CZYSTA WODA jak Breakout, Livin' Blues, Dzem, toto (6542008475)

zakończona
19,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 7,50 zł
  • lokalizacja: Katowice
  • stan: nowy
  • liczba płyt w wydaniu: jedna


CZYSTA WODA to czterech facetów, których bez wątpienia połączyła miłość do muzyki. Ich korzenie tkwią głęboko w latach 70. XX wieku, a komponując dbają o dobre linie melodyczne. I co nie bez znaczenia - śpiewają po polsku. Zespół napisał niebanalne riffy, a kolejne ciekawie zaaranżowane piosenki (nawiązujące po części do poezji Bogdana Loebla) obfitują w aranżacyjne smaczki. Dla wielbicieli dobrego southern rocka płyta może stanowić sporą radość, a chłopaki wciąż kombinują, żeby nie zanudzić słuchaczy - z powodzeniem. Michał Wyciślik [gitara] nie zapomina o dialogach z Piotrem Nowakiem obsługującym instrumenty klawiszowe. Zespół umie korzystać z ciszy, łączy southernową tradycję nawet z hipisowskim folkiem i melodyjnością z lat 60' XX wieku.

Na żywo to może być prawdziwy ogień! Czysta Woda na pewno umie i komponować i grać. Choć Płyta zrealizowana jest zdecydowanie zbyt sterylnie, to jednak tym facetom naprawdę nie brakuje pomysłów do grania muzyki i ciągle dbają, żeby nie było nudno. Trzeba przyznać, że zespół sobie nie odpuszcza do samego końca, serwując kompozycje niezwykle barwne i zrealizowane z dużym smakiem*.

Po załadowaniu płyty, płyną z głośników klasyczne, rockowe dźwięki miłe dla uszu rozsmakowanych w twórczości takich zespołów jak: Breakout, Lynyrd Skynyrd, Livin' Blues, Whitesnake, The Doors, Krzak, Dzem Allman Brothers Band, Deep Purple, a nawet TOTO. Warto rozpłynąć się w CZYSTEJ WODZIE i odpocząć przy pozytywnych wibracjach... .

*[z recenzji na Bluesonline.pl p.t. "CZYSTA WODA - Pierwszy album..."]

Teledysk do piosenki "Pociąg do bluesa"
- link: https://www.youtube.­com/watch?v=N1wHR545­LlY

Spis utworów:

1. Na wirażu II

2. Śmierć kliniczna

3. Pociąg do bluesa

4. Jeden na tysiąc

5. Dopóki serce

6. Kłodnica blues

7. Wiele trudnych pytań

8. Nie, nie jestem sam

9. W ciszy ścian

10. List do R.

11. Dokąd idzie człowiek

12. W drogę czas

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 7,50 zł
kolejna sztuka: 7,50 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje