EMPIROWE BIURKO Z FOTELEM OKOŁO 1810 rzadkość !!! (6999675549)

zakończona

parametry

  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • typ mebla: stylowy (oryginalny)

opis

Bardzo niska cena !!!!

PIĘKNY EKSPONAT DLA MUZEUM !!!

BIURKO I FOTEL EMPIROWY Z EPOKI OKOŁO 1810 ROKU

KATALOGOWY MODEL !!!!

RZADKOŚĆ NA RYNKU ANTYKWARYCZNYM !!!!

PIĘKNE W KAŻDYM DETALU WARTOŚĆ RYNKOWA KOMPLETU TO PRZEDZIAŁ 8 000/9 000 ZŁ

POLECAM TO NAPRAWDĘ PIĘKNE I WARTOŚCIOWE MEBLE DLA ZNAWCY SZTUKI TO PRAWDZIWY RODZYNEK !!!

BIURKO MA SZUFLADĘ

DŁUGOŚĆ 88 CM

WYSOKOŚĆ 75

FOTEL Z XIX WIECZNA TAPICERKĄ

SZER 55 WYS 98

OCZYWIŚCIE WIDAĆ ŚLADY UŻYTKOWANIA JAKIEŚ DROBNE RYSY PLAMY NA BLACIE

MATERIAŁ DO ODŚWIEŻENIA

Empire (styl cesarstwa) – odmiana późnego klasycyzmu powstała we Francji w latach 1800-1815 [1] , występująca w modzie, architekturze, malarstwie i sztuce użytkowej podczas panowania Napoleona w Europie , zwłaszcza na terenach obecnej Polski ( Księstwo Warszawskie ) i w Rosji . W Niemczech i Austrii empire współistniał ze stylem Biedermeier [1] . Styl wzorował się na sztuce starożytnej Grecji , Rzymu i Egiptu .

Ornamenty

Emblemat Napoleona z inicjałem, wieńcem laurowym i orłem cesarskim

Powtarzającymi się ornamentami były kompozycje litery "N", inicjału Napoleona, w wieńcu laurowym , pszczoły, gwiazdy, orły cesarskie z festonami w dziobach oraz draperie z tkanin. Również często wykorzystywano motywy staroegipskie [1] takie jak np. sfinksy i rzymskie kariatydy oraz płaskie pilastry o złoconych głowicach . Cesarzowa Józefina lubiła łabędzie i dlatego motyw tego ptaka był powszechnie wykorzystywany w zdobieniu porcelany, podłokietników, dywanów i draperii [1] .

Sztuka użytkowa

Twórcami stylu empire byli francuscy architekci Charles Percier oraz Pierre François Louis Fontaine zaprojektowali meble i wystrój wnętrz cesarza. Wydali oni również „Palaise maisons et autres edifices de Rome moderne” (1802, Paryż) oraz „Residences des souverains” (1833, Paryż), w których to zawarli założenia stylu [2] .

Przykładem zastosowania stylu empire są wnętrza pałacowe Luwru , Wersalu , Rueil-Malmaison i Fontainebleau , kościół La Madeleine oraz łuk triumfalny na Placu du Carrousel .

Architektura w stylu empire naśladowała elementy architektoniczne rzymskie , greckie i egipskie . Jej cechami charakterystycznymi są ścisła symetria , monumentalizm i nadmierna dekoracyjność w połączeniu z surowością formy architektonicznej.

W Rosji w stylu empire powstały budowle z początku XIX wieku w Sankt Petersburgu , jak budynki Instytutu Górniczego i Admiralicji. W Polsce można zobaczyć ten styl w Kołobrzegu - pałac rodziny Brunszwickich (von Braunschweig
sprzedaż prywatna


Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa): 0,00%, oprocentowanie stałe 0%, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, całkowity koszt: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł, koszt ubezpieczenia: brak), 20 równych miesięcznych rat w wysokości po: 50 zł. Warunki oferty: wg stanu na 2 października 2017r. Umowa o pożyczkę zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie lub mBank S.A. z siedzibą w Warszawie lub Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, pod warunkiem pozytywnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Czas promocji jest ograniczony: null – null. Szczegóły promocji określa regulamin dostępny na: na.allegro.pl/raty.
Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Dostawa i płatność
od 300,00 zł

Lokalizacja: pomorskie, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
300,00 zł
kolejna sztuka
100,00 zł
maksymalnie w paczce
1

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury
Reklamacja
2 lata

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

2 lata
dla firm rękojmia wyłączona

Adres do reklamacji

Galeria Antyki i Sztuka Lion
Klasztorna 4
84-200 Wejherowo
Dodatkowe informacje

przedmioty niie podlegja reklamacji są to przedmioty używane każdy z przedmiotów można obejrzeć w galerii 

Zwroty

Czas na odstąpienie od umowy

-

Adres do zwrotu

-

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Ograniczenie prawa do odstąpienia

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupujący otworzył zapieczętowane opakowanie nagrania dźwiękowego, wizualnego lub programu komputerowego (przepis z ustawy)

O sprzedającym
jack0874
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

3

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

4,3

Obsługa kupującego

5,0