Czas Komiksu - Antologia 7 (6483103507)

zakończona
80,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 8,00 zł
  • List polecony priorytetowy 10,00 zł
  • Paczka pocztowa ekonomiczna 11,00 zł
  • lokalizacja: Minas Tirith
  • cechy: czarno-biały
  • stan: używany
  • waga (z opakowaniem): 1.00 [kg]
  • rok wydania (xxxx): 1997

Czas Komiksu - Antologia 7

W czasach głębokiej zapaści na naszym rynku komiksowym połowy lat 90. XX wieku pojawiło się na pismo, które nie dość że zajmowało się komiksami, to jeszcze drukowało tylko i wyłącznie Polaków. Był to "Czas komiksu", którego redaktorem naczelnym i wydawcą został zapaleniec Waldemar Jeziorski - najpierw jako wydawnictwo Viking a potem jako Studio M. Dlaczegóż zapaleniec? Ponieważ jako jeden z niewielu ówczesnych wydawców postanowił płacić za drukowane prace. Było to przedsięwzięcie wręcz z kosmosu, gdyż zdawał on sobie sprawę, że już wtedy nie można było liczyć na nakłady większe niż 2-5 tys. egzemplarzy, a historię o nakładach idących w setki tysięcy można było w bajki włożyć.

Między 1995 a 1998 rokiem ukazało się w sumie 8 numerów pisma. Niestety, jak to w owych czasach bywało, prenumeratorzy w tym wypadku też wtopili pieniądze, choć nic nigdy nie pobije CDN-u, który zgarnął prenumeraty na 3 numery i żaden z nich nie ujrzał światła dziennego, a sponsorzy-czytelnicy mogli zapomnieć o swoich pieniądzach. W przypadku "Czasu komiksu" straty były mniejsze i wyniosły 1 numer.

Pismo dało szansę zaistnienia na ryneczku komiksowym wielu młodym twórcom, którzy dziś brylują na nim i uchodzą za gwiazdy. Można było w nim przeczytać również parę tekstów krytycznych, ale główną treść pisaną stanowił leksykon twórców komiksu autorstwa Wojtka Birka oraz zbiór tekstów o magazynach komiksowych - od "Relaxu" poczynając na "Super Boomie" kończąc (można powiedzieć, że w pewnym stopniu KZ w chwili obecnej nawiązuje do tego cyklu).

W "Czasie komiksu" poza stałym zespołem współpracującym (Idczak, Truściński, Piorunowski) mieliśmy możliwość poznania pierwszych prac Ostrowskiego, Madeja, Frąsia, Rebelki, Turka, Kowalskiego. To tu brylowała "Aurora" Michalskiego i Janickiego, a Kowalski opublikował w odcinkach swój pierwszy zeszyt komiksowy - "Telepaci 2350", którego styl już w dużym stopniu przypominał Gaila. Tutaj pojawiała się całkiem niezła seria o trollach Birka i Mazura, mogliśmy też zobaczyć tandem twórców Janusz/Gawronkiewicz na wiele lat przed "Esencją". Pojawiali się również w piśmie Szyłak, Parowski, Jezierski, Ozga, Leśniak i Skarżycki oraz przedstawicielki płci pięknej - Czubek i Papis. Zamieszczono spory przegląd historyjek konkursowych z MFK.

Dodając do tego wszystkiego jakość wydania, można dojść do wniosku, że mieliśmy do czynienia z całkiem przyjemnym i pożytecznym zjawiskiem na naszym rynku.

Poker -Szolc/Kania
II ogólnopolskie targi komiksu -Jeziorski (txt)
*** -Matusiak
Telepaci 2350 odc. 3 -Kowalski
Świętokradztwo -Janusz/Gawronkiewic­z
W przebraniu odc. 2 -Janicki/Michalski
Polskie magazyny komiksowe -Jeziorski (txt)
Srebrny denar -Christa/Piorunowski


wydawnictwo: Viking


data wydania: 1997

oprawa: miękka


liczba stron: 32


stan: -bardzo dobry

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 10,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
List polecony ekonomiczny 8,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
Paczka pocztowa priorytetowa 13,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
Paczka pocztowa ekonomiczna 11,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua