Duplikator slajdów i negatywow, cyfrówki APS-C itp (6912163081)

zakończona
209,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Paczka pocztowa ekonomiczna 29,00 zł
  • lokalizacja: Wodzisław śląski, Polska
  • stan: używany
  • faktura: Nie wystawiam faktury

Zapraszam do zakupu duplikatora slajdów i negatywów Sony HVT-80 Made in Japan.

Duplikator może być podłączony do kompaktowach aparatów cyfrowych, lustrzanek cyfrowych, oraz kamer video i stanowi prawdziwą alternatywę w stosunku do profesjonalnych skanerów. Rozdzielczość kopii jest zależna od matrycy stosowanego aparatu.

Wkręca się go na obiektyw aparatu, lub w przypadku aparatów kompaktowych na gwint tulejki, zoomuje, nastawia ostrość i naciska spust migawki.

Część optyczną stanowi obiektyw achromatyczny (tzn. trzy soczewki w dwóch grupach niwelujących aberację chromatyczną) o wartości ok. 8 dpi. i ogniskowej 115mm, oraz można go wykorzystać oddzielnie w fotografii makro, podobnie jak nakładki makro Raynoxa. W zestawie jest również filtr korygujący barwy i światło, oraz trzy ramki. Głowica jest obrotowa jest ze śrubą kontrującą i posiada z boku wejście na ramki. Z przodu nakręcana jest szybka mleczna, lub filtr korygujący światło.

Minimalny zoom w cyfrowych aparatach kompaktowych powinien mieć czterokrotną wartość, a w lustrzankach cyfrowych minimalna ogniskowa obiektywu powinna wynosić ok 100mm. W przypadku obiektywów o mniejszej ogniskowej powstaje czarna ramka, którą można przyciąć programem komputerowym (np. Adobe Photo Shop). Wskazane jest stosowanie obiektywów z wewnętrznym fokusem, wówczas duplikator nie obraca się wraz z ostrzeniem.

Duplikator wyposażony jest w gwint 58mm i w przypadku podłącza o innym gwincie należy zastosować redukcję filtrową np. 52-58mm, 55-58mm, 62-58mm,67-58mm itd. Tego typu redukcje są również dostępne na Allegro. Redukcje 49-58 i 62-58 są w zestawie.

Na dołączonych zdjęciach są próbki slajdów duplikowanych tym urządzeniem, oraz możliwości pracy z lustrzanką cyfrową. W tym przypadku z aparatemSony Alpha 33 i obiektywem Sigma 28-105 IF. Po odpowiedniej obróbce programem graficznym możemy uzyskać kopie slajdów dużo lepsze od orginałów. Ostatnie zdjęcie to ujęcie makro za pomocą przynależbnej soczewki duplikatora.

Za pomocą tego urządzenia możemy robić również kopie cyfrowe starych filmów analogowych. W tym przypadku saczewka makro jest bezpośrednio podłączana do przystawki trójkątnej, a ostrość projektora filmów jest ustawiona na szybce mlecznej (akrylowej), która dzięki specyficznym właściwością służy również jako ekran dla projektora filmów. Z drugiej strony szybki obraz jest wstępnie odwrócony i poprzez kolejne odwrócenie w lustrze glowicy, sprowadzony do stanu wyjściowego i nagrywany na aparat cyfrowy, lub kamerę wideo. (przykład podłączenia z pominięciem cylindra, czyli soczewka duplikatora nakręcona bezpośrednio na głowicę - zdjęcie nr.5)

Uwaga! Przedstawione aparaty nie są przedmiotami aukcji.

Stan optyczny i techniczny urządzenia określam jako bardzo dobry.Jedynie orginalne opakowanie jest podniszczone.

Reasumując, urządzenie można wykorzystać na pięć sposobów:

1. Kopiowanie slajdów

2. Kopiowanie negatywów 35mm

3. Kopiowanie negatywów 16mm

4. Dygitalizowanie filmów analogowych

5. Wykorzystanie przynależnej soczewki (obiektywu) w fotografii makro

Ponieważ w tej chwili przebywam za granicą, dlatego stąd wyślę wylicytowany przedmiot. Koszt przesyłki wynosi 29,00 zł. Realizacja nastąpi poprzez pocztę niemiecką jako przesyłka polecona z opcją do 1 kg.

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Paczka pocztowa ekonomiczna 29,00 zł
kolejna sztuka: 29,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje