DZIEJE AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO - 3 TOMY ! (6541694176)

zakończona
60,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Paczka pocztowa priorytetowa 20,00 zł
  • lokalizacja: Poznań
  • stan: nowe
  • okładka: twarda
  • rok wydania (xxxx): 2015
  • kondycja: bez śladów używania

POLECAM WSPANIAŁĄ TRZYTOMOWĄ PUBLIKACJĘ. CAŁOŚĆ ZAFOLIOWANA !!!

OKAZYJNA CENA !!!

Tom I

Ryszard Wryk

Narodziny i rozwój Akademickiego Związku Sportowego do roku 1949


Pierwszy tom Dziejów Akademickiego Związku Sportowego opracowanych w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy przedstawiono: narodziny i rozwój sportu akademickiego na ziemiach polskich do 1918 roku, działalność Akademickiego Związku Sportowego w okresie międzywojennym w Krakowie, Lublinie, Lwowie, Poznaniu, Warszawie, Wilnie i Wolnym Mieście Gdańsku, losy sportowców-akademików w latach II wojny światowej, reaktywowanie i rozwój AZS w latach 1945-1949. Praca ukazuje rolę i miejsce AZS w sporcie polskim i szkolnictwie wyższym w latach 1908-1949. Książka jest bogato ilustrowana.

Stron:328

Tom II

Halina Hanusz

Akademicki Związek Sportowy w Polsce Ludowej


Drugi tom Dziejów Akademickiego Związku Sportowego opracowanych pod redakcją Ryszarda Wryka. W pracy przedstawiony został rozwój AZS w latach 1949-1989. Omówione zostały zagadnienia organizacyjne, dokonania AZS w sporcie wyczynowym i w obszarze upowszechniania wychowania fizycznego i sportu oraz miejsce Polski w światowym systemie sportu akademickiego po roku 1957. Książka jest bogato ilustrowana.

Stron: 272

Tom III

Bartłomiej Korpak

Akademicki Związek Sportowy w Trzeciej Rzeczypospolitej


Trzeci tom Dziejów Akademickiego Związku Sportowego opracowanych pod redakcją Ryszarda Wryka. Praca obejmuje lata 1989-2012. Przedstawiono w niej rozwój organizacyjny AZS, uwarunkowania działalności, osiągnięcia w sporcie wyczynowym, upowszechnianie sportu, miejsce Polski w światowym systemie sportu akademickiego. W pracy zamieszczono syntetyczny szkic Ryszarda Wryka pt. Wkład Akademickiego Związku Sportowego do rozwoju kultury fizycznej w Polsce w XX i XXI wieku będący próbą podsumowania Dziejów AZS, aneksy do tomów I-III oraz obszerną bibliografię do tomów I-III.

Stron: 476

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Paczka pocztowa priorytetowa 20,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje