Dieta keto 7 dni z MSM SZYBKA REDUKCJA TŁUSZCZU (7001788106)

do wyczerpania przedmiotów

parametry

 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT

opis

Dieta przeznaczona  jest dla osób z niewielką nadwagą i średnio aktywnych fizycznie; należy ją wspomagać ćwiczeniami mało wysiłkowymi.

7-dniowa dieta ketogeniczna Islaverde® ADVANCED o dziennej kaloryczności 800 kcal zastępuje pełne 1-tygodniowe wyżywienie i składa się z:

 • 21 saszetek z mieszanką proteinowo-kokosowo-kakaowcową (20 g każda)
 • 14 saszetek z mieszanką proteinowo-kokosowo-aroniową (20 g każda)
 • 7 saszetek z Pastą Oleolux (50 g każda), skomponowaną z kokosa, protein i oleju lnianego, w 4 smakach do wyboru:
 • owocowym, lekko kwaskowym – z dziką różą
 • owocowym, lekko słodkim  – z czarnym bzem
 • ziołowym  – z kminem rzymskim, kolendrą i pieprzem
 • słodko-ostrym – z imbirem i cynamonem cejlońskim

Podczas składania zamówienia prosimy zamieścić informację o wyborze smaków pasty.

Z zawartości 21 i 14 saszetek przyrządza się napoje, mieszając  je z wodą, najlepiej w blenderze. Mieszankę o smaku kakaowca (20 g) należy rozprowadzić w 250 ml gorącej wody i otrzymany napój wypić na śniadanie, obiad i kolację.  Napoje o smaku aronii (20 g) należy przyrządzić z 250 ml wody o temp. do 50°C i pić je na drugie śniadanie i podwieczorek. Każdy napój ma wartość energetyczną ok. 100 kcal.

Każdego dnia diety należy spożyć 50 g pasty, np. ½ saszetki na śniadanie i ½ saszetki na obiad, najlepiej łyżeczką bezpośrednio z opakowania. 50 g pasty posiada wartość energetyczną 300 kcal.

Napoje wolno dosładzać, ale tylko bezkalorycznymi słodzikami, najlepiej naturalnymi (np. stewią). 

Pomiędzy posiłkami koniecznie należy uzupełniać ilość płynów w organizmie; łącznie powinno się wypijać  min. 1,5 – 2 litrów płynów dziennie (wody i niesłodzonych herbat).

Niskokaloryczne diety ketogeniczne Islaverde® w 80% składają się z tłuszczów roślinnych (kokosowego, kakaowcowego i oleju lnianego) oraz koncentratu protein serwatkowych WPC80. Bardzo niski udział węglowodanów w dietach sprawia, że już w 2. lub 3. dniu diety organizm z powodu braku glikogenu, otrzymywanego wyłącznie z węglowodanów, zmuszony jest do pobierania energii z rozkładu własnej tkanki tłuszczowej. Nazywamy to przejściem w stan ketozy, który stabilizuje działanie hormonów, dzięki czemu zanika uczucie głodu. Organizm, „ucząc się” efektywnie spalać tkankę tłuszczową, przyspiesza procesy metaboliczne. Dowiedziono tego naukowo dopiero kilkanaście lat temu, w badaniach przeprowadzonych na dużych grupach osób otyłych i osób z nadwagą. To dlatego dieta ADVANCED przynosi nadspodziewanie korzystne efekty odchudzające w postaci szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej i minimalnej utraty beztłuszczowej masy ciała FFM (Fat-Free Mass) – czyli tkanki mięśniowej. Utrata wagi dochodzi nawet do 7 kg lub 7% wagi przed rozpoczęciem diety.

Przed zakupem diety należy koniecznie zasięgnąć konsultacji lekarskiej w celu sprawdzenia, czy nie ma żadnych przeciwskazań do jej stosowania. Diety nie powinny stosować osoby pozostające w trakcie leczenia istniejących schorzeń oraz przeprowadzające kuracje zdrowotne, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Podczas przeprowadzania diety – poza zalecanym właściwym nawadnianiem  –  warto wspomagać organizm naturalnymi środkami alkalizującymi w celu zapobieżenia jego nadmiernemu zakwaszeniu. Ponadto należy zadbać o właściwy wypoczynek i spokojny, głęboki sen w ilości 7-8 godz. na dobę, a także o właściwe  dotlenienie organizmu. Po zakończeniu stosowania diety warto przez okres co najmniej 4 tygodni zasilić organizm dobrymi preparatami witaminowymi, mineralnymi oraz mikroelementami.

Najkrótszy Kurs Dietetyki

1. Dlaczego większość diet jest nieskuteczna?

Każde pożywienie ma określoną energię, wyrażoną w kJ i kcal. I nawet gdy się nie ruszamy, to dla utrzymania ciepłoty ciała i podtrzymania czynności biologicznych organizmu potrzebujemy energii, którą pozyskujemy z pożywienia. Jeżeli całkowita energia dostarczana w różnych posiłkach jest większa od spożytkowanej na pracę fizyczną, a także ćwiczenia, to w wyniku przyrostu tkanki tłuszczowej zaczynamy przybierać na wadze. Efekt ten może być zróżnicowany, w zależności od indywidualnych procesów metabolicznych, tj. zdolności organizmu do spalania energii, a potocznie mówiąc – od szybkości, z jaką pozbywamy się kalorii, a także od rodzaju przyjmowanego pożywienia.

Podczas spożywania tłuszczów organizm zazwyczaj rezygnuje z tworzenia rezerw energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej, a także przyspiesza metabolizm. Natomiast podczas przeprowadzania diety niskotłuszczowej spożywane węglowodany są przez organizm w pierwszej kolejności przekształcane – poprzez tworzenie glukozy – w tkankę tłuszczową. Nawet w dietach niskokalorycznych organizm jest w stanie odbudowywać rezerwy tłuszczowe poprzez znaczące spowolnienie przemiany materii. Znajomość tego procesu pozwala zrozumieć, dlaczego wielomiesięczne ograniczanie ilości przyjmowanego pożywienia oraz tłuszczów kończy się zwykle niepowodzeniem. Niestety, większość uznanych diet nie bierze pod uwagę reakcji obronnych zachodzących w organizmie i zaleca jedynie ograniczanie kaloryczności przyjmowanego pożywienia. Tymczasem nadmierne spowolnienie metabolizmu powoduje zwiększenie apetytu, a po zakończeniu diety – pojawienie się nieszczęsnego efektu jo-jo.

Metabolizm można poprawić, zwiększając ilość spożywanych tłuszczów i podejmując intensywny wysiłek fizyczny. Z reguły wymaga to zmiany nawyków żywieniowych, a także sposobu spędzania wolnego czasu.

2. Jak można poprawić swój metabolizm

Ludzie żyjący w krajach wysoko rozwiniętych większość swej energii (60-70%) czerpią z węglowodanów. To głównie one są odpowiedzialne za skoki poziomu cukru we krwi oraz za tworzenie się w wątrobie i komórkach łatwo dostępnych rezerw energetycznych, zwanych glikogenem, oraz głębszych rezerw – poprzez przyrost tkanki tłuszczowej. Podczas stosowania większości diet odchudzających organizm zaczyna oszczędnie gospodarować rezerwami glikogenu; powoduje to spowolnienie metabolizmu, a proces spalania tkanki tłuszczowej w celu zbilansowania wydatkowanej energii w większości przypadków nie jest satysfakcjonujący.

Sytuację, w której organizm zaczyna pobierać więcej energii z ciał ketonowych, uzyskiwanych podczas redukcji tkanki tłuszczowej, niż wykorzystując energię otrzymywaną z pożywienia i rezerw cukrowych, medycyna nazywa metabolicznym stanem ketozy. Większość popularnych diet nigdy nie doprowadza do stanu ketozy, tj. do całkowitej zmiany metabolizmu człowieka, niezbędnej do szybkiej utraty masy ciała. Stan ketozy można najszybciej uzyskać w czasie do 2 dni od rozpoczęcia stosowania diety LCKD (ang.: Low-Calorie Ketogenic Diet), w której dopuszcza się stosowanie jedynie śladowych ilości węglowodanów. Niskokaloryczna dieta ketogeniczna uznawana jest przez naukę za być może najefektywniejszą dietę dla osób otyłych oraz osób z dużą nadwagą. Jest ona także coraz częściej stosowana przez osoby ćwiczące, w celu uzyskania szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Za najbardziej skuteczne uznaje się ćwiczenia typu cardio, wykonywane przez 30 minut, przy pulsie od 90 do 110 (w zależności od stanu wytrenowania organizmu). 

3. Co trzeba wiedzieć o Diecie Ketogenicznej VLCKD

Diety bardzo niskokaloryczne to wszystkie diety, w których dzienna wartość energetyczna pożywienia nie przekracza 800 kcal, a jeśli dodatkowo ogranicza się w nich ilość węglowodanów do maksimum 40 g dziennie, wtedy można mówić o bardzo niskokalorycznej diecie ketogenicznej VLCKD (ang.: Very Low-Calorie Ketogenic Diet). Diety ketogeniczne dzieli się na suplementowane tylko proteinami – do nich należy tzw. Dieta Tubowa o ekstremalnie niskiej kaloryczności 200 kcal – i na diety o kaloryczności 500-800 kcal/dzień , w których proteiny wzbogaca się o tłuszcze o średniej długości łańcucha węglowego (tzw. tłuszcze MCT). W ostatnich latach obydwie odmiany diety ketogenicznej zostały gruntownie zweryfikowane przez świat nauki i okazało się, że – paradoksalnie – dieta o wyższej kaloryczności, oferowana także przez nas jako Dieta Ketogeniczna 800 kcal LCKD (ang.: Low-Calorie Ketognic Diet), jest zdecydowanie skuteczniejsza, ponieważ głównie redukuje tkankę tłuszczową, a oszczędza tkankę mięśniową. Najlepsze efekty odchudzające gwarantuje wprowadzona przez nas odmiana diety LCKD, która oprócz ketogeniki korzysta z efektów termogenicznych. Stosując 10-dniową dietę LCTKD (Low-Calorie Thermo-Ketogenic Diet) można schudnąć nawet do 8 kg.

Przy wyeliminowaniu z pożywienia węglowodanów, niezbędną „szybką energię” można pozyskać tylko z niektórych tłuszczów. Najczęściej spożywane długołańcuchowe tłuszcze pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego – tzw. tłuszcze LCT (ang.: Long-Chain Triglycerides) o długim łańcuchu węglowym –  są znacznie dłużej trawione niż proteiny i dlatego nie mogą one zastąpić szybko przyswajalnych węglowodanów wspomagających regenerację białka. Na szczęście w przyrodzie występują jadalne nasycone tłuszcze roślinne o średniej długości łańcucha węglowego (tzw. tłuszcze MCT (ang.: Medium-Chain Triglycerides), które są metabolizowane bezpośrednio w wątrobie (bez udziału żółci), i równie szybko jak węglowodany dostarczają energię niezbędną do trawienia i odbudowy białka w organizmie. Najwięcej nasyconych roślinnych kwasów tłuszczowych występuje w miąższu kokosa i ziarnie kakaowca; w naszym procesie technologicznym są one mielone kriogenicznie w temp. -60°C, a następnie mieszane z koncentratem protein serwatkowych tak, aby dzienna kaloryczność mieszanki wynosiła 500-1200 kcal, tj. aby możliwe było odtworzenie spalanego białka. Dzięki temu cały niedobór energetyczny organizmu będzie pochodził – od momentu przejścia organizmu w stan ketozy – ze spalania tkanki tłuszczowej i im dłużej organizm bedzie pozostawał w stanie ketozy, tym większa nastąpi utrata wagi na skutek spalania zapasów tłuszczu nagromadzonego w organizmie.

Do Keto Pasty, poza tłuszczami MCT, dodaliśmy olej lniany, bogaty w kwasy tłuszczowe Omega-3. Spożycie pasty przed rozpoczęciem ćwiczeń pozwoli na dłuższy dopływ energii, niż miałoby to miejsce po spożyciu mieszanek roślinnych znajdujących się w saszetkach.

4. Jaki program przyjąć po zakończeniu stosowania Diety Ketogenicznej Islaverde®

Wśród kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli niskokaloryczne diety ketogeniczne, niewiele jest osób kontynuujących ketogeniczne zasady żywienia, lecz o wyższej kaloryczności. Wynika to głównie z uciążliwości przyrządzania dań menu ketogenicznego.

Tym nielicznym, którzy zdecydowali się pozostać w stanie ketozy, dedykujemy nasze gotowe Posiłki Ketogeniczne. Posiłek Ketogeniczny składa się z porcji wysokotłuszczowej Keto Pasty i Kawy Kuloodpornej i można go spożyć nawet 2-3 razy dziennie.

Większość osób z reguły powraca do spożywania węglowodanów, a więc do poprzednich nawyków żywieniowych. Zanim to jednak nastąpi, zachęcamy do zapoznania się z tabelami indeksów glikemicznych produktów spożywczych. Aby zrzucone kilogramy niebawem nie powróciły, warto zrezygnować z żywności o indeksie glikemicznym większym niż 60. Będzie to niestety oznaczało pożegnanie się z większością słodyczy, białym pieczywem i innymi wyrobami na bazie mąki lub o dużej zawartości skrobi.

Jeśli to się do końca nie uda, to polecamy Państwu specjalnie w tym celu przygotowane mieszanki do przyrządzania koktajli owocowych na bazie jogurtu naturalnego. Koktajle te będą blokowały przenikanie cukru do krwiobiegu. Będą one wykazywały także silne działanie termogeniczne, które zmusi organizm do zwiększenia wydatkowania energii na proces trawienia oraz utrzymania ciepłoty ciała. Codzienne spożywanie blokerów cukru w koktajlach z ulubionymi owocami, bądź też drinków termogeniczych efektywnie wspomoże kontrolę masy ciała. Kawa Kuloodporna, którą oferujemy w 210-gramowych opakowaniach, również wykazuje silne działanie termogeniczne. Warto pić ją codziennie. Inaczej należy postępować z Zieloną Kawą Islaverde®, zmieloną kriogenicznie do postaci pudru. Choć wszyscy ją zaparzają, my zalecamy dodawanie jej do koktajli owocowych. Dzięki wysokiej zawartości kofeiny i kwasów chlorogenowych (CGA) jest ona jednym z najskuteczniejszych termogeników i spowalniaczy wchłaniania się cukru do krwiobiegu.

 1. Naturalne blokery cukru to mieszanka składająca się ze zmielonych kriogenicznie składników roślinnych: miąższu kokosa, ziaren zielonej kawy, łusek kakaowca i otrąb owsianych oraz koncentratu protein serwatkowych WPC80 i cukru kokosowego. Mieszanka ta bogata jest w składniki termogeniczne oraz błonnik. Zawartość saszetki (25g) należy zmieszać (najlepiej w blenderze) z 200g jogurtu naturalnego i 200g mrożonych lub świeżych owoców. Mogą to być banany, truskawki, maliny, ananas lub kiwi. Można także wykorzystać sproszkowane liofilizowane owoce (my oferujemy aronię, czarny bez i dziką różę). Tak przyrządzony koktajl należy spożyć dwukrotnie, w pierwszej połowie dnia: rano i przed obiadem. Skutecznie obniży to apetyt oraz zniweluje skoki poziomu cukru we krwi.
 2. Mieszanki termogeniczne składają się ze zmielonych kriogenicznie składników: miąższu kokosa, ziaren zielonej kawy, korzenia imbiru oraz łusek kakaowca, z dodatkiem stewii oraz z kurkumy lub aronii, czarnego bzu i dzikiej róży. Składniki mieszanek mają wysoki efekt termogeniczny i wysoką zawartość błonnika. Zawartość saszetki (12 g) należy zmieszać z 190 g jogurtu naturalnego i dwa tak przygotowane szejki wypijać rano i przed obiadem.

Regularne spożywanie w/w napojów powinno skutecznie ochronić przed efektem „jo-jo”.

5. Cykliczność stosowania diet Islaverde®

Krótkie, niskokaloryczne diety ketogeniczne mogą być stosowane cyklicznie, nawet 4 do 5 razy w roku. Cykliczne stosowanie diet ketogenicznych spełnia  –  oprócz redukcji masy ciała i utrzymywania pożądanej wagi  –  jednocześnie bardzo ważne funkcje terapeutyczne:  oczyszcza  organizm z toksyn,  reguluje  gospodarkę tłuszczową (m. in. wysoki poziom cholesterolu LDL) i hormonalną (przeciwdziała zjawisku insulino-oporności) organizmu, wpływając  bardzo korzystnie na  układ krążenia (ciśnienie krwi), a także  działając przeciwstarzeniowo i  zapobiegając powstawaniu zmian nowotworowych. Z reguły po kilkudniowej diecie nie występuje efekt „jo-jo”, zwiększa się jedynie ilość wody w organizmie podczas odbudowy zapasów glikogenu w wątrobie i mięśniach (glikogen ma postać roztworu wodnego o masie ok. 2 kg).

Brak efektu „jo-jo” przyczynia się do większej dbałości o dietetyczność pożywienia. Niestety, wiele osób po upływie kilku lub kilkunastu tygodni powraca do poprzednich nawyków żywieniowych i ponownie przybiera na wadze. Zanim jednak osiągnie się wagę sprzed diety, warto znów zastosowanie jedną z diet Islaverde®.  Znajomość reakcji  organizmu, zdobyta podczas przeprowadzania poprzedniej kuracji, znacznie ułatwia jej ponowne przeprowadzenie, nawet po upływie okresu 2-3 miesięcy. Stosując diety tradycyjne, z reguły potrzebujemy więcej niż rok czasu na to, aby zdecydować się na powtórzenie diety.

Poniżej przedstawiamy – w formie graficznej i tabelarycznej – porównanie diet o obniżonej kaloryczności oraz Cyklicznych Diet Ketogenicznych Islaverde®.

6. Kilka ważnych wskazówek na koniec

Podczas przeprowadzania diety – poza zalecanym właściwym nawadnianiem – warto wspomagać organizm naturalnymi środkami alkalizującymi, w celu zapobieżenia nadmiernemu zakwaszeniu organizmu. Ponadto należy zadbać o wypoczynek i właściwe dotlenienie organizmu, unikanie stresu i stosowanie technik relaksacyjnych, a także spokojny, głęboki sen w ilości 7-8 godzin na dobę. Po zakończeniu stosowania diety warto przez okres co najmniej 4 tygodni zasilić organizm dobrymi preparatami witaminowymi, mineralnymi oraz mikroelementami.

Dostawa i płatność
od 8,60 zł

Lokalizacja: Warszawa, Polska

Darmowa dostawa na 18. urodziny Allegro

Wybierz Paczkomat, a podczas zakupu dostaniesz kupon na darmową dostawę.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Allegro Paczkomaty InPost Darmowy zwrot
pierwsza sztuka
8,60 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
4
czas realizacji
3-4 dni robocze
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
11,90 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10
czas realizacji
3 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
-

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Gwarancja
12 miesięcy

Rodzaj gwarancji

producenta/dystrybutora

Okres gwarancji

12 miesięcy
Dodatkowe informacje

W przypadku produktów Łyk Zdrowia, ważność produktu zgodnie z datą zamieszczoną na opakowaniu.

Reklamacja
2 lata

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

2 lata

Adres do reklamacji

Segura sp. z o.o.
Einsteina 11
01-480 Warszawa
Dodatkowe informacje

Reklamacje ilościowe prosimy zgłaszać w ciągu 7 dni kalendarzowych, licząc od dnia otrzymania przesyłki. Ewentualne reklamacje jakościowe (przy założeniu przechowywania zakupionych produktów zgodnie z zaleceniami Sprzedawcy) przyjmujemy w okresie przydatności produktów do spożycia. 

Zwroty
14 dni

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

Segura sp. z o.o.
Einsteina 11
01-480 Warszawa

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Dodatkowe informacje

Zwrotu można dokonać w ciągu 14 dni kalendarzowych, licząc od dnia otrzymania przesyłki. Konieczne jest pisemne powiadomienie Sprzedającego o odstąpieniu od umowy. Odesłanie zakupionych towarów (tylko w stanie nienaruszonym) na koszt Kupującego. 

O sprzedającym
islaverde_sklep
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

27

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

 • 22 666 86 09
poniedziałek - piątek
08:00 - 16:00
sobota - niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

W 2015 roku spółka Segura oddała do użytku nowo wybudowany zakład przetwórstwa spożywczego, położony w okolicy Pruszkowa, przy autostradzie A2. Został on wyposażony m. in. w dwie unikalne linie produkcyjne, przeznaczone do mielenia kriogenicznego (w temp. do -100 C) wszelkich surowców spożywczych oraz do suszenia owoców i warzyw w niskich temperaturach (pon. 25 C). Zastosowane technologie pozwalają na produkcję mieszanek drobno zmielonych proszków o bardzo wysokiej biodostępności i zawartości roślinnych makro- i mikroskładników odżywczych.

Główne składniki naszych prozdrowotnych mieszanek stanowią części roślin bogatych w polifenole (aronia, czarny bez, zielona herbata, rokitnik), nasycone kwasy tłuszczowe MCT (miąższ kokosa, ziarno kakaowca), błonnik (zielona kawa) oraz witaminy i minerały. Po dodaniu do nich protein serwatkowych, stają się one podstawą bardzo niskokalorycznej diety ketogenicznej, natomiast po zwiększeniu w nich zawartości błonnika – naturalnych blokerów cukru.