DZIEWCZĘTA Z NOWOLIPEK-GOJAWICZYŃSKA- BESTSELLER (6481672753)

zakończona
12,50 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List ekonomiczny 2,50 zł
 • List priorytetowy 3,50 zł
 • List polecony ekonomiczny 4,50 zł
 • lokalizacja: skarbimierz osiedle
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: używany
 • waga (z opakowaniem): 0.30 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 1986
 • wydanie: standardowe© PanelReklamowySPRZEDAM SUPER BESTSELLER
POLI GOJAWICZYŃSKIEJ
JEDNEJ Z NAJPOPULARNIEJSZYCH PISAREK OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO
"DZIEWCZĘTA Z NOWOLIPEK"

"Książka opowiada o losach kilku przyjaciółek, dorastających na biednej warszawskiej ulicy Nowolipki i o konfrontacji ich marzeń z rzeczywistością. Utwór zawiera pierwiastki autobiograficzne. W 1937 roku Gojawczyńska opublikowała kontynuację Dziewcząt z Nowolipek, zatytułowaną Rajska jabłoń, obie części cyklu funkcjonują razem pod określeniem „dylogia warszawska”.

Powieść podzielona jest na dwie części i składa się z serii epizodów, dotyczących każdej z postaci. Pisana jest za pomocą mowy pozornie zależnej.

Została dwukrotnie zekranizowana: po raz pierwszy w 1937 przez Józefa Lejtesa i po raz drugi w 1985 roku, przez Barbarę Sass (ta ekranizacja obejmuje również treść Rajskiej jabłoni)."

( Z Wikipedii )

"Nowolipki, zapomniana przez tzw. wielki świat, warszawska dzielnica biedy i śmietników determinuje losy bohaterek, tak jak pewnie swego czasu determinowała los Gojawiczyńskiej.Bron­ka, Franka, Cechna, Amelia czy Janka, każda na swój sposób będzie starała się uciec od stygmatów małej ojczyzny i przedrzeć się, choć na chwilę, do wspomnianego wielkiego świata , symbolizowanego przez takie miejsca jak ulica Marszałkowska czy Ogród Saski. Bohaterki Gojawiczyńskiej nie tęsknią jednak za blichtrem majętnej egzystencji, lecz za miłością. Miłość, ta bajkowa, znana z książek, ma je wyzwolić i nadać sens ich istnieniu. "

"DZIEWCZĘTA Z NOWOLIPEK"
[dwie części]
AUTOR - POLA GOJAWICZYŃSKA
WYDAWNICTWO - KIW
WARSZAWA - 1986
ISBN 83-05-11434-1
FORMAT - 145 x 210
ILOŚĆ STRON - 206
OKŁADKI MIĘKKIE
KSIĄŻKA W STANIE - BARDZO DOBRYM
KARTKI CZYSTE,, BEZ PIECZĄTEK, BLOK ZWARTY !
OKŁADKI- ŚLADY SKŁADOWANIA ,I WYTARCIA FARBY.
Pola Gojawiczyńska,
właściwie Apolonia Gojawiczyńska z domu Koźniewska
– polska pisarka.
Apolonia zdana sama na siebie rozpoczęła pracę jako wychowawczyni w przedszkolach miejskich, podwarszawskich ochronkach, bibliotekach i teatrzykach amatorskich. Swoje pierwsze próby pisania wysłała do Gabrieli Zapolskiej i zyskała jej aprobatę. W czasie I wojny światowej brała udział w pracy niepodległościowej i należała do Polskiej Organizacji Wojskowej
Czas II wojny światowej spędziła pod Warszawą. W 1943 została aresztowana i więziona na Pawiaku w kobiecym oddziale Serbia. Opisała to we wspomnieniach pod tytułem Krata (1945). Po wyjściu z więzienia ciężko chora, leczyła się w szpitalu św. Józefa i ukrywała się w domu Iwaszkiewiczów.
Była jedną z najpopularniejszych pisarek okresu międzywojennego. Jej utwory zawierały wątki psychologiczne i społeczno-obyczajowe związane z awansem środowiska proletariackiego i drobnomieszczańskieg­o Warszawy i Śląska.
Jej utwory" Dziewczęta z Nowolipek" i "Rajska jabłoń" posłużyły za podstawę do scenariusza filmów fabularnych. Ostatnia ekranizacja z 1985 roku ukazała się w reżyserii Barbary Sass.
[Z Wikipedii]
********************­****************** ********************­********************­***
ZAPRASZAM NA MOJE AUKCJE DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ I ŚWIATOWEJ,ALBUMÓW ,POWIEŚCI I LEKTUR DLA
DZIECI I MŁODZIEŻY.
SPRZEDAJĘ RÓWNIEŻ PODRĘCZNIKI DO PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH I OGÓLNYCH
DO WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ.
********************­********************­********************­********************­******************
wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Credit Agricole Bank Polska S.A. 55 1940 1076 5476 5201 0000 0000
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 5,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
List polecony ekonomiczny 4,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
List ekonomiczny 2,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
List priorytetowy 3,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 14,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

kontakt

pozostałe informacje

Formą zapłaty jest przelew na konto lub opcja "PayU" , możliwa forma "paczek za pobraniem " dla Allegrowiczów mających pełną rejestrację. UWAGA:KOSZTY PRZESŁANIA KUPIONYCH PRZEDMIOTÓW ZALEŻĄ OD ICH WAGI ,WIELKOŚCI ,SPOSOBU PRZESŁANIA ( CZYLI KOSZTY POCZTY POLSKIEJ ) 3 . Po 4 dniach od dnia zakupu i braku sfinalizowania transakcji wysyłam "wiadomość" mającą na celu wyłącznie informację ,że nie wpłynęły pieniądze . Po dalszych 3 dniach występuję do Allegro o "zwrot prowizji"..Oczywiście są wyjątki ,ale tylko po otrzymaniu wiadomości o fakcie konieczności przedłużenia terminu wpłaty przez kupującego .W przypadku braku wpływu zapłaty na moje konto bankowe w określonym terminie , zastrzegam sobie prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży ,bez konieczności zawiadomienia kupującego ( po zwrocie prowizji)W takim przypadku mogę swobodnie dysponować przedmiotem wystawionym na aukcji.[ TERMINY ZGODNIE Z REGULAMINEM]4. Wszelkie koszty związane z wysyłką i zapłatą ponosi Kupujący (np. koszty przelewu). Koszty wysyłki są podane na stronie przedmiotu.5 . W razie zakupu kilku książek proszę o kontakt. Koszty wspólnej przesyłki kilku zakupionych książek zostaną ustalone indywidualnie, o czym poinformuję w przesłanej wiadomości.Nie warto przepłacać , sumując koszty przesyłki pojedynczych książek, proszę poczekać na maila dot. kosztów wspólnej lub wysłać wiadomość z zapytaniem!!SZCZEGÓLNIE WAŻNE ,PO PODWYŻCE CEN PRZESYŁEK ,ZALEŻNYCH OD ŁĄCZNEJ WAGI !!!!! 6 . Jeżeli pojawią się niejasności związane z zakupionym przedmiotem -proszę o kontakt - zwrotów nie przyjmuję ( Nie prowadzę działalności gospodarczej ) ale mogą wystąpić sporne sytuacje , które można rozwiązać po wspólnych uzgodnieniach .LIST EKONOMICZNY I PRIORYTETOWY (ZWYKŁY) są przesyłkami nierejestrowanymi! W przypadku zaginięcia takiej przesyłki nie ma możliwości jej reklamacji. Takie przesyłki wysyłam wyłącznie na odpowiedzialność Kupującego. UWAGA :KUPUJĄCY NA MOJEJ AUKCJI !!!!!!!!!!!!!!1JEŻELI W CIĄGU 6 MIESIĘCY UŻYTKOWNIK KUPIŁ 11 I WIĘCEJ KSIĄŻEK , TO KOSZTY PRZESYŁKI NASTĘPNYCH BĘDĄ DLA NIEGO DARMOWE , BEZ WZGLĘDU NA ILOŚĆ KUPIONYCH JEDNORAZOWO KSIĄŻEK.! ZAPRASZAM !