Działalność i myśl społeczno-polityczna ONR (6483298005)

zakończona
14,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 4,70 zł
  • List polecony priorytetowy 6,00 zł
  • lokalizacja: Pruszków
  • tematyka: organizacje, związki, ruchy
  • stan: używany
  • waga (z opakowaniem): 0.30 [kg]
  • okładka: miękka
  • rok wydania (xxxx): 2013

Tytuł: Działalność i myśl społeczno-polityczna Obozu Narodowo-Radykalnego ABC 1934-1939

Autor Krzysztof Kawęcki

Stan: 4,5 w skali od 1,00 do 5,00. Stan dobry plus. Środek nowy. Bez śladów konsumpcji w środku i na zewnątrz. Nieco zbita okładka z przodu, lewy róg, co widać.

Stron: 100, plus 4 str. na kredzie na zdj. cz-b i doku.

Wydawca: Biblioteka Konserwatyzmu

Rok: 2013, wyd. I

Format: B-5, 17,0x23,5 cm

Waga: 0,23 kg

Okładka: miękka

Język: 100 % język polski

Cena wydawcy/okładkowa: brak

/// II RP, Dmowski, faszyści, nacjonaliści, III Rzesza, Rydz-Śmigły ///

Orzeł atakuje z wysoka. „Kup Teraz!”. Też można uderzyć! .

Konflikt pogłębiał się. 25 marca 1934 roku istniejąca sytuacja była omawiana na zebraniu komisji organizacyjnej Zarządu Głównego Stronnictwa Narodowego. Przebieg zebrania był burzliwy a wobec niemożliwości ustalenia wspólnych wniosków problem został przekazany do rozwiązania przez Radę Naczelną SN, którą zwołano na dzień 15 kwietnia 1934 roku. Wcześniej, Jodzewicz miał ustaloną na 13 kwietnia rozmowę z Dmowskim. Wizyta Dmowskiego była wyznaczona, gdy jeszcze nie została podjęta decyzja o ogłoszeniu deklaracji. Ostatecznie przyspieszono jej publikację z uwagi na wspomniany zjazd Rady Naczelnej SN i wynikające obawy potępienia z tej strony zanim cokolwiek zostanie zrobione. 13 kwietnia w mieszkaniu Jodzewicza odbyło się zebranie z udziałem warszawskich przywódców ruchu narodowo radykalnego, na które przyjechał również Michał Howorka z Poznania. W czasie rozmowy ujawniły się różne stanowiska. Były propozycje żeby ogłaszać deklarację bez wizyty Jodzewicza u Dmowskiego. Przeważyła jednak opinia, że zwykła przyzwoitość nakazuje, aby Dmowski dowiedział się o tym od nas a nie z dodatku nadzwyczajnego Sztafety". W czasie rozmowy z Dmowskim, Jodzewicz nie wspomniał o zamierzeniach dopiero tuż przed wyjściem powiedział Panie Prezesie, my jutro ogłaszamy deklarację Obozu Narodowo-Radykalnego­". Dmowski był zaskoczony. Pytał o nazwiska sygnatariuszy deklaracji. Przeważnie zresztą tych osób nie znał". 12 zdj. i dok cz-b.

1) Kupuj więcej niż jedną rzecz zapłacić mniej za przesyłkę. 2) Licytowana rzecz ma dobry sejwink, warta pieniędzy. Nie kupuj na „wariata”, niech kupi ten komu się przyda. 3). Im wcześniej przelew dotrze tym przesyłka szybciej wpadnie w skrzynkę. 4). Przy braku przelewu do 10 dni wystawiam negatywny komentarz na Allegro. Brak zamknięcia transakcji w długim terminie. 5). Proszę dokonać opisanych wpłat na konto. Następnie proszę o e-mail, przyspieszy wysyłkę. Pamiętaj o podaniu opcji dostawy. 6). Indywidualnie informuję o kosztach nadania kilku przedmiotów i zagranicznego. Inne taryfy opłat. Note. When you send a package overseas air fares are other postal charges. Individually inform you about the cost of foreign shipping.

Dobra okazja, warta pieniędzy.

Licytuj, bo ktoś cię uprzedzi i możesz żałować straconej, cennej publikacji!!

Bum-Bum-Bum!

Miło o prezencie tu pamiętać!

Radość wielka czeka cię, gdy zakupisz szybko mnie!

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 6,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 4,70 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua