Dwory Małopolski w fotografii archiwalnej (6999454693)

zakończona
89,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Dostawa
  • Przesyłka kurierska 15,00 zł
Zakupy od 201 zł darmowa dostawa
  • lokalizacja: Katowice, Polska
  • czas wysyłki: natychmiast

parametry

  • stan: nowy
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT

opis


Każdy udział w licytacji lub dokonanie zakupu przez Kup teraz jest wiążące.

Prosimy o przemyślane zakupy. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Udział w aukcji oznacza bowiem jego pełną akceptację.

Sprawdź nasze komentarze

Dwory Małopolski w fotografii archiwalnej

Marzanna Raińska

Piękne, albumowe wydanie poświęcone ponad 180 dworom małopolskim, z wykorzystaniem ponad 800 fotografii z archiwów rodzinnych i zbiorów prywatnych, przedwojennych kart pocztowych, czasopism, zbiorów muzealnych i źródeł ikonograficznych.

Autorka Marzanna Raińska podzieliła dwory na te, po których pozostały tylko fotografie, na zrujnowane i opuszczone, na te, co zachowały dawny urok i charakter, na te, które otrzymały szansę na nowe życie i na te, które zmieniły swoje oblicze.

Fragmenty wstępu:

"Pamiątki nasze - dwory i dworki szlacheckie, świadkowie dawnej świetności, z dniem każdym niezauważalnie znikają z naszego krajobrazu kulturowego. Świat dworów - ostoja polskości, ładu i porządku, kolebka tradycji pokoleniowej i narodowej - rozpoczął wędrówkę w przeszłość. Niewielki budynek o bielonych ścianach, który przez wieki opierał się zawieruchom dziejowym w tym kraju od zarania niespokojnym i trwał niezmiennie, teraz staje się symbolem tego, co już nieodwracalnie zostało utracone. Początek tej drogi wyznaczyła druga połowa XIX wieku, kiedy w wyniku represji popowstaniowych władze zaborcze skonfiskowały około tysiąca dworów. Znacznie większe straty przyniosło zakończenie pierwszej wojny światowej, gdy ogromna część polskich siedzib ziemiańskich znalazła się w granicach Rosji Sowieckiej. Druga wojna światowa, która zniosła z powierzchni tysiące domów w polskich miastach, miasteczkach i wsiach, nie była ostateczną zagładą polskiego dworu. Wyznaczył ją dopiero dekret o reformie rolnej z 1944 r. Majątki ziemskie skonfiskowano a ich właścicielom zakazano zamieszkania w pobliżu ich rodowych siedzib. Większość z opuszczonych dworów wkrótce zamieniła się w ruinę zatopioną w resztkach zdziczałego parku. To unicestwienie miało głównie na celu wymazanie ze świadomości społecznej wszystkiego, co wiązało się z dawnym światem ziemiańskim, jego kulturą i tradycją.

Jednakże, wbrew staraniom władz komunistycznych, polskiego dworu nie udało się unicestwić. Jego wciąż żywy obraz trwał w literaturze, malarstwie i muzyce - przestrzeni, w którą wkroczył już na przełomie XIX i XX wieku, podążając za wzorem niemal doskonałym mickiewiczowskiego Soplicowa i stając się jednym z najbardziej wyrazistych symboli narodowych. Pod jego dachem żyli bohaterowie Orzeszkowej, Żeromskiego, Fredry, Sienkiewicza, Wyspiańskiego, Moniuszki; był uczestnikiem alegorycznych scen Gierymskiego, Grottgera, Chełmońskiego, Rozwadowskiego, Kozakiewicza, osiągając swoiste apogeum symboliki u Jacka Malczewskiego. Jego pełną ciepła urodę utrwalały płótna Kamockiego, Rychter-Janowskiej, Uziembły...
Pod koniec XX wieku, gdy świat ziemiański powoli przestawał być tematem tabu, katastrofalny stan dworów stał się przedmiotem troski coraz większej liczby miłośników i obrońców ruin. Dla pokoleń urodzonych już po zagładzie ziemiaństwa dwór był zjawiskiem nie do końca zrozumiałym, owianym mgiełką tajemnicy, a zatem przyciągającym jak magnes. Tu można usłyszeć, jak mówią do nas pokolenia, tu odzywa, się w nas głęboko tkwiący przekaz najczystszej polskości. Dziś coraz częściej słyszymy mowę tych miejsc. Stąd może tęsknota za ich poznaniem, ożywieniem historii zamkniętej w starych murach, a czasem już tylko w zasypanej studni, zardzewiałym kawałku bramy prowadzącej niegdyś do pełnego kwiatów ogrodu. Stąd może sentyment do starych fotografii, dzięki którym zrujnowane, przebudowane, a także ubrane w nową szatę dwory stają się bliskie, nabierają barwy i ciepła. Przemawiają..."


Wydanie albumowe, oprawa twarda, zadrukowana

Format: 210x294 mm

Ilość stron: 444+6 stron

Wydanie: 2013Sercem Zeta Ars są ludzie zaangażowani w promocję czytelnictwa. Siedziba naszego wydawnictwa znajduje się w samym centrum aglomeracji śląskiej – w Katowicach. Z miłości do książki historycznej zajmujemy się tworzeniem i sprzedażą wysokiej jakości reprintów białych kruków, cymeliów, map oraz grafik. Wiecznie młody duch nie pozwala na bycie obojętnym wobec nieznanych pisarzy czy poetów, a lokalny patriotyzm sprawia, że chętnie wydamy książkę o tematyce regionalnej. Współpracujemy z księgarniami z całego kraju. Jeżeli jesteś zainteresowany wydaniem swojej książki serdecznie zapraszamy do kontaktu.

PHU "Zeta"
Al. W.Korfantego 179B
40-153 Katowice
tel.:32 730 22 07
tel.:607 445 665
biuro@zeta-ars.pl

Numer Rachunku bankowego:

63249000050000460079­490210

Dostawa i płatność
od 15,00 zł

Lokalizacja: Katowice, Polska

Aby mieć darmową dostawę, kup u Zeta_Ars za co najmniej 201,00 zł.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
15,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
3
czas realizacji
1 dzień roboczy

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
-

Punkty odbioru

PHU ZETA
ALEJA KORFANTEGO 179B
40-153 KATOWICE
woj. śląskie

  • poniedziałek - piątek 09:00 - 15:00

płatność tylko gotówką
prosimy umówić się na odbiór

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Gwarancja
1 miesiąc

Rodzaj gwarancji

producenta/dystrybutora

Okres gwarancji

1 miesiąc
Dodatkowe informacje

Wydawnictwo Zeta Ars gwarantuje, że pozycje książkowe wydane przez naszą firmę mają autorskie, oryginalne opracowanie formy graficznej oraz dokładnie odwzorowują treść i ilustracje zawarte w starodrukach.

Wydawnictwo Zeta Ars gwarantuje, że wszystkie pozycje oferowane do sprzedaży, za wyjątkiem tych z oznaczeniem OUTLET, są nowe, bez śladów użycia.

Wydawnictwo Zeta Ars nie udziela gwarancji na zużycie książek w trakcie czytania.

Reklamacja
1 rok

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

1 rok
dla firm rękojmia wyłączona

Adres do reklamacji

PHU ZETA
ALEJA KORFANTEGO 179B
40-153 KATOWICE
Dodatkowe informacje

Istnieje możliwość reklamacji towaru.   W przypadku wady rzeczy,  stwierdzonej przed upływem 2 lat od dnia zakupu, Klient ma prawo złożyć  reklamację. Reklamację towaru składa się w formie pisemnej, przesyłając  ją wraz z dołączonym dowodem zakupu (paragon, faktura) i dołączonym  reklamowanym towarem na adres siedziby firmy. W celu uzgodnienia warunków reklamacji prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu: 607 445 665.

 Reklamacja rozpatrywana jest w terminie 14 dni od daty jej wpłynięcia.
Procedura reklamacyjna kończy się:
a) uznaniem reklamacji - Klient otrzymuje zwrot kosztów towaru lub wymianę towaru na wolny od wad;
b)  odmową uznania reklamacji - Klient otrzymuje pisemne uzasadnienie  odmowy uznania reklamacji oraz ponownie bezzasadnie reklamowany towar.
W takim przypadku Klientowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji firmy PHU Zeta do właściwego Sądu.
Reklamację przesyłki (niedostarczenie przez przewoźnika) Zeta Ars może przyjąć od Klienta po upływie 14 dni od daty  jej nadania, zgodnie z Regulaminem i z procedurą obowiązującą przewoźnika.
Uznanie reklamacji przesyłki uzależnione jest od wyniku reklamacji rozpatrzonej przez przewoźnika. 

Zeta Ars nie przyjmuje przesyłek zwrotnych, reklamacyjnych itp., wysyłanych za zaliczeniem pocztowym. W przypadku zwrotu przez przewoźnika nieodebranej  w terminie przesyłki, Klient zostanie powiadomiony o tym fakcie. W  przypadku podtrzymania przez Klienta chęci otrzymania towaru,  zobowiązany jest on do ponownego wniesienia opłaty za kolejne  nadanie do niego przesyłki. Towar zostanie wysłany po otrzymaniu tej  opłaty.   

Zwroty
14 dni

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

PHU ZETA
ALEJA KORFANTEGO 179B
40-153 KATOWICE

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Dodatkowe informacje

Istnieje możliwość odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny wraz z dokonaniem zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od dnia wydania rzeczy. Oświadczenie o odstąpienie może być złożone mailowo pod adresem: biuro@zeta-ars.pl. W razie chęci dokonania zwrotu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 607 445 665 lub 693 623 090. Pozwoli to  na jednoznaczne ustalenie właściwej procedury zwrotu. Niezależnie od  powyższego, towar powinien zostać odesłany nie później niż w ciągu 14  dni od odstąpienia od umowy. Odstąpienie od umowy bez podania przyczyny dotyczy wyłącznie towarów zakupionych w sklepie internetowym i na allegro.
Zwracany towar po odstąpieniu od umowy nie może nosić śladów użycia i  powinien być odesłany w stanie, w którym trafił do Klienta.
Zeta  Ars w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy zwraca poniesione  przez Klienta koszty przesyłki. Klient ponosi odpowiedzialność za  zmniejszenie wartości rzeczy, jeśli towar nosi ślady użytkowania w  sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia cech, charakteru i  funkcjonowania rzeczy.
Towary zakupione w siedzibie Zeta Ars nie podlegają zwrotom, z wyłączeniem zwrotów reklamacyjnych.

Zeta Ars nie przyjmuje przesyłek zwrotnych, reklamacyjnych itp., wysyłanych za zaliczeniem pocztowym.
W przypadku zwrotu przez przewoźnika nieodebranej  w terminie przesyłki, Klient zostanie powiadomiony o tym fakcie. W  przypadku podtrzymania przez Klienta chęci otrzymania towaru,  zobowiązany jest on do ponownego wniesienia opłaty za kolejne  nadanie do niego przesyłki. Towar zostanie wysłany po otrzymaniu tej  opłaty.  

O sprzedającym
Zeta_Ars
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

41

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

  • 693 623 090
poniedziałek - piątek
09:00 - 15:00
sobota - niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

ZETA - ARS  to zespół ludzi, których łączy wspólna pasja  - miłość do literatury i sztuki.  Naczelną naszą dewizą jest odkopać, odkurzyć, odświeżyć i upowszechnić to co niedostępne dla zwykłych ludzi,  to co zakopane w magazynach, na półkach bibliotek, antykwariatów i muzeów.  Skarby naszej (i nie tylko) kultury i sztuki, architektury, kartografii, literatury... Zajmujemy się sprzedażą i wydawaniem reprintów białych kruków,  starych map, rycin, grafik itp.  Na część wydawnictw znajdujących się w naszej ofercie posiadamy wyłączność sprzedaży. Podejmując decyzję o druku i wprowadzeniu do oferty, staramy się, aby produkt końcowy spełniał kryteria najwyższej jakości przy zachowaniu niewygórowanej ceny. Prowadzimy sprzedaż zarówno detaliczną jak i hurtową. 

Zapraszamy do naszego sklepu www.zeta-ars.pl 

Znajdziesz nas na facebooku https://www.facebook.com/zeta.arspl/ 

ZETA - ARS  ludzie połączeni pasją, zaangażowani w promocję czytelnictwa. 

Siedziba naszego wydawnictwa znajduje się w samym centrum aglomeracji śląskiej – w Katowicach. 


Pozostałe informacje

REGULAMIN

Sklep internetowy, działający pod adresem ip.zeta-ars.pl, prowadzony jest przez przedsiębiorcę działającego pod firmą PHU Zeta Tadeusz Zawada, NIP: 634-007-68-15, REGON 008433017, z siedzibą w Katowicach przy Al. Wojciecha Korfantego 179B, zwanego dalej Zeta Ars.

1. Zeta Ars prowadzi sprzedaż towarów stacjionarnie w siedzibie firmy oraz za pośrednictwem sieci Internet. Towar można kupić bezpośrednio w sklepie internetowym Zeta Ars lub w serwisie handlowym Allegro.

2. Zamówienia w sklepie internetowym są przyjmowane za pośrednictwem:

a) strony internetowej sklepu: www.zeta-ars.pl;

b) mailowo pod adresem: biuro@zeta-ars.pl;

c) telefonicznie pod numerem: +48 693 623 090.

3. Zamówienia w sklepie internetowym i mailowo można składać 24 godziny na dobę,  zamówienia telefoniczne można składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15. Zamówienia składane w dni powszednie po godz. 10:00, w soboty, niedziele oraz w święta realizowane są najczęściej w najbliższym dniu roboczym. 

4. Warunkiem koniecznym realizacji zamówienia jest podanie aktualnego numeru telefonu, adresu e-mail, adresu, na który przesłane będą towary, oraz - w przypadku zamówień na stronie sklepu internetowego - rejestracja w bazie Zeta Ars.

5. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu w całości.

PROCEDURA REALIZACJI ZAMÓWIEŃ

1. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje pocztą elektroniczną informację o jego złożeniu w systemie wraz z prośbą o potwierdzenie (dotyczy wyłącznie sklepu internetowego).

2. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictem Dotpay.pl (dotyczy wyłącznie sklepu internetowego).

3. Akceptowalną formą płatności jest również przelew tradycyjny.

4. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po zaksięgowaniu odpowiedniej kwoty na rachunku o numerze: 63 2490 0005 0000 4600 7949 0210.

5. Wpłata (kwota zamówienia wraz z kosztami przesyłki) powinna nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 7 dni od potwierdzenia, o którym mowa w pkt. 1. Po tym terminie zamówienie nieopłacone zostanie anulowane, a towary zamówione ponownie staną się dostępne w sprzedaży.

6. Czas realizacji zamówienia (czas od zaksięgowania stosownej kwoty do wysyłki) wynosi do 2 dni roboczych.

7. Zeta Ars nie ponosi odpowiedzialności za czas dostawy - zależny od przewoźnika.

8. W przypadku otrzymania przez Zeta Ars wpłaty po terminie anulowania zamówienia:

a) jeśli Zeta Ars nadal posiada towary, które były podstawą zamówienia, następuje jego realizacja – pełna lub częściowa,

b) jeśli Zeta Ars nie dysponuje już zamawianymi towarami, Zeta Ars niezwłocznie zwraca, przelewem bankowym na wskazane przez wpłacającego konto, wpłaconą za anulowane zamówienie kwotę (dotyczy wyłącznie sklepu internetowego).

9. Do każdego zakupu wystawiany jest paragon fiskalny lub, po wybraniu przez Klienta odpowiedniej opcji, faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są gotowe do wysyłki.

10. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu realizacji zamówienia (dotyczy wyłącznie sklepu internetowego).

11. Klient, do momentu realizacji zamówienia, może usunąć złożone zamówienie potwierdzając to drogą elektroniczną z adresu podanego przy rejestracji (dotyczy wyłącznie sklepu internetowego).

12. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

13. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Zeta Ars zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych bądź wprowadzania w nich zmian.

14. Ceny towarów znajdujących się w ofercie sklepu internetowego i w serwisie Allegro mogą się różnić.

15. Koszty dostawy uwzględnione są w składanym zamówieniu. Dostawa towaru odbywa się w określony w zamówieniu sposób. Koszty dostawy są różne w zależności od rodzaju wysyłanego towaru.

16. Przesyłki dostarcza przewoźnik - firma kurierska, czas dostawy około 1 - 2 dni robocze. W wyszczególnionych przypadkach dostawcą jest Poczta Polska (dotyczy wyłącznie sklepu internetowego).

PRZESYŁKI ZAGRANICZNE

1. Przesyłki zagraniczne mogą być realizowane tylko po uzgodnieniu z obsługą sklepu – telefonicznie lub drogą elektroniczną (dotyczy wyłącznie sklepu internetowego).

POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE

1. Na mocy ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827) istnieje możliwość odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów wraz z dokonaniem zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od dnia wydania rzeczy. 

2. Odstąpienie od umowy bez podania przyczyny dotyczy wyłącznie towarów zakupionych w sklepie internetowym lub w serwisie Allegro.

3. Zwracany towar po odstąpieniu od umowy nie może nosić śladów użycia i powinien być odesłany w stanie, w którym trafił do Klienta.

4. Zeta Ars w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy zwraca poniesione przez Klienta koszty przesyłki, koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.

5. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy, jeśli towar nosi ślady użytkowania w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia cech, charakteru i funkcjonowania rzeczy.

6. Przed odesłaniem towaru po odstąpieniu od umowy prosimy o skontaktowanie się z naszym Biurem. Pozwoli to na jednoznaczne ustalenie właściwej procedury zwrotu. Niezależnie od powyższego, towar powinien zostać odesłany nie później niż w ciągu 14 dni od odstąpienia od umowy.

7. Towary zakupione w siedzibie Zeta Ars, nie podlegają zwrotom z wyłączeniem zwrotów reklamacyjnych.

8. W przypadku wady rzeczy, stwierdzonej przed upływem 2 lat od dnia zakupu, Klient ma prawo złożyć reklamację. Reklamację towaru składa się w formie pisemnej, przesyłając ją wraz z dołączonym dowodem zakupu (paragon, faktura) i dołączonym reklamowanym towarem na adres siedziby:

PHU ZETA TADEUSZ ZAWADA, 40-153 Katowice, Al. Wojciecha Korfantego 179B.

9. Reklamacja rozpatrywana jest w terminie 14 dni od daty jej wpłynięcia.

10. Procedura reklamacyjna kończy się:

a) uznaniem reklamacji - Klient otrzymuje zwrot kosztów towaru lub wymianę towaru na wolny od wad;

b) odmową uznania reklamacji - Klient otrzymuje pisemne uzasadnienie odmowy uznania reklamacji oraz ponownie bezzasadnie reklamowany towar. W takim przypadku Klientowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji firmy PHU Zeta do właściwego Sądu.

11. Reklamację przesyłki niedostarczonej przez przewoźnika Zeta Ars może przyjąć od Klienta zgodnie z procedurą obowiązującą przewoźnika.

12. Uznanie reklamacji przesyłki uzależnione jest od wyniku reklamacji rozpatrzonej przez przewoźnika.

13. Każdy zarejestrowany Klient ma prawo do wglądu, edycji i usunięcia swoich danych osobowych (dotyczy wyłącznie sklepu internetowego).

14. Klient wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez firmę PHU Zeta Tadeusz Zawada siedzibą w Katowicach do celów związanych z realizacją zamówień złożonych przez klientów, obsługi posprzedażnej, przekazywaniem Klientowi informacji handlowej oraz podejmowania działań marketingowych w formach dozwolonych prawem, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2014 r., poz.1182 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1422).

ZWROTY I NIEODEBRANE PRZESYŁKI

1. Zeta Ars nie przyjmuje przesyłek zwrotnych, reklamacyjnych itp., wysyłanych za zaliczeniem pocztowym.

2. W przypadku zwrotu przez przewoźnika nieodebranej w terminie przesyłki, Klient zostanie powiadomiony o tym fakcie. W przypadku podtrzymania przez Klienta chęci otrzymania towaru, zobowiązany jest on do ponownego wniesienia opłaty pocztowej za kolejne nadanie do niego przesyłki. Towar zostanie wysłany po otrzymaniu tej opłaty.