: Formy interaktywności we współczesnej edukacji.
AUTOR: Anna Gnitecka
PRZEKŁAD: -
WYDAWNICTWO: Naukowe Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego
ROK WYDANIA: 2006
STRON: 320
FORMAT: 235x165mm
OKŁADKA: miękka
ISBN: 83-86273-58-5
SERIA: -
STAN: bardzo dobry-,nowa i nieużywana.

fragment Wstępu

Co stanowi o istocie edukacji interaktywnej? Jakie mogą być formy interakcji we współczesnej edukacji? Jaki jest sens i znaczenie interakcji? Na jakich założeniach opiera się edukacja interaktywna na świecie? Jaki jest jej wizerunek wśród użytkowników? Jakie są efekty ilościowe i jakościowe wybranych programów edukacji interaktywnej? W jaki sposób można skonstruować model centrum edukacji interaktywnej? Pytania te stanowią przedmiot badań w niniejszej pracy.
U podstaw każdej edukacji znajdują się różne formy interakcji występujące w oparciu o podmioty lub przedmioty przekazu treści. Według pierwszego kryterium istnieją dwie zasadnicze formy interakcji: interakcja człowiek - człowiek lub otoczenie społeczne oraz interakcja człowiek - komputer. Ze względu na sposób komunikowania się osób można wyróżnić interakcję opartą na przekazie perswazyjnym, dialogu, interpretacji oraz projektowaniu i rozwiązywaniu zadań. Z uwagi na miejsce i sposób ujmowania rzeczywistości społecznej można wskazać na interakcję zdalną i lokalną, wirtualną i realną. Wyróżnione tu formy interakcji we współczesnej edukacji mogą współwystępować oraz wzajemnie się uzupełniać. Szczególnego znaczenia różne formy interakcji nabierają we współczesnej cywilizacji. Podstawową jej wartością jest informacja1. Cywilizacja ta opiera się na jej pozyskiwaniu i przetwarzaniu.
Problem przetwarzania informacji w edukacji interaktywnej może być rozpatrywany w aspekcie technicznym, pedagogicznym, socjologicznym oraz psychologicznym (psychologii poznawczej). W aspekcie technicznym informacje mogą być przedstawiane w formie strukturalnego zapisu (hipertekstu) za pomocą elektronicznych nośników wiedzy. W podejściu pedagogicznym chodzi o efektywny sposób kształcenia. W aspekcie socjologicznym dąży się do ukazania interaktywnych związków międzyludzkich. W kontekście psychologii poznawczej człowiek jest układem przetwarzającym informacje dzięki procesom myślenia, przewidywania i planowania. Pozwala to na formułowanie systemu oczekiwań w stosunku do wartości informacji oraz programów działania zorientowanych na jej pozyskiwanie i przetwarzanie. Sygnalizowane tu zagadnienia znalazły rozwinięcie w niniejszej pracy.
Na treść pracy składa się pięć rozdziałów. W pierwszym z nich wskazuje się na proces globalizacji edukacji prowadzący do kształcenia permanentnego, kulturalnego i medialnego. Dochodzi się do sformułowania szeregu definicji interakcji, interakcyjności, interaktywności i edukacji interaktywnej.
W drugim rozdziale rozpatruje się różne formy interaktywności, będące tematem przewodnim pracy. Ukazuje się je w modernizmie, postmodernizmie i późnym modernizmie. W ten sposób wyróżnia się typy kształcenia tradycyjnego, korespondencyjnego, sieciowego i mieszanego, czyli e-learningu. Przedstawia się modele i organizację kształcenia sieciowego. Porównuje się edukację konwencjonalną z sieciowym kształceniem na odległość i wskazuje na możliwość obliczenia ich efektywności kosztowej.
W trzecim rozdziale zwraca się uwagę na tworzenie programów edukacji interaktywnej. Skupia się na projektach do nauki języków (angielskiego, włoskiego, niemieckiego i polskiego) oraz nauczania integralnego. Proces kształcenia interaktywnego może być tu pojmowany jako ciąg organizowanych sytuacji zadaniowych (podejście sytuacyjne), a nie tylko jako ciąg stawianych uczniom zadań lub przekazywanych informacji (podejście zadaniowe). W podejściu sytuacyjnym projektowane przez osobę uczącą się zintegrowane zadanie nie jest jej narzucane, a przez fakt antycypacji celu działania zaakceptowane jako własne. Pozytywne zaangażowanie emocjonalne wzmacnia efektywność interaktywnej edukacji.
W czwartym rozdziale przedstawiono metodologiczne podstawy badań nad edukacją interaktywną. Przemiany w obrębie cywilizacji informacyjnej i różnych form interaktywności są źródłem inspiracji dla pedagogiki. Dziedzina ta zajmuje się pozyskiwaniem i prze-twarzaniem informacji przez człowieka w różnych sytuacjach dydaktyczno- wychowawczych". Szczególna waga tych zagadnień skłonią do podjęcia badań w zakresie różnych form interaktywności. Stawia się następujące problemy badawcze. Jakie założenia edukacji interaktywnej formułowane są w różnych krajach świata? Jakie są funkcje założone i realizowane edukacji interaktywnej? Jaki jest wizerunek edukacji interaktywnej w opinii jej użytkowników? Jaka jest efektywność wybranych programów edukacji interaktywnej? Jaki byłby optymalny model edukacji interaktywnej?
Na powyższe pytania dąży się do uzyskania odpowiedzi w piątym rozdziale. Analizuje się wyniki badań komparatystycznych w różnych krajach. Bada się wizerunek edukacji interaktywnej poprzez ankiety dotyczące preferencji kształcenia i skłonności do kształ-cenia sieciowego. Analizuje się słabe i mocne strony, szanse i zagrożenia kształcenia tradycyjnego i sieciowego. Kształcenie mieszane okazuje się najefektywniejsze. Ocenia się projekty stron internetowych i konspekty lekcji wskazując na ich cechy charakterystyczne. Poddaje się analizie ilościowej i jakościowej efekty edukacji interaktywnej. Wykorzystuje się powyższe analizy do stworzenia projektu Centrum Edukacji Interaktywnej Interakcja. Stanowi on ostatni już etap pracy.
Pracę kończy podsumowanie wraz z wnioskami z badań oraz streszczenie w języku angielskim.

POLECAMY!

ZAPRA­SZAMY NA POZOSTAŁE AUKCJE!

PRZED ZALICYTOWANIEM KONIECZNIE PRZECZYTAJ „O MNIE”!
wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u Rajska_Chwila za co najmniej 400 zł.
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 31 1050 1520 1000 0090 7898 2601
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 13,50 zł
kolejna sztuka: 4,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
List polecony ekonomiczny 10,90 zł
kolejna sztuka: 2,50 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
List ekonomiczny 7,50 zł
kolejna sztuka: 2,50 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
List priorytetowy 9,40 zł
kolejna sztuka: 4,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 23,50 zł
kolejna sztuka: 1,50 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni robocze
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 22,00 zł
kolejna sztuka: 1,50 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni robocze
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
NIE ODWOŁUJEMY ZŁOŻONYCH OFERT. Nr konta znajduje się zawsze na stronie aukcji, reszta danych w "danych sprzedającego", które są widoczne po wygranej aukcji. W tytule wpłaty ZAWSZE podawaj TYLKO swój nick (nazwę w Allegro), NIC WIĘCEJ. Wygrasz więcej niż 1 aukcję – przed wpłatą poczekaj na maila z łącznym kosztem wysyłki. Na wpłatę czekamy 7 dni. Wysyłka następuje w dniu zaksięgowania wpłaty lub najdalej w następnym dniu roboczym. PRZECZYTAJ "O MNIE"
Wystawiam fakturę VAT

dane sprzedawcy

Rajska Chwila
Os. Jagiellońskie 78/4
64-000 Kościan
NIP: 698-155-26-69
REGON: 301652860

UWAGA! PRZED WPŁATĄ – PRZECZYTAJ KONIECZNIE WIADOMOŚĆ PONIŻEJ! ONA JEST WYŁĄCZNIE DLA CIEBIE!

Witamy 

Numer konta do wpłaty bezpośredniej: 06 1090 1274 0000 0001 3216 9291 (WBK) lub 31 1050 1520 1000 0090 7898 2601 (ING).

Dziękujemy za zakup. NIE ODWOŁUJEMY ZŁOŻONYCH OFERT.

Numer konta znajduje się zawsze na stronie aukcji (w zakładce „Dostawa i płatność”), reszta danych w "Danych firmy" i poniżej:

Monika Nowaczyńska Rajska Chwila

Os. Jagiellońskie 78/4

64-000 Kościan

REGON: 301652860

NIP: 698-155-26-69.

Obie te informacje są również w zakładce "Informacje od sprzedającego".

W tytule wpłaty bezpośredniej ZAWSZE podawaj TYLKO swój nick (nazwę w Allegro), NIE MUSISZ NIC WIĘCEJ. Wygrasz więcej niż 1 aukcję – przed wpłatą poczekaj na maila z łącznym kosztem wysyłki. Na wpłatę czekam 7 dni. Wysyłka następuje zawsze w dni robocze – wpłacisz pieniądze do godziny 12 bezpośrednio na konto lub poprzez PayU – przesyłka wyjdzie również tego dnia, a z przyczyn niezależnych (brak prądu, połączenia internetowego, itp.) najdalej w następnym dniu roboczym.

Pozdrawiamy serdecznie

Rajska_Chwila

kontakt

 • 519135120
  Proszę dzwonić w godzinach od 8 do 17 od poniedziałku do piątku

pozostałe informacje

UWAGA! W związku z urlopem - od do - informujemy, że ostatnia wysyłka przed urlopem nastąpi . Jeśli pieniądze zostaną wpłacone poprzez PayU lub znajdą się na koncie bankowym do godziny 12 - towar na pewno zostanie wysłany jeszcze ! Pozostałe transakcje będą realizowane od .

Witamy serdecznie i dziękujemy za zainteresowanie.

Oto kilka zasad, które jeśli będziemy przestrzegać, to najzwyczajniej w świecie nie stracimy czasu, nerwów i pieniędzy, a wręcz okażemy sobie szacunek.

1. Towar jest zawsze opisany według najlepszej naszej wiedzy na jego temat i opatrzony prawdziwymi zdjęciami. Masz pytania – pisz, postaramy się jak najlepiej uzupełnić informację zawartą na stronie aukcji.

2. Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zakończenia aukcji, na których obowiązuje licytacja, dlatego nie czekaj z zalicytowaniem do końca, ponieważ możesz przegapić okazję.

3. Nie odwołujemy ofert, więc zastanów się, ponieważ, gdy zalicytujesz bądź klikniesz kup teraz – nie masz możliwości wycofania się bez konsekwencji.

4. Wpłat proszę dokonywać na konto nr 06 1090 1274 0000 0001 3216 9291 (WBK) lub 31 1050 1520 1000 0090 7898 2601 (ING).

5. W tytule przelewu wystarczy podać swoją własną nazwę użytkownika (nick-pseudonim z Allegro), a gdyby komuś było mało – może być tytuł i numer aukcji. Jeśli chodzi o identyfikację wpłacającego – nazwisko nic nie daje – więc wpisz to, o co prosimy.

6. Proszę wpłacać kwotę za towar wraz z odpowiednimi kosztami wysyłki, które podane są na każdej aukcji. Wpłacisz za mało – towar nie zostanie wysłany, wpłacisz za dużo – Twoja strata.

7. Chcesz tańszą wysyłkę – nie ma sprawy, wybierz list ekonomiczny lub list priorytetowy, ale są to przesyłki nierejestrowane (zwykłe) i musisz sobie zdawać sprawę, że nie bierzemy za nie odpowiedzialności – TO TWOJA DECYZJA I TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ! KODEKS CYWILNY Art. 548.§ 1. Z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy.§ 2. Jeżeli strony zastrzegły inną chwilę przejścia korzyści i ciężarów, poczytuje się w razie wątpliwości, że niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z tą samą chwilą.

8. Kupiłeś kilka przedmiotów – daj znać po zakończeniu zakupów, podam Ci koszt wysyłki, który jest uzależniony od łącznej wagi i gabarytów przedmiotów. Nie zapytasz, bądź nie poczekasz za łącznymi kosztami wysyłki lub wpłacisz za mało – towar nie zostanie wysłany, wpłacisz za dużo – Twoja strata. Darmowa wysyłka od zakupu powyżej 400 zł (nie dotyczy przesyłek pobraniowych).

9. Na przelew czekamy 7 dni kalendarzowych. Jeśli nie dostaniemy żadnej wpłaty lub wiadomości, wysyłamy mail i czekamy następne 7 dni. W przypadku braku odpowiedzi my odzyskujemy prowizję, Ty zarabiasz negatyw.

10. Towar jest zawsze wysyłany w dniu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie lub najpóźniej w następnym dniu roboczym.

11. Jeśli chcesz wysłać towar na inny adres niż podany w Allegro – musimy na ten temat dostać maila ze skrzynki mailowej przypisanej do konta w Allegro.

12. Możemy wysłać towar za granicę (nie wysyłamy poza teren UE gdy ma więcej niż 50 lat i nie wysyłamy za granicę Polski gdy jest szczególnej wartości – są to rzadkie wypadki), ale wcześniej musisz zapytać o koszt wysyłki.

13. Jeśli towar nie dotrze w ciągu 10 dni – poinformuj nas o tym, zawsze mamy dowód nadania (wyjątek stanowi wysyłka opisana w pkt. 7).

14. Po otrzymaniu przesyłki wystaw komentarz, dzięki temu będziemy wiedzieć, że dotarła i uznać transakcję za zakończoną.

15. Jesteśmy zwolennikami dogadywania się, więc jeśli nastąpi jakieś nieporozumienie – pisz, na pewno to rozwiążemy.

16. Dłuższa nieobecność jest zawsze odpowiednio wcześniej podawana.

17. Masz jakiekolwiek pytania – pisz (rajskachwila@gmail.com), lub dzwoń (519135120), na pewno odpowiemy.

Zapraszamy na aukcje!

Pozdrawiamy wszystkich odwiedzających.