EnergoRower - rower spinningowy - Eko (6908406366)

zakończona
4 999,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska 150,00 zł
 • lokalizacja: Poznań, Polska
 • czas wysyłki: do 7 dni
 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • marka: Inna marka
 • typ: inny
 • waga (z opakowaniem): 50.00 [kg]
 • płeć: nie dotyczy

EnergoRower

Zrób z roweru elektrownię

Opis produktu

Jest to rower spinningowy dostosowany do wytwarzania prądu za pomocą urządzenia zwanego modułem prądotwórczym – Eko-generator. Moduł ten zamontowany jest nad kołem zamachowym roweru. Oto główne cechy tego zestawu:

-waga łączna około 50 kg

-koło zamachowe 18 kg

-maksymalna waga użytkownika: 120 kg

-wymiary: 115 x 49 x 115 cm

-regulacja siodełka w pionie i poziomie

-metalowe pedały z noskami

-regulacja kierownicy

-rolki transportowe

-manualna regulacja siły oporu (dodatkowo, oprócz oporu wytwarzanego przez prądnicę)

-moduł prądotwórczy Eko-generator – prądnica prądu stałego 300W, obudowa w kolorze czarnym, gniazdo zapalniczki samochodowej 12V, gniazdo USB 5V, niestabilizowane wyjście (możliwość podłączenia stacji energetycznej, stacji przetwarzania napięcia lub inwertera sieciowego). Moduł ten jest montowany na kole zamachowym roweru spinningowego.

Zestaw składa się z:

-roweru spinningowego,

-modułu prądotwórczego Eko-Generator,

-stacji przetwarzania napięcia,

-okablowania;

Znajdująca się w zestawie stacja stabilizująco-przetw­ornicowa Eko-Power 300 to produkt, który umożliwia zasilanie urządzeń na 230V AC (prąd zmienny, taki jak w zwykłym domowym gniazdku), 12 V DC (prąd stały, taki jak w gniazdku zapalniczki samochodowej) oraz 5V USB bezpośrednio z EnergoRoweru, bez wykorzystania akumulatora. Jest to urządzenie niezbędne do bezpiecznego zasilania różnorakiego sprzętu elektrycznego gdyż stabilizuje napięcie wytwarzanie za pomocą EnergoRoweru – bez niego podłączone urządzenia mogłyby ulec przepaleniu ze względu na zbyt wysokie napięcie. Dzięki stacji możemy osiągnąć taki efekt, że podłączone urządzenie działa wówczas gdy ktoś kręci pedałami i generuje prąd. Natomiast gdy pedałowanie ustaje podłączone urządzenie/urządzeni­a wyłączają się

Często zadawane pytania (FAQ)

1.Ile energii może wyprodukować przeciętny użytkownik EnergoRoweru?

Odp.Dorosła osoba jest w stanie wytworzyć od 40 do ponad 350 watów w zależności od siły i kondycji. Przeciętny użytkownik, pedałując na rowerze, w zależności od wysiłku, jest w stanie wytworzyć od 50 (przez dłuższy okres czasu np. ok godziny) do 200 watów (przez kilkanaście sekund). Załóżmy, iż pedałując użytkownik wytwarza 100 watów. W praktyce oznacza to, iż byłby w stanie zasilić na bieżąco, podczas pedałowania, np. mały odbiornik tv, który pobiera 100 watów. Urządzenie elektryczne działałoby tylko podczas kręcenia pedałami. Po ustaniu pedałowania przerwany zostaje dopływ prądu. EnergoRower pozwala również magazynować moc w akumulatorze - stacji energetycznej (do zakupienia osobno). Wówczas pedałując przez dwie godziny z mocą 100 watów wytworzymy i zmagazynujemy 200 watogodzin energii ( 100 watów x 2 godziny = 200 watogodzin). Daje to nam możliwość zasilenia przez 1 godzinę urządzenia o mocy 200 watów – co dla przeciętnego człowieka nie byłoby możliwe przy bezpośrednim zasilaniu z EnergoRoweru bez pośrednictwa akumulatora.

2.Jakiego wysiłku to wymaga?

Odp. Podajemy kilka przykładów produkcji energii dla EnergoRoweru spinningowego.

– jazda z oporem przypominającym jazdę pod górkę, w umiarkowanym tempie, pozwala zasilić 120 watową wyciskarkę soku, a mniej więcej minutę trwa wyprodukowanie szklanki napoju;

– jazda z oporem, przypominającym jazdę pod łagodne zbocze, w umiarkowanym tempie, pozwala wytworzyć między 50 a 100 watów. W praktyce oznacza to, iż można na bieżąco zasilać urządzenia o takim poborze mocy, np. średniej wielkości odbiornik tv lub nasz zestaw nagłaśniający muzykę;

– swobodna jazda bez żadnego oporu, w dowolnym tempie, pozwala zasilić wszystkie drobne urządzenia do 30 watów: ładowarki do telefonów, wiatraczki, krótkie łańcuchy świetlne i taśmy ledowe;

3. Co to Eko-Generator, moduł prądotwórczy?

Odp.Jest to moduł montowany na kole zamachowym roweru spinningowego – można w ten sposób wzbogacić swój rower o możliwość wytwarzania prądu podczas ćwiczeń. Na obudowie umieszczone są: gniazdo zapalniczki samochodowej 12V, gniazdo USB 5V, niestabilizowane wyjście (możliwość podłączenia stacji energetycznej, stacji przetwarzania napięcia, inwertera sieciowego albo np. pulpitu do ładowania telefonów). Moduł ten pasuje do rowerów stacjonarnych posiadających koło zamachowe z przodu a szerokość widelca musi mieścić się w określonym przedziale.

4. Co to jest wat?

Wat to jednostka mocy. Dla przykładu, mierząc generowaną moc z prądnicy podczas szybkiego kręcenia pedałami, otrzymujemy wynik 200 watów. Co z tego wynika? Między innymi to, że możemy zasilić 200 watowy odbiornik telewizyjny ale na 400 watowy już nie starczy mocy. Jednak, jeśli zmagazynujemy moc wytwarzaną przez prądnicę w akumulatorze, uzyskamy większą uniwersalność systemu. Zobaczmy, jak to się przedstawia na przykładzie.

Różnica między watami (jednostka mocy) a watogodzinami (jednostka energii): Jeżeli pedałując wytwarzamy 100 watów mocy i będziemy tak kręcili przez 2 godziny, wytworzymy 200 watogodzin energii, czyli: 100 watów x 2 godziny = 200 watogodzin
Mając 200 watogodzin zgromadzonych w akumulatorze możemy zasilić:

 • 200 watowy telewizor przez 1 godzinę (200 watów x 1 godzina = 200 watogodzin)
 • 100 watowy telewizor przez 2 godziny (100 watów x 2 godziny = 200 watogodzin)
 • 20 watowy notebook przez 10 godzin (20 watów x 10 godzin = 200 watogodzin)
 • 15 watową świetlówkę przez 14 godzin (15 watów x 14 godzin = 200 watogodzin)

  Realny pobór mocy przez urządzenia:

 • Mały TV – 100 watów
 • Duży TV – 200 watów
 • Netbook – 30 watów
 • Komputer biurowy – 80 watów
 • Magnetofon – 20 watów
 • Ładowarka telefonu komórkowego – 5 watów
 • Energooszczędna lampa biurowa – 15 watów
 • Lodówka – 700 watów
 • Zmywarka – 350 watów

  Jak widać z powyższego zestawienia, niektóre sprzęty nadają się idealnie do zasilania z EnergoRoweru i przenośnej stacji energetycznej (np. komputery, magnetofony itp.) a inne (np. lodówka, pralka) potrzebują zbyt wiele mocy, aby móc je zasilać z naszego zestawu.

 • 5. Wszystko to brzmi bardzo skomplikowanie. Czy przeciętny człowiek jest w stanie sobie z tym poradzić?

  Jak najbardziej. Nie trzeba mieć żadnych technicznych umiejętności, aby móc korzystać z oferowanego przez nas EnergoRoweru. Wystarczy rozpakować przesyłkę, ustawić rower i podłączyć 1 kabel. Voilà! Można już kręcić pedałami i wytwarzać prąd. Wysyłany przez nas zestaw jest już zmontowany – nie potrzeba żadnych narzędzi, aby móc z niego korzystać.

  6. Kto powinien zainteresować się EnergoRowerem? Dla kogo przeznaczony jest ten produkt?

  Należy zacząć od tego, że EnergoRower to urządzenie naprawdę uniwersalne. Może służyć jednocześnie jako przyrząd do ćwiczeń, domowa elektrownia i zestaw proekologiczny. Łączy w sposób idealny potrzeby osób chcących dbać o kondycję fizyczną bez wychodzenia z domu (również podczas złej pogody), ceniących sobie niezależność i bezpieczeństwo energetyczne (własne awaryjne źródło prądu niezależne od dostaw surowców czy kaprysów pogody), oraz wszystkich tych, którym na sercu leży dobro środowiska naturalnego (pomaga redukować emisję szkodliwych substancji z elektrowni konwencjonalnych).
  W skrócie można powiedzieć, że EnergoRowerem powinien zainteresować się każdy kto:

 • chce zapewnić sobie i swojej rodzinie choć minimum niezależności i bezpieczeństwa energetycznego na czas kryzysu, napięć międzynarodowych, klęsk żywiołowych lub innych katastrof, które mogą spowodować czasowe lub całkowite odcięcie dostaw energii elektrycznej
 • chce zadbać o swoją kondycję fizyczną a przy okazji zrobić coś pożytecznego i motywującego – czyli dla przykładu obejrzeć ulubiony serial albo mecz piłkarski na telewizorze podłączonym do naszego zestawu energetycznego ale dopiero w nagrodę za przejechanie 30 minut na Energorowerze i naładowaniu akumulatora.
 • chce dbać o środowisko naturalne poprzez promowanie zdrowych, odnawialnych źródeł energii elektrycznej.
 • chce ograniczyć wydatki za prąd – kilkaset watów generowane codziennie na naszym EnergoRowerze da po roku określoną sumę oszczędności.

  EnergoRower może służyć również jako doskonała pomoc dydaktyczna w szkołach prezentująca możliwości energii odnawialnej w praktyce. Mogą z niego również korzystać firmy podczas np. promocji, pokazów, pikników itp.

 • Jesteśmy jedynym producentem tego typu urządzeń w Polsce i prawdopodobnie w całej Europie. Zapraszamy do współpracy!

  KONTAKT

  Masz pytania ?
  chętnie na wszystkie odpowiemy.

  695 661 552
  biuro@energorower.pl
  Adres - Poznań


  *możliwy odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu

  SPOSOBY PŁATNOŚCI

  Wpłaty prosimy wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

  74 1910 1048 2273 7745 0513 0001

  lub za pomocą serwisu


  WYSYŁKA

  Przedmioty wysyłamy do 7 dni roboczych od momentu otrzymania wpłaty

  Paczki wysyłamy:

  Paczka - 25 zł

  Kurier Przedpłata - 28 zł


  Regulamin

  Zanim dokonasz zakupu wejdź na stronę o mnie i zapoznaj się z moim regulaminem. Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją mojego regulaminu.


  Pozostałe aukcje

  wysyłka gratis
  metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
   • 74 1910 1048 2273 7745 0513 0001
  płatność z góry
  maksymalnie w paczce
  Przesyłka kurierska 150,00 zł
  kolejna sztuka: 150,00 zł
  maksymalnie w paczce: 1
  przybliżony czas realizacji: 8 dni roboczych
  Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: -
  przybliżony czas realizacji:
  zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
  Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

  Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
  dodatkowe informacje
  Wystawiam fakturę VAT

  dane sprzedawcy

  Energorower Sławomir Dymczyk
  ul. Bolesławy 10
  61-054 Poznań
  NIP: 783-113-08-78
  REGON: 634409505